Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
4. okt 2011

ahojte...
ked uz sa tak bavite o tych slahackach a cokoladach, mozem s kludnym svedomim dat miesto tmavej cokolady, do slahacky bielu??? 😅 chcu tortu s kremom s bielou cokoladou... 😕

zlatat
4. okt 2011

@pristela ďakujem moja, dúfam, že sa mi konečne vydarí, lebo už smo zanevrela na parížsky krém, čo sa mi zakaždým zgrcol 😒

pristela
4. okt 2011

@adka_praha ano mozes 😉
@zlatat urcite sa zadari , neboj 😉

mizulienka
4. okt 2011

@daducha ach jooo a ja som kvoli tomu dnes objednala zeesan...mala som sa najprv spytat 😒
prosim ta a ten z rastlinnej slahacky a jogurtu robis ako? ja som este nikdy nerobila slahackovy krem 😕

adka_praha
4. okt 2011

@pristela a este mam jednu take echt blbu otazku... v novom TOM je v zadu recept na parizsku slahacku a krem... keby som chcela spravit ten krem, ale miesto tmavej cokolady by som dala bielu? a ako na to? to, ze to zvarim a necham do druheho dna zachladit, to chapem... ale potom? si mam vyslahat najprv slahacku, potom maslo a potom to este spolu slahacom zoslahat??? ja viem, ze asi blba otazka, ale... 😒

katy1979
4. okt 2011

@mizulienka ale tak vyskusas zeesan vsak minies neboj. jogurtovy je v pohode. vsak to je suseny jogurt a stabilizator slahacky.

pristela
4. okt 2011

@adka_praha ja do slahackovych plniek maslo uz nedavam , bo ked si vezmes je to uuplne zbytocne, kedze ak budes miesat slahacku pridlho vymiesa sa ti na maslo 😝 tak naco ho tam este pridavat.
V tomto zial neporadim , kedze s maslom slahackove nerobim 😒 ale logicky by to malo byt tak , že si vyslahas slahacku z uz rozpustenou bielou coko a pak pridavas pomaly maslo

adka_praha
4. okt 2011

@pristela jaaj vidis... 😅 no uvidim... ale aj tak velmi pekne dakujem... 😵

anibas
4. okt 2011

@mizulienka ja robím z 500ml rastlinnej Holé a 3 jogurtov Sabi - najprv vyšľahám šľahačku a potom doplním cca 450 ml jogurtu a šľahám ďalej a ona kráááásne zhustne 😉

reruna
4. okt 2011

@adka_praha já převařím šlehačku s tou čokoládou a kakaem a cukrem a do horkého dám máslo, rozmíchám a pak nechám celé vychladnout a na druhý den šlehám, s bílou čokoládou to bude asi podobné

lusil2005
4. okt 2011

@zlatat ja davam ako katy 100g cokiny na jednu slahacku, a ja si myslim ze to vplyv na hustotu ma. pretoze ked dam mliecnu alebo bielu cokoladu, ktora ma menej tej "cokoladoviny" v sebe, krem je redsi a treba dat stuzovac. pri varovej coko ktora je cokoladovejsia vobec nic davat nemusim.

@mizulienka kazdy zeasan ma iny pomer vody a tak. na obale je navod. kazdy druh sa robi inym pomerom...

anibas
4. okt 2011

@daducha @pristela @zlatat @katy1979 ĎAKUJEM za plodnú diskusiu o parížskom kréme - všetko uložené v PC 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 musím vyskúšať

lusil2005
4. okt 2011

@anibas kde prosim ta kupujes hole slahacku?

lusil2005
4. okt 2011

@adka_praha ale pozor na chut, lebo ked urobis parizak z bielej coko, ono to chuti uplne inak ako z tmavej cokolady. ta chut neni taka vyrazna - cokoladova. pozor nech ti ta chut po pridani masla k bielej coko uplne nezanikne...

miciatko
4. okt 2011

@adul67 tak dnes som bola kuk a vola sa to formickaren a maju aj internetovu stranku http://www.formickaren.sk/formickaren/eshop/1-1... ,ale nemaju tam ziadne vypichovace,ty si si objednavala z netu ci??

zlatat
4. okt 2011

ozaj baby, ako to bude s tým mandľovým marcipánom? Dáte mi potom vedieť? Dnes mi písali zo zeelandie, že obsahuje glukózový sirup a tens a robí zo pšenice ... ale zase kdesi inde som čítala, že pri výrobe sa lepok do gluk. sirupu nedostane, že sa ho netreba obávať, Tominovi zatiaľ problémy nerobil

zlatat
4. okt 2011

@miciatko fíha, to je nejaká nová stránka? Idem kuknúť čo tam majú

miciatko
4. okt 2011

@zlatat to @adul67 mi hovorila ze v TN je nova predajna ,tak somju bola kuk a nasla som aj ich stranku a je pravda ze som ju este nevidela

zlatat
4. okt 2011

@miciatko pozrela som, nič extra 😖

adka_praha
4. okt 2011

@reruna dakujem 😵

@lusil2005 myslis, ze by to slo, kebyze dam na jednu slahacku 200 gramov cokolady? 😒 a mozem to potom dat aj pod potah nie? ked to bude maslove, ci? 😕 jaaaaj si teraz pripadam, ze nic neviem...

lucula73
4. okt 2011

@daducha tak ty tú šľahačku s čokoládou nenechávaš prejsť varom?ja som z toho jeleň už,niekde píšu len rozpustiť,niekde prevariť....no mne sa ten krém posledne dva razy zrazil a neviem prečo,tak preto sa pýtam,ja som to nechala kratučko prevariť 😒

lusil2005
4. okt 2011

@adka_praha mozes, ale ja davam 100g na jednu slahacku. a staci to. ale pod potah by som to urcite nedavala ked je to slahackove... tam je dost vody 🤐

lusil2005
4. okt 2011

@lucula73 ja odstavim hned ako vidim bublinky. nenecham to bublat.

lusil2005
4. okt 2011

@lucula73 robila som ich uz asi 20, a zatial vysla vzdy, len minule sa mi sekla, pretoze som ju slahala nie uplne vychladenu... 😒

lucula73
4. okt 2011

@lusil2005 však som sa chcela spýtať,lebo som si pamatala že sa ti nedarila....musím odsledovať.....dík moc za radu 😉

pristela
4. okt 2011

@lusil2005 a cicus ked ta tu vidim 😀 aký o syr mam kupit na tu slanu?

lusil2005
4. okt 2011

jaj, ja som kupovala eidam. dm hovorila ze je jedno aky je, ale ze musi mat aspon 45%...

bzucinka2
4. okt 2011

@zlatat ja pouzivam z kauflandu taku ich cervenu 🙂

adka_praha
4. okt 2011

@lusil2005 jasne, takze pre istotu len maslo s cukrom... strasne moc dakujem... 😵 hned budem kludnejsie spat... 😅 a budu sa k tomu hodit jahody? 😕 😅

bzucinka2
4. okt 2011

@daducha dakujem, mam na to este mesiac tak musim prediskutovat s pani 🙂
@katy1979 ja davam na jednu slahacku 1 cokoladu 😉