Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
27. sep 2011

@lusil2005 ty, veď to je lacnejšie ako WI 😨 😨 😨 😨 😨 Ten ma stojí pomaly 7€ / kg. Počuj a nevieš zistiť zloženie a do kedy ho treba spotrebovať ? Ak by bol bezlepkový a bez mliečnych zložiek, tak by som sa s tebou podelila - len pre našu potrebu - preto musí byť bezlepkový

desmodka
27. sep 2011

ta krtkova je pointa ze oslavanec sa nevie zbavit krtka na pozemku a ten mu tam vsade robi krtince 😀

lusil2005
27. sep 2011

@zlatat no tento je lacnejsi. normalne stoji vyse 90 eur ten dvanast kilovy... volala som do zeelandie a zlozenie je: cukor, mandle, stabilizator E420, zahustovadlo E466, kyselina E330, inventáza. 😅 dufam ze ti to pomoze 🤐

lusil2005
27. sep 2011

@desmodka tie su perfisneeee!!! tie postavicky z madagaskaru su bozske!!!! 😕

dadka212
27. sep 2011

@lusil2005 ako si sa včera pýtala na tú didl myšku no tak pred chvílkou mi volali a idem aj ja robiť 😀

dadka212
27. sep 2011

@desmodka perfektné postavičky a teda aj torty 😉 😵

zlatat
27. sep 2011

@lusil2005 jéj super, podľa zloženia to vyzerá na bezlepkové 😅 😅 😅 😅 Aj ja som im poslala mail, tak uvidím, či mi odpovedia.
No aj by som do neho šla s tebou, možno aj tých 6 kg by som vzala - veď v okt. majú obe moje deti narodky, v januári muž aj svokor, a hneď je tých 6 kg pomaly fuč 😀 😀 😀
Ozaj a nevieš ako je to s farbením? pekne chytá farby? Nedočítala si sa?

katy1979
27. sep 2011

@lusil2005 keby ti nahodou ostalo tak zoberiem od teba aj ja. lebo to ze oni predavaju po 12kg a co ja s tym. teda hlavne ked to nemam odskusane.

cestovatelkaandrea
27. sep 2011

@zdenallicka dakujem ti si, zlata. no dufam, ze to namixujem dobre. tieto vsetky koreniny by som mala dostat aj tu. este raz dik

lusil2005
27. sep 2011

@zlatat
@katy1979

uvidime co napise este pristela, ale mne je jedno. zoberiem aj 6 aj 4 aj 3 kg, podla toho ci budete chciet vsetky alebo len vy dve a ja. ved zeelandiu mam pod nosom, tak skusime a uvidime ako sa s tym robi, potom mozeme pripadne objednat viac. ja som este odkazala "maturantom" ze ked chcu, urobim teda potah s pravym marcipanom, ale ze to budu mat o 1 euro/kg vyssiu cenu. tak uvidim co oni na to a dam vam vediet. vy dve by ste teda isli do toho naisto?

katy1979
27. sep 2011

@lusil2005 ano so mnou mozes pocitat urcite

zdenallicka
27. sep 2011

@cestovatelkaandrea Dělej to po špetkách, skořice a hřebíčku dej klidně víc.. s novým kořením, muškátem a koriandrem a anýzem bych byla opatrná..

jakelina
27. sep 2011

Já chci vyzkoušet taky kilo marcipánu. Nevím jaký je tam poměr, paní to nepíše. Má za stejnou cenu RDI
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085846&tab=2

katulkaaaaaa
27. sep 2011

@zuzana124 zuzi dakujem za postup,vyskusam....prave som dopiekla muffiny podla receptu od teba a su bozske 😵 mnam a ta vona aaaach 😝

zlatat
27. sep 2011

@lusil2005 ja do toho určite idem ( minimálne 4 klá by som vzala ) - vyskúšam ho, aj tak mi muž píli uši že on chce tortu len s pravým mandľovým marcipánom a ja ho veru doma robiť nebudem. Ozdoby, kvety, postavičky aj tak budem robiť z tých hmôt, z ktorých robím aj teraz a uvidím ako sa mi bude farbiť a ako sa s tým bude robiť. Ale pre nás mi to aj bude jedno - aj keď sa mi nevydarí, keď sa mi nebude dať dobre poťahovať, my to zjeme - a aspoň nebudem vyhadzovať poťahovku, lebo u nás sa WI neje - všetci traja ( muž aj deti ) ho z torty vyhadzujú, no škoda peňazí 😖

zlatat
27. sep 2011

baby, ináč dnes aké ja mám šťastie - idem piecť korpusy na torty a z 10 vajec som mala 3 dvojžĺtkové 😕 SOm sa rehotala, že je to asi znamenie zhora, lebo sa už veľmi dlho ( 3,5 roka ) snažíme o bábätko

dajna11
27. sep 2011

kočky,ak ste náhodou niekedy robili niekomu nejakú figurku z marcipánu,kolko ste za nu pýtali?odo mna chcu kopačky a fut.loptu,neviem síce či sa vydaria...či budu premakané...nie som zbehlá,ale aj tak....zadarmo?????to nie...nie?

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 ja samotné figúrky odmietam robiť a keď robím torty a na nich figúrky tak si za ne pýtam symbolických 3-5 € podľa toho aké boli náročné a ako dlho som sa s nimi piplala - ale ako píšem, je to čisto len symbolická suma.

dajna11
27. sep 2011

@zlatat ved viem,no mna to bude stáť materiál,tak aspon to..neviem aké to má byť velké,ale predpokladám že ked z marcipánu na tortu,tak velké nie......aj ja som myslela že 5eu....dík

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 ja by som pýtala cena za materiál plus nejaké cca 3-4 € - podľa toho o akú figúrku ide.

zuzana124
27. sep 2011

@katulkaaaaaa ja som vrch muffiniek potierala krémom čo mi ostal z torty, ale ak máš napr. nutelu, alebo maslo s cukrom tak potri aby ti to potom nepopadalo z tých muffiniek 🙂

dajna11
27. sep 2011

@zlatat ide o loptu futbalovú a kopačky.....tak neviem....možno si myslí že to bude zadaro,možno ked is niečo vypýatm už nebude chcieť 😀 😀

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 skús na nete popozerať ceny takýchto ozdôb v cukrárskych potrebách - možno niečo nájdeš a podľa toho daj cenu

dajna11
27. sep 2011

@zlatat hej?lebo ona že čo hladala boli iba nejedlé,ale píše že velkosť asi tak 15cm...dlžka kopačky keby bola taká,to by bola dosť velká nie?keby mala byť iba z marcipánu,nebola by ťažká?a to bys boli dve kopačky a lopta.

zlatat
27. sep 2011

15 cm? To sa mi zdá dosť veľké, veď si to daj riadne zaplatiť a druhýkrát možno k tebe nepôjde - lebo vieš ako to je, pristúpiš na toto raz a potom sa toh onezbavíš a nakoniec budeš robiť len samé ozdoby 😒

dajna11
27. sep 2011

@zlatat aj mne sa to zdá velké...na to aby to bolo čisto z marcipánu....poslala mi obrázok z nejakeho obchodu ako by si to predstavovala a tam to maju ako nejedlu ozdobu za 5eu...

zlatat
27. sep 2011

@dajna11 ha, že nejedlú za 5 € - tak to si pýtaj aspoň raz toľko

vladka1
27. sep 2011

@jakelina marcipán je v poměru 1:3 ale nejsou to mandle a cukr, ale mandlová hmota a cukr, tak nevím jestli v tom není rozdíl......taky váhám jestli ji nezkusit..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085300&tab=

dajna11
27. sep 2011

@zlatat no tá že je z gumy......pošlem ti foto http://www.lg-pomockyprecukrarov.sk/lg-pomockyp...

pristela
27. sep 2011

@lusil2005 no jasne chcem aj ja Lusil, oo , este že na mna pamatas :* no prosto láska moja 😀 len neviem kolko ho chcem 😀 ale najmenej 3kg aspon , ked tak citam že už vas je kolko, tak aby sa uslo asi kazdej 😉
a nevies aky je farebne, je moc zlty? bo origos marcoš je hodne zlty ☹ baby spominali nejake bielidlo nan, ale i tak ze nevybiely, no uvidim ked bude moc pouzila by som ho na ine torticky 😉
A este cicus, mate u vas americké?????