Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
23. nov 2011

@lamps snad uz posledna otazka 🙂 na korpus 26cm staci z 1 davky? dakujem

jakelina
23. nov 2011

@isabella_fly je lepší válet na solamylu, pak ho z toho očistíš štětečkem, kdybys to měla na té barevné hmotě vidět. Zabarvi troškou barvy, ona fakt hodně barví ta gelová a jestli máš silikonovou podložku, tak na té by ti to nemělo lepit vůbec. Kdyby se ti to lepilo na ruce, tak si je potři cerou.
Návod na mramor je tady.http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=424&t=25116

yamahafazer
23. nov 2011

@eliska22 tak skus sa spytat na niakej stranke kde take oplatky robia kolko by to trvalo ci by ti to dovtedy poslali inak veru ma nic take nenapada len z hmoty vyrezat a malovat 😒

mizulienka
23. nov 2011

@zlatat prave si citam recept na ten kakaovy bezlepkovy korpus a tam idu len 3 lyzice muky, to sa mi zda strasne malo, nevies mi prosim poradit z akej davky mam robit do nejakej 18-20cm formy? dakujem

lamps
23. nov 2011

@mizulienka kakaový 😅 😅 😅

lamps
23. nov 2011

@mizulienka áno to bude stačiť, tej plnky je tak dosť veď je tam 1 1/2 masla a celé salko a k tomu tá čokoláda s kávou 😅

mizulienka
23. nov 2011

@lamps super, si pokad, dakujem za odpovede 🙂

dadka212
23. nov 2011

baby viete mi poradiť ktoré z týchto sú piestiky do lalie? sú tu len označenia a malinké obrázky, tak nič nevidím..
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tycinky-a...

dadka212
23. nov 2011

a už som to asi našla 🙂

dajna11
23. nov 2011

no tu sú moje prvotiny...budem skúšať dalej a dalej 😀 😀 ...lebo sa stále i tak zjedia 😀 😀 ..a moje prvé medovníkové gule,len ja hlava dubová som tam nedala do nich šnúrku 😖 😖

dajna11
23. nov 2011
zlatat
23. nov 2011

@mizulienka koľko vajec tam je?

mizulienka
23. nov 2011

@zlatat 4 vajcia pise v recepte

isabella_fly
23. nov 2011

@jakelina moze byt aj kukuricny skrob? alebo musi byt len solamyl (zemiakovy)?

zlatat
23. nov 2011

@mizulienka daj 3 ... podľa mňa by to malo stačiť

broucek2
23. nov 2011

přidávám poslední jednoduchou z minulého týdne. Bohužel jsem doma neměla foťák, takže fotili až bráchovi tchánovci po svíčkách. To je ta moje míchaná stříbrná, protože v obchodě stříbrná došla.

mizulienka
23. nov 2011

@zlatat vyskusam, ved keby bolo malo upeciem este jendu, dakujem krasne za odpoved.

jakelina
23. nov 2011

@isabella_fly já myslím, že je to jedno, ale já mám doma jenom bramborový, tak používám ten.

teddynko
23. nov 2011

@broucek2 Kde kupujes striebornú poťahovačku?

broucek2
23. nov 2011

@teddynko je světle šedá a super je ji potřít bílou perleťovou prachovkou. Stříbrný měl být jen znak a to jsem si musela namíchat

vecernicci
23. nov 2011

@dadka212 když jsem ten obrázek rozklikla, tak se objevily popisky, jsou tam i liliové 😉

adka_praha
23. nov 2011

@mizulienka veru naozaj vynikajuci... 😵
tu je ta torta... vecer som to uz nefotila... neni to nic moc, ale skusala som po krajoch nove veci, co mi ocino dal k narodkam... 😵 prisla som tomu na kobylku konecne... 😀

vecernicci
23. nov 2011

@dajna11 krásný perníčky, taky chci dělat kouličky, ale čekám na pošťáka až mi přinese formičky 🙂
@broucek2 super mercedes 😉

dajna11
23. nov 2011

@vecernicci no ja dnes urobim chalúpky a znovu gulky kým nebudu mať taký tvar ako treba 😀

ziizii
23. nov 2011

@dajna11 super pernicky,ako sa robia tie gule-su uzasne 🙂 🙂 🙂 😵

jakelina
23. nov 2011

@vecernicci já jsem letos v lednu ty kouličky koupila v Tescu ve výprodeji za 50,- korun. Tak mám dvoje, ale ještě jsem nepekla. Mně se letos do těch perníků nechce, idkyž jsem už spoustu rozdala a doma nemám skoro nic 😒

broucek2
23. nov 2011

@vecernicci kouličky jsou super, ale zaberou celkem času, dělala jsem jich hodně loni.

dajna11
23. nov 2011

@ziizii na to su také kovové formičky,pologule na ktoré sa dá vyvalkané cesto a tak sa to upečie....potom spolu zlepí polevou...mne nejako vela napuchli pri pečení 😀 😀 ,páčili by sa mi menšie...ale dakujem,som rada že ujdú cudziemu oku a páčia sa.

dadka212
23. nov 2011

@vecernicci ano dík...ja som taká, že mi to zapne až keď napíšem otázku 😅 som už asi vygumovaná 😝