Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
2. nov 2011

@lukika tak znova, je na str. 1672, teď už je to dobře, matemetika mi nikdy moc nešla a 92 jako 72, ne? 😀 😀 😝

vecernicci
2. nov 2011

@blizennec normálně jsem dala tvaroh ve vaničce, pak ten salkový krém není tak sladký, ten tvaroh tu sladkost jakoby srazí a když se dá rumu, co je psáno v receptu, tak se mi pak pletou ty čísla, že? 😀 😀 😀

lussy23
2. nov 2011

@jakelina krásna @rogerka - krásnučká tortička
@gabka32 - krásne

blizennec
2. nov 2011

@vecernicci 😀 díky

lukika
2. nov 2011

@vecernicci ved aj ten je tak krásny si šikovná aj tie auťáky máš pekné mne zase to sladké nevadí ja ľúbim jesť aj uvarené salco z konzervy a celé ho vyškrabkám ja zasa neľúbim v koláčoch alkohol hlavne spojený s čokoládou Ja by som robila ten koláč asi bez toho alkoholu a ešte aby ho jedli aj deti No ale nehovorím že nejaké dobré drinky mi nechutia 😀 😀

danciacik
2. nov 2011

baby počujte máte niektorá tento robot Bosch MUM 4655 EU. Ak áno ozvite sa mi prosím, potrebujem súrne niečo na tom pozrieť.

zlatat
2. nov 2011

@mizulienka ahoj, používam Palmelu ... dostať ju v Jednote a stojí 0,53 takže je to ešte lacnejšie ako maslo. Teraz na jeseň mi MM doniesol z Nemecka Alsan-S tak ten dávam, kým sa mi neminie 😉 V Nemecku stál okolo 0,85€ ale u nás ho nedostať, majú v bio obchodoch len Alsan a ten stojí 1,40 € ... ten je tiež nemliečny ale obsahuje sójový lecitín, takže aj ten by si mohla, ak by si zohnala.

sofi07
2. nov 2011

dakujem vsetkym za pochvaly.
@gabka32 @lukika @mia114 dakujem pekne aj vam, tu je recept na medovnicky http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o... a tu na bielkovu polevu http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o.... este taka mala pomocka: ja si odvazim aj bielko, na 1 g bielka ide priblizne 4,7 g cukru 🙂. a medovnicky su preto take hnede, ze ich potieram zltkom zafarbenym hnedou farbou alebo aj kakaom preosiatym sa da.
@danciacik dakujem, netusim, nemam s royalom ziadne skusenosti.
@vecernicci dakujem, netrep hluposti, mas krasne medovnicky 🙂

mizulienka
2. nov 2011

@zlatat Dakujem Zlati 🙂

mia114
2. nov 2011

@sofi07 dakujem moc za recept na perniky 😉 a nenapadlo by ma nafarbit perniky farbou , urcite skusim 😉

mia114
2. nov 2011

Ahojte
nejak stale nemam cas vas citat,a le dnes konecne vecer dozenien citanie 🙂
tu je moja dnesna torticka, na zelanie podla obrazku ktory si poslala zakaznicka a princezne na tortu pre moju Nellku na dalsi tyzden.

mia114
2. nov 2011
vinka
2. nov 2011

@vera_vila neviem značku.Ale tu máš link ten farby kde som to kúpila ja http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

mrka2
2. nov 2011

@mia114 nadherne! a tie princeznicky su uplne uzasne 😵 😵 😵

lusil2005
2. nov 2011

Baby, prave som padla na zadok... Pisala som do cukrardekor.sk ohladom tej pilky na ktorej sa mi po mesiaci roztrhli obidve rezacie nite. Normalne tam mavaju nahradne ale teraz nemaju. Tak som im napisala co sa mi stalo a opytala sa ci mozem pilku poslat spät na reklamaciu... A oni mi odpisali, ze pilku nemam posielat spät, je to zbytocne postovne co by som platila, ze mam im len dat cislo uctu a oni mi poslu peniazky... a ze buduci rok budu mat znovu tie nahradne nite, tak ked chcem, poslu mi potom mail a mozem si ich objednat... CHAPETE TO? Naozaj mi hovoria ze si mozem pilku nechat, hned ako to bude mozne mi ju pomozu zfunkcnit a aj napriek tomu mi za nu hned vratia peniaze, a to vlastne na cestne slovo ze sa mi pokazila??? Tomuto hovorim ustretovost voci zakaznikom... Naozaj sa v dnesnej dobe nestava casto aby ma niekto vyviedol takto pozitivne z miery 🤐

mrka2
2. nov 2011

@lusil2005 mne sa raz tak stalo, ze som sa pytala na jednu gelovu farbu Mint z Tortomanie a nemali ju a asi o mesiac mi prisiel balik a v nom ta farba, uplne zadarmo 😕 Ze upratovali sklad a este par nasli a si na mna spomenula teta. no som bola z toho este tyzden v soku,takze viem,co prezivas 😀 😵

jakelina
2. nov 2011

@lusil2005 a jakou máš tu pilku, já chci objednat a nevím jaká je dobrá 😉

lusil2005
2. nov 2011

@mrka2 ta pani z tortomanie je tiez strasne mila. a tusim teraz niekedy ma mat babetko, tak dufam ze bude stihat aj nas! 😅

lusil2005
2. nov 2011

@jakelina tuto mam, a bola super kym sa nepretrhli tie nite. ale ked dostanu tie nahradne, kupim si aj 4 do zasoby... http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/7-1...

jakelina
2. nov 2011

@lusil2005 děkuju

vera_vila
2. nov 2011

@vinka Děkuji... Prosím, mají někde na sobě nějaký název aspoň? Podle lahvičky bych řekla, že tady u nás mají ten samý typ, ale nejsem si jistá a ty náhledy jsou strašně malinké a nejde to na nich přečíst... U nás tady mají Icing Colors od firmy Wilton... Děkuji...

anibas
2. nov 2011

@mia114 z teba je hotový Walt Disney 😵 😵 😵 nádherné

pristela
2. nov 2011

holky prosim vas nejdete si niekto objednavat z MMB ceskeho? by som ceuu snehove vločky 😕

a ozaj holky dnes som bola vo farby laky u nas kupovat sadru 😀 a co nevidím čierna potravinarska farba 😀 to tu niekto pisal ze tiez videl v drogerii.

maca77
2. nov 2011

@mia114 krásne postavičky a tortička tiež 😉 😵

@sofi07 Anetka musela mať veľkú radosť... a tie tvoje medovníčky náááááádhera 😵 😵 😵

@pristela aj ja chcem snehové vločky... a odkiaľ to chceš objednať?

dm1
2. nov 2011

@mia114 ta je prekrasna!

dm1
2. nov 2011

@pristela
@maca77 mozem poslat segru ci nemaju tie snehove vlocky u toho cinana ako bola @mizulienka. nevsimla si si ci su tam?

dm1
2. nov 2011

@maca77 ja neviem mizu tam bola musime pockat co napise 😉

maca77
2. nov 2011

@pristela @dm1 http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... lebo pozerám že tu majú teraz za dobrú cenu, nie sú síce originál.... ale mne to nevadí, keĎ už aj tú našu super floral sadu mám takejto istej značky 😝 😀

maca77
2. nov 2011

.... hm ale pozerám že mi to nejde pridať do košíka, tak asi teraz nemajú skladom tú sadu za 5,50e