Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
18. nov 2011

@zlatat ja som na tom podobne s mojim mm...nechodi sice na tyzdnovky, ale z prace chodi vecer najskor po 19 hodine....teraz meni pracu, takze zo zaciatku bude este menej doma, teraz nam mala ochorela, ked sme boli u nasich,ma strasne zhorseny stav koze, ze az nieco infekcne, tak sme boli tyzden v karantene, denne menili vsetko pradlo, nebolo to med lizat, ale uz ideme domov, najviac ma stve, ze mama mi vkuse hovori, ze musim obmedzit torty....asi si mysli, ze doma deti zanedbavam 😠 😠 😠 a pritom ja robim iba po veceroch a nociach 😒

zlatat
18. nov 2011

@mizulienka ja mám jediné šťastie, že mám mamu ďaleko ( 350 km ) inak by mi každú chvíľu opakovala to isté ... už mi do telefónu povedala, že nemám toľko piecť, načo si toľko beriem, že veď nie som cukrárka, tak nech ľudia idú inde ... no ostala som ako obarená, keď mi to vravela ...
Tiež robím po večeroch, keď deti zaspia

mizulienka
18. nov 2011

@zlatat no moja je tiez daleko, od nas tiez nejakych 350km 🙂 niekedy to je na figu, tak daleko rodicov, ale niekedy dobre, ze si moze clovek robit podla svojho 🙂

eliska22
18. nov 2011

@zlatat nádhera, nádhera, nádhera 😵 😵 😵

eliska22
18. nov 2011

@zlatat aký máš na tej torte tip písma? to sú tie kurzíva? či?

79zuzana
18. nov 2011

@zlatat prenadherna torticka, ja tiez ked robim len pre nas tak potahujem marcipanom, lebo icing nam nechuti a tu nie je dostat take ochutene potahovky ako na slovensku ☹ , uz som si nejak zvykla s nim pracovat. Podarilo sa ti ho krasne jemne zafarbit, aku farbu si pouzila? Mne vacsinou chyta velmi silne syte farby.

daducha
18. nov 2011

@bzucinka2 no prave ze iba formicky a zrovna tuto nemaju ☹ .A ani ju pani neobjednala, takze az niekedy v novom roku 😠 😠 .Je taka krasne svetlucko modra,z Wiltonky sa neda urobit 😠 .Vola sa baby blue - zn. QFC

daducha
18. nov 2011

@zlatat nádhernáááá ...

zlatat
18. nov 2011

@eliska22 kurzíva
@daducha ďakujem
@79zuzana poťah nie je farbený, ale bordúra na spodu a písmenká sú z WI - písmenká by som z marcipánu nespravila ani náhodou a farbila som bordúru s práškovými farbami a štetcom na sucho
No a kvietky - strelícia a kaly sú z gumpasty a ostatné kombinácia WI a sugar flower pasta

zlatat
18. nov 2011

@eliska22 ďakujem 😉

mia114
18. nov 2011

ahojte
akurat som dokoncila dve torticky . tu su. Inspirovala som sa ako vzdy tortickami z netu.

mia114
18. nov 2011

@zlatat neskutocne krasna kytica 😵 😵

mia114
18. nov 2011

@yamahafazer kraaasne torticky 😵 😵 😵

mia114
18. nov 2011

@mariann2 kraaasny kosik 😵

mia114
18. nov 2011

@lusil2005 paradna potapacska torticka 😵 😵

hejdita
18. nov 2011

tak po vééélmi dlhej dobe idem aj ja sem hodit moju tortu z ktorej sa velmi tesim 🙂 pasila sa im moja prva ako som urobila barbie tak chceli taku istu 🙂 tak som ani vymyslat nemusela 😵

zlatat
18. nov 2011

@hejdita krásna

mia114
18. nov 2011

@hejdita kraasna torticka 😵 😵

vecernicci
18. nov 2011

krásné dortíky jste popřidávaly, nestíhám všechny jmenovat, ale polikovala jsem je, všichni teď chtějí perníčky a perníkové věnce, perníčky jsem se rozhodla prodávat za 5 kč kus a věnce za 250 (někdo se tu ptal, za kolik je má prodat 😉 ) a jdou docela na odbyt 🙂 , do toho mám dva dorty, tak jsem furt v kuchyni, děti jsem odvezla až do neděle k našim, tak mám volné pole působnosti 😀

akme
18. nov 2011

@zlatat krásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@hejdita jemnučka nepreplácaná 😵 😵

vlada111
18. nov 2011

@mia114 si sa poriadne vyhrala 😉

adka_praha
18. nov 2011

ahojte... vy tak nadherne peciete... 😵 😵 😵
ja som robila segre k narodkam, ale myslela som, ze u toho dostanem mlade... sa mi ta cukrikova blbana potrhala, ked som to ohodila, cukriky dalsie doma ziaden neboli... ale mala som doma este trochu K2, tak sa to trocha pozachranovalo... 😒

janulkamartinko
18. nov 2011

@mia114 Tie su nadherne 🙂 dokonale vypracovane....

@adka_praha velmi peknucka 🙂

@hejdita Krasna babika🙂

adka_praha
18. nov 2011

@janulkamartinko dakuje... 😵 mala som v plane ine, ale kedze ta cukrikova gebuzina nespolupracovala, maskovala som, ako sa dalo... 😒 uz sa tesim, az dojde kybel hotovej... 😵

janulkamartinko
18. nov 2011

A tu su moje tohtotyzdnove,dali zabrat 🙂 vsetky vase su prekrasne 🙂

mia114
18. nov 2011

@janulkamartinko krasne torticky, pat a mat super 😵 😵 a ta s hrosikom sa mi moc paci 😵

miciatko
18. nov 2011

@janulkamartinko krasne torticky, z akej hmoty je potah??

alenv
18. nov 2011

Ahoj všem.. tak jsme po měsíci doma z nemocnice.. a já se pomalu rozkoukávám.. chtěla bych vás poprosit máte nějaké dobré webovky kde jsou sady dortových forem za dobrej peníz?

alenv
18. nov 2011

@janulkamartinko opravdu krásné.. ty jsi používala prachové barvy? Je tam takový třpyt na povrchu, že?

ajkaag
18. nov 2011

baburky idem sa Vam strasne moc podakovat za vsetky rady, upiekla som mojmu skriatkovi svoju uplne prvu tortu v zivote, na Vas sikovnice sa teda vobec nechytam, ale stastna som ako blcha, dokonca mramorovy korpus je uplne famozne paskovany a mascarpone krem s malinami je mnaaaaam, ale to viem len z ochutnavania pri lepeni, este je v chladnicke a caka na oslavenca 🙂