Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
21. nov 2011

@dadka212 uzasna... 😵 tiez rozmyslam, ze nieco spacham pre nas... ale pockam si, ked dojde oco s novymi hrackami pre mna... 😀 babka bola v cinaku a pokupila nejake vykrajovacky, tak budem skusat... 😵

dadka212
21. nov 2011

@alenv
@adka_praha prvý volný víkend od neviem kedy a ja som nevedela čo robiť, tak som upiekla aspoň pre nás 😀

adka_praha
21. nov 2011

@dadka212 juuuuj ako rada by som aj ja take povedala, ze prvy vikend volny... ja mavam zakazku raz za cas a ked je to od seba dlhsie ako 3 tyzdne, tak uz blaznim a neviem co s rukami.. aj ked prve abstinencne priznaky sa ukazuju uz po tyzdni... 😀

dadka212
21. nov 2011

@adka_praha 😀 no ja mám asi aj šťastie, že stále niekto odo mňa chce tortu 😵 dala som sa aj preč z TOM lebo nestíham a neviem velmi povedať nie 😅

broucek2
21. nov 2011

@reruna mně se právě nezacpávala ani ta špička, takže to ještě zkusím i s ní. Letos zkouším královskou glazuru a nevím, přijde mi, že se snadno odlupuje z perníčků, což mi klasická poleva nedělala, ale je pravda, že se neucpává sáček a chuťově taky nic moc, mám v polevě ráda příchuť citronu. Jedině místo vody použít citron.

mima595
21. nov 2011

@dadka212 - som robila slahackovu plnku podla tvojho navodu 😉 ---a bola vyborna, hostia si ju chvalili.....
a nato, že som nedala stuzovac, tak krasne drzala v torte.... 😎 som bola na seba normalne hrda 🙂

anibas
21. nov 2011

Baby - Monika a Všetko pre torty bude mať 4kg - Flower a Velvet po 20,50 !!!!!!!!!!!!!!!!!

mizulienka
21. nov 2011

baby poradte prosim....ake velke korpusy by museli byt, aby som sa zmestila do 4kg pri poschodovej torte...dakujem 🙂

katy1979
21. nov 2011

@mizulienka a aku plnku davas maslovu ci slahackovu? ja sa teraz idem snazit zmestit do tych 5kg a spodok davam 26 a vrch je niekde do 20cm

mizulienka
21. nov 2011

@katy1979 tak mne to bude urcite vela tych 26...ja robim korpus z bohusovho nastavovaneho a ten stamotny ma cez 1kg...budem davat hore gastanovu a dole by som davala tvarohovu s ovocim...

aky korpus robis ty?

anibas
21. nov 2011

@mizulienka plnky máš ťažké - spodok 20- 22 cm a vrch 16 cm - 3x korpus a 2x plnka 😉

anibas
21. nov 2011

@mizulienka a ešte výzdoba - aká - veľa ?

katy1979
21. nov 2011

baby inac pozor na tie reklamy na TOM. osobne si myslim ze radsej ziadna sipka na mape ako mat problemy s uradmi.

no monika ma teraz aj 7kg za nejakych 36 teda plus postovne. len ja to potrebujem na stredu a aj ked pisala ze urcite do stredy to budem mat doma tak som narazila na problem platba vopred. takze kym by jej nabehli peniaze tak uz je to ta tam. takze predsa len budem musiet vyslat muza do tortomanie

mizulienka
21. nov 2011

@anibas hej, ta varohova je dost tazka, gastanova bude bez ovocia, tak to nebude az take tazke...hore konik a dozdobenie.
dakujem, ja to tiez vidim, na take rozmery.

anibas
21. nov 2011

@katy1979 akto so sipkou mal problemy ?? 😕 😕

katy1979
21. nov 2011

@mizulienka no tvarohova je tazka aj gastanova teda ked ich nerobis so slahackou ale asi by som dala 22 a vrch tych 16. ja robim coko korpus a hore mramor ten je tazky ale obidve slahackove. no ja pevne dufam ze aspon do 6 sa vleziem 😒 je to pre kamosku takze nejak nad tym zufalo nerozmyslam ze sa musim na 1000percent trafit do tej vahy-

katy1979
21. nov 2011

@anibas no osobne neviem zatial o nikom. ale mam kamosku pravnicku a robi na danovom tak sme sa vcera bavili a ze uz im zacinaju chodit metodicke pokyny napr. na stranku sashu takze aj tom je len otazka casu. bez zivnosti je to vzdy koledovanie o pruser.

mrka2
21. nov 2011

@anibas prave mi prisli vlocky, dakujem! 🙂 jupiiii, velmi sa tesim! 🙂

bzucinka2
21. nov 2011

tak som sa sem konecne dostala a stiahla fotky z tohto tyzdna, aj nejake medovnikove pokusy 🙂 ta vianocna, je len tak zo zbytkov uplne narychlo, uz sa mi nechcelo nic robit 🙂

bzucinka2
21. nov 2011

jaj a na stretku v sobotu bolo uplne paradne, vsetky baby suprove, dakujem 🙂

yamahafazer
21. nov 2011

@katy1979 ja si unej objednavam a v pohode som zaplatila az ked mi hmota prisla domov ona mi poslala mail a vnom udaje

jakelina
21. nov 2011

Moje rychlovka, večer se mi ozvala kamarádka, že přijde dnes na kafe, tak honem v noci péct korpus a ráno dodělat. Uffffffffff, naštěstí to byl malý dortík a už ho mám hotový.

anibas
21. nov 2011

@mrka2 super - 😀 😀 😀 😀

teddynko
21. nov 2011

Ahojte dievčatá, som v zdobení tort úplný začiatočník, chcela by som sa vás opýtať, odkiaľ kupujete poťahovaciu hmotu, ktorá je najlepšia, a ešte čo potrebujem na začiatok - myslím válok (mám doma klasický drevený) - či je potrebný špeciálny a nejaké vykrajovačky, podložku na vaľkanie.. prosím vás, poraďte, dcéru by som chcela prekvapiť vlastnoručne pečenou a zdobenou tortičkou..

mrka2
21. nov 2011

@jakelina krasna. no ja by som tortu veru nepiekla tak narychlo. skocila by som do obchodu po nejake keksy 😀

jakelina
21. nov 2011

@mrka2 to máš pravdu, ale zase jsem si vyzkoušela jak jsem rychlá 😀 😀 😀 😉

katy1979
21. nov 2011

@yamahafazer aha idem sa jej opytat ze ako to je.

katy1979
21. nov 2011

@teddynko ja mam klasicky dreveny valcek podlozku silikonovu ale da sa aj na pracovnej ploche valkat jasne ze na cistej a uplne suchej len si to podsypes troska solamylom aby sa to nelepilo. a cim potahovat no bud si baby kupuju hotove potahovky alebo niekde na prvych stranach mas recept na mmf co je hmota z cukrikov robena doma. a vykrajovacky no je to na tebe. zavisi co chces robit. na zaciatku asi vacsina z nas nic nemala

teddynko
21. nov 2011

@katy1979 podsypávam klasickým solamylom? Nie prášk. cukrom? Ešte jedna otázka, akú hmotu objednať marcipánovu, alebo fondánovu, potom čítam o nejakej K2?

zlatat
21. nov 2011

čaute kočky, nestíham sem moc chodiť, bola som celý víkend u mojich rodičov na východe a až teraz som sa dostala k netu.
Chcela som vám len povedať, že pravý marcipán na tortičke nám veeeľmi chutil - konečne sa poťah zjedol a nevyhadzoval sa do koša - jupííííí. Nebol taký presladený ako iné poťahovky a spolu s tortou chutil báječne.
Takže odteraz budem musieť pre nás robiť len z pravého marcoša... ufff, len keby sa s tým lepšie pracovalo 😒