Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
7. dec 2011

@vera_vila juž jsem ho sem dávala, ale nevím na který je to stránce
250 g polohrubé mouky
200 g cukru
4 vejce
1/2 čl sody
1/2 čl prdopeče
1/2 čl skořice
karamel:70 g cukru
200 ml vody
Ze 70 g cukru upálíme tmavší karamel a zalijeme 200 ml vody a necháme rozpustit a vychladnout.
Utřeme žloutky s cukrem a zašleháme do nich karamel a pak přimícháme mouku ,sodu, skořici, prdopeč a sníh z bílků. Pečeme na 180 st.

vlada111
7. dec 2011

@alenv ešte dodávam, že jedna šľahačka z tých 750ml bola 500 ml tortová z Tesca s obsahom tuku 36%. Dala som dva stužovače pri šľahaní.

dadka212
7. dec 2011

@alenv prášok do pečiva 😉

mizulienka
7. dec 2011

@vera_vila
@jakelina 3-4kg torty pre 20 ludi??? 😕 😕 to sa mi zda strasne malo.

alenv
7. dec 2011

@vlada111 no já tu tesco nemám tak dávám na jednu šlehačku jeden ztužovač

mizulienka
7. dec 2011

@vlada111 Vladi a kolko kg tortu si potrebovala naplnit? nech viem do buducna z kolko davky 🙂

alenv
7. dec 2011

@dadka212 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaj já jsem občas fakt uplně blondatá 😀 😀

vecernicci
7. dec 2011

@alenv já je dávám jen do těch papírových, formu na muffiny nemám a dětem se líbí takovýhle jednohubky 😉 hlavně do školy ke svačině je to praktický v těch papírkách

alenv
7. dec 2011

@vecernicci taky bych je chtěla udělat, ale nechce se mi kupovat forma i když občas je vidím za pár korun

mizulienka
7. dec 2011

@vecernicci pecies iba v tych papierovych kosickoch? ja tiez nemam formu a uz tolko krat som upustila od pecenia muffinov 😒 takze sa da aj bez formy 🙂

vecernicci
7. dec 2011

@alenv já chci tu formu na brumíky až na ni někde narazím, tak si ji koupím
@mizulienka jasně jen v těch papírkách, ale při plnění se musí dát pozor, aby těsto bylo rovnoměrně, aby byly pěkně kulatý

alenv
7. dec 2011

@vecernicci ty, ale ted jsem ji někde viděla v letáku normálně.. nebo na netu? Ty jo možná na MMB jak jsem ted objednávala

vera_vila
7. dec 2011

@vecernicci @dajna11 Děkuji za receptíky...

@vecernicci Formu na Brumíky jsem teď někde viděla... - tady http://cukrarske-pomucky.cz/brumlici-12-ks-form...

dajna11
7. dec 2011

@alenv prášok do pečiva🙂kypriaci🙂 😀

jakelina
7. dec 2011

@mizulienka tak udělej pětikilovou, já taky nevím, ale na porci se počítá 100-150 gramů, tak jsem to tak nějak spočítala. Však větší může být ne??

vera_vila
7. dec 2011

@vecernicci na MMB ji taky mají http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49197935&tab=0 - vlastně je to ten samý prodejce, jako jsem posílala ten minulý odkaz...

alenv
7. dec 2011

@dajna11 zřejmě si sedím dneska na vedení😀😀

dajna11
7. dec 2011

@vecernicci
@mizulienka aj ja som piekavala ked som nemala formu v tých papierových iba položených na plechu..a teraz síce formu mám ale aj tak dávam košíčky...je to krajšie.a tiež ked si mala berie do školy nemá to rozmrvené v taške 😀

mizulienka
7. dec 2011

@jakelina kvoli tomu sa pytam, lebo budem na tu jednu oslavu piect 2 torty, jednu s traktorom a druhu asi barbie, a neviem si predstavit, ake velke ich mam urobit, aby bolo dost pre vsetkych 😒

alenv
7. dec 2011

@vera_vila
@vecernicci tak tak to jsou ty stránky, jinak jsem objednala tu metalickou zlatou.. tak jsem zvědavá.. a zítra mi přijde bílá prachovka

jakelina
7. dec 2011

@mizulienka já jsem na ten odhad úplně tupá, já nikdy neumím odhadnout kolik ten dort bude vážit. 😒

vera_vila
7. dec 2011

@alenv já se pořád rozmýšlím, ale chtěla bych to taky objednat do konce týdne, abych to měla do Vánoc doma... Bude toho víc, ale udělám si radost pod stromeček...

alenv
7. dec 2011

@vera_vila no já to taky budu mít pod stromeček.. něco jsem si objednala ted, abych mohla udělat ty vánoční.. ale něco chci pod stromeček.. a tak jsem tu barvu riskla.. hrozně se mi tam líbí ta černo zlatá kombnace

lussy23
7. dec 2011

@ellise krásnučké @eliska22 veď je krásny tiger aj torta
@lusil2005 to ani nevyzerá ako torta, wawperfektné. 1? Taku tortu chceli na 1rok? 😲
@cestovatelkaandrea - nádhera
@gagarinka krásna
@zlatat wowo ako skutočné

lussy23
7. dec 2011

@dajna11 krásnučké koláčiky @dada2007 nádherný medovník @vera_vila krásnučké autíčko @miciatko nádhenrý kostolík

zlatat
7. dec 2011

@lussy23 ďakujem 🙂

vera_vila
7. dec 2011

@alenv jj, tak je moc krásná... No, uvidíš, jak se s ní bude pracovat... Já půjdu asi do nějaké stříbřité...

alenv
7. dec 2011

@vera_vila tak uvidíme🙂 mě to právě uplně oslovilo ta kombinace.. je to dost slavnostní.. si snad upeču dort i sama sobě na svatbu😀

mima595
7. dec 2011

@dajna11 - prosim ta, ked zdobis muffiny marcipanon...cim potieras??? robis krem alebo co davas???
dik

bzucinka2
7. dec 2011

@mizulienka ja by som robila asi poschodovu pre 20 ludi a na kosicky salkove mam recept, len chces cely aj na cesto, ci len to vnutro?