Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

isabella_fly
23. nov 2011

@lucia80 dakujem za radu, urcite si vyzistim, len skoda, ze z tych dedin nikoho nepoznam, ale tak ja isto niekoho najdem 😉

isabella_fly
23. nov 2011

@lucia80 nasla som ten obchod co si vravela, ked mi hmota do buduceho piatka nepride, tak tam narychlo zabehnem, tu je: http://www.adal.biznisweb.sk/

vecernicci
23. nov 2011

tak mi teď paní psala a kouličky mi přihodí, to mám hroznou radost 🙂 furt čekám až jim dodají podkovičky 😠 ale doufám, že to nebude dlouho trvat, nebo zase něco přikoupím a nechám tam zase hafo peněz 😀

anibas
23. nov 2011

@miciatko videli - videli už 4x 😀 😀

anibas
23. nov 2011

@lucia80 no nevieme či najlepšia 😉 ale niekdy aj naj - srandovnejšia 😀 😀 😀

anibas
23. nov 2011

@adka_praha takú - aby sa ti dobre krájalo - ked vás bude veľa a hlavne farebnú 😉

lusil2005
23. nov 2011

@mizulienka coko mmf je take trosku elastickejsie, ale pracnejsie. plastelina je lahsia, a je taka - hladucka. taka sametova. a lepsie sa s tym modeluje ako s coko mmf, to strasne pomaly schne. ovela horsie ako normalne mmf. ta plastelina neschne ale ztuhne ked s nou nepracujes. cize drzi tvar. no na potahovanie torty by som odporucala coko mmf, ale ked tam chces aj nejake modelovanie, daj plastelinu. a predsa - plastelina je cista cokolada. s troskou sirupu. coko mmf je hmota. chapes.

adka_praha
23. nov 2011

@anibas si zlata... 😅 😀 viem, ze naj bude jednoposchodova... ale nejaky namet? 😨 🙂 kukala som na nete a mozno nieco prevziat z tohoto http://www.wilton.com/idea/Glorious-Colors-Cake a do stredu miesto toho kriza dat logo modreho konika s tym, ze by som to spravila na velkost polovice plechu, alebo celeho plechu, ale dala by som tri platy
alebo spravit bielu a na vrch hodit takuto nejaku decku, ako je pod macikom a zasa miesto macka dat konika http://www.wilton.com/idea/Bear-Hugs-for-Baby-Cake
co myslis? ci mas nieco este ine vhodnejsie? 😨

anibas
23. nov 2011

@adka_praha a čo tento spodok torty -len po kraji a doprostred torty koníka ? nie je to náročné a pestrofarebné

anibas
23. nov 2011

@adka_praha aj ten macko sa mi páči 😉

vecernicci
23. nov 2011
adka_praha
23. nov 2011

@anibas @vecernicci uff... najprv mam problem vooobec nieco spravit a teraz neviem, co spravit... 😅 ten farebny spodok sa mi paci... 😵 ... aj ta modrobiela s konikom, ale tam by som asi musela tu svetlomodru nahradit svetloruzovou a toho kona nemodelovat, ale nakreslit alebo vykrojit- nech nahodou nevznikne problem, ze jeden konik a vela deti... chapete... 😅

anibas
23. nov 2011

@vecernicci no tie som si uložila - náááádhernééééé 😵 😵 😵 😵

vecernicci
23. nov 2011

@anibas to víš, zadala jsem na flickru modrý koník dort a vyjelo tohle 😀

adka_praha
23. nov 2011

@vecernicci tak tie su uzasne... 😵 😵 😵 😵 😵

79zuzana
23. nov 2011

dnes som zase dostala abstak z nepecenia, tak som narychlo upiekla aspon pre nas schwarzwaldsku tortu... drobci sa velmi potesili 🙂 a manzelik tiez 🙂

zuba
23. nov 2011

@vecernicci Tie s koníkmi sú bombové

desmodka
23. nov 2011

@katy1979 ked som poriadne podsypala aj valcek obsypala tak to celkom slo

inak baby vsimli ste si ze recept na medovnicky od @lusil2005 je aj v decembrovej Eve na str. 163??? takze musi byt dobry ked ho aj tam spominaju 😀 😀 😀

bianca
23. nov 2011

Ahojte kocky.Idem za vami po dlhsom case a zasa prosim o radu.Kde objednavate jedle ooblatky s fotkou na zelanie?Dakujem za kazdu odpoved

dm1
23. nov 2011

@bianca v t-fornaxe na www.peceniehrou.sk

bianca
23. nov 2011

@dm1 akujem.Uz ani neviem kolko shopov som presla

mizulienka
23. nov 2011

@vecernicci dakujem, si zlata 🙂 ake si davala klucove slovo na vyhladavanie? ja uz hladam hocijako, ale zatial ma nic neuputalo...rozmyslam, ze urobim tu hnedu s tyrkysovym kvetom od @zdenalicka, mozem? 🙂)

zlatat
23. nov 2011

Čafte kočeny, mám k vám prosbičku - zapojila som jednu svoju detskú tortu do súťaže. Ak sa vám páči, dali by ste jej prosím hlas? Súťaž trvá do 19.12. a z jedného PC sa dá poslať hlas každých 24 hodín.
http://rodicum.cz/fotosoutez/detske-dorty/4/ a moja torta je poschodová s mackom Pú ... nedá sa vložiť na ňu priamy link 😠

Je to táto torta:

ĎAKUJEEEEM

dm1
23. nov 2011

@zlatat mas to tam 😉

zuba
23. nov 2011

@zlatat stalo sa .-)

dm1
23. nov 2011

inak som si vsimla ze na jednej stranke v sutazi mame veru viacere odtialto torty v sutazi no som zvedava ako to dopadne 😉 . Len tam mi to hlasovanie pride uplne ujete 😖 . Musim vzdy vybrat z 2 ponuknutych tort ze ktora je krajsia a dat jej tak vlastne hlas a pritom sa mi mozno nepaci ani jedna z nich 🤐 . Ak chceli dosiahnut ze musis hlasovat za vsetky nielen za kamaratkine tak sa to malo nejako bodovat alebo ja neviem ako 🤐

mariann2
23. nov 2011

@zlatat zahlasované 🙂

mizulienka
23. nov 2011

@zlatat je krasna, aj moj mas 🙂
@dm1 aka je to sutaz? viem iba, ze na TOMe je zimna...