Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
28. feb 2012

@zlatat tusim gabikanav robi s tou gumpastou

zlatat
28. feb 2012

@mizulienka sú rôzne gumpasty, aj ja ju bežne používam - dokonca si ju aj sama doma robím, ale táto je nejaká nová

zuzkat1
28. feb 2012

dievcata ked pisete ze malujete na torty tak to cim? kde sa daju take farby kupit? da sa to aj niekde mimo net? v normalnom obchode?

mamina1978
28. feb 2012

A este pridavam druhu torticku pre Nelkineho 7 rocneho braceka Marka, ktory ju potom este pekne dozdobil ozdobkami , ktore si on sam s MMF vymodeloval.Taaak sa tesil, ze aj on ma tortu a mohol si ju aj sam dotvorit..... 😉

mizulienka
28. feb 2012

@zlatat aha, tak to som nevedela 😕

lifinka
28. feb 2012

@lusil2005 waw tak ta želva je bombastická, jako živá 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zlatat
28. feb 2012

@mizulienka tak teraz už vieš 😀 ... existuje gumpasta Ballina, potom táto: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... ... obe mám vyskúšané.
No a ešte tá nová.

zlatat
28. feb 2012

@zuzkat1 ja maľujem normálnymi práškovými farbami zriedenými bielym alkoholom 😉

larah
28. feb 2012

@mamina1978 rastie ti konkurencia 🙂

vlada111
28. feb 2012

@dm1 presne tak, mne niečo nablokovala zle a tak som si navyše zobrala tie guličky, ktoré mali stáť 3,20 a doma som zistila, že na bloku je 5,50. Popri tom na obale bolo nalepené 3,20. Juj ale ma dožrala. Ja som utekala na poradu do Za a ona ma poslala vybrať si peniaze do Kauflandu. Ale to bolo naposledy, keď mi to ešte urobí nabudúce, nebudem milostivá a budem tam stáť, kým nebude po mojom 😠

vlada111
28. feb 2012

@zlatat na kvetoch by mi to nevadilo, kvety nie sú tak žilkovaním výrazné ako listy. Chcela by som listy a nejaký univezál na žilkovanie lupeňov.

vlada111
28. feb 2012

@zlatat akú si vyrábaš gumpastu? a používaš to na kvety?

zuzkat1
28. feb 2012

@zlatat to ale uz potom asi nie je vhodne pre deti.... da sa to aj s vodou riedit? inak na tom navode k tym praskovym farbam je ze 5 gramov je na 5-10kg a ze sa neodporuca prekracovat odporucane mnozstvo... lenze potom su nevyrazne a na malovanie iste treba viac ako 5 zrniecok..neublizi to ak je ten pomer vyssi?

zlatat
28. feb 2012

@zuzkat1 prečo by to nemalo byť vhodné pre deti? Je to taká istá farba, ktorou sa farbí marcipán ... samozrejme, že sú tam Ečka, ale aj gelové farby obsahujú Ečka a aj kopec sladkostí, cukríkov - tam ich je ešte viac

zlatat
28. feb 2012

@vlada111 na kvietky používam len Sugar florist paste ( zatiaľ ) a na postavičky si vyrábam z Gum-texu

zlatat
28. feb 2012

@vlada111 univerzál na listy som aj ja hľadala, no márne, nič som nenašla, a aj Jaro Kováč mi do telefónu povedal, že nemá nič univerzálne na listy 😖 tak som si pokúpila kadečo - na magnóliu, gardéniu, hostu, ružu, alstromériu ... a čo ja viem čo ešte a kadejako kombinujem

zlatat
28. feb 2012

@mamina1978 ježiš akú blbosť som napísala - jasné, že moji chlapci chcú sestričku - bračeka už nechcú 😀

vlada111
28. feb 2012

@zlatat uf to sú dosť drahé hmoty ☹ No ja amatér zostanem zatiaľ pri Smartflexe 😉

dm1
28. feb 2012

@pristela ja nenatieram nicim ak by si to chceli nechat aby sa napr. krem nepokazil. Ale mozes kludne cokoladou alebo nutelou. ale netreba drzi to ked tie konce k sebe pritlacis a zlepsi a hmota o hmotu

zuzkat1
28. feb 2012

@zlatat myslim kvoli alkoholu... viem ze vsade su ecka☹ preto moja take veci nepapa...zatial... domace kolace a aj ten farbeny marcipan papala ale cukriky a hovadiny nie....

dm1
28. feb 2012

@zuzkat1 tam je miminum alkoholu vobec sa nemusis bat. ved to sa uplne na vzduchu vyprcha. raz jedna na TOM pisala ze sak si skuste baby kvapnut par kvapiek alkoholu na stol a pozrite za par hodin ci su tam. jasnacka ze sa to vypari. mne vzdy ked zostane na lyzicke alkohol a farba tak druhy den je to uz uplne suche ziaden alkohol

mamina1978
28. feb 2012

@zlatat myslela som si , ze ....... preklep 😀 🙂

alicc
28. feb 2012

ahojte,
čítam, ze mate nejaku vylepsenu MMF hmotu .
@pristela prosim ta mohla by si napisat ako ju robis a da sa farbit a su tie farby potom sytejsie ako pri obycajnej MMF a nedrobí sa? dakujem 🙂

zlatat
28. feb 2012

@vlada111 to áno, cena je vysoká, aj kôli tomu som si začalavyrábať doma gumpastu, no nie je to úplne ono 😖

zlatat
28. feb 2012

@zuzkat1 alkohol sa ti rýchlo vyparí ... ja som si minule nechala v striekačke od Nurofenu vodku a za pár dní z nej ostala len polovička ... no a ty tam nedávaš veľa toho alkoholu, len pár kvapiek - dá sa riediť aj vodou, no keď som to tak robila, tak mi farba necheal zaschnúť, furt som to mala také lepkavé

anibas
28. feb 2012

@reruna fúha 88 Kč - u nás som také videla za 14 € !!!!!!!!

zuba
28. feb 2012

@anibas ja som také videla niekde už určite lacnejšie, len netuším kde

drobec33
28. feb 2012

@njonja mala som na mysli, ako dlho sa venujes tomuto konicku. 🙂 No vidim, ze mam co dohanat 😎 mmf fondant...nemam ani sajnu, co to je 😀 Ta torta proste nema chybu, som sa zamilovala. Precizne urobena! Si sikula. Keby som tak stihala viac sledovat vase dobre rady a tipy ☹ Mna to tiez bavi, len tak pre mna. Len casu na to niet ☹ Ale zasa, ked si pisala, ze si to zdobenie vlastne mala rozlozene , tak by sa to hadam aj dalo 🙂 A dakujem 😉

anibas
28. feb 2012

@zlatat rozmýšľam o žilkovači Begónia - sú tam 2x2 vyzerajú celkom univerzálne na kvety - len neviem veľkosť

pristela
28. feb 2012

@alicc aach uz som to tu davala veeela kraaat , ja ju nemam ulozenu , robim ju uz od oka, vzdy ked tu niekto pýta recept tak dam do googlu čokoladova mmf a hned prvu ju ukaze : http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-... 😉 😉
a jasne zafarbis ju na syto uuplne v pohode bez drobenia atd 😉