Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
15. mar 2012

@vecernicci Nevidela si nahodou niekde na nete torticku Meister Manny`s Werkzeugskiste
Moje dietatko,, cislo 3´´ 😉 ma 1. 5. tretie narodeiny a ja som myslela, ze mu urobim Tomasa vlacik, ale on ,ze chce Manny a vsetky naradia..... nestaci len par ..on by si poprosil vsetky. 🙂
Tak by som mu to chcela splnit, ale nemam ani potuchy ako.
On dostal tuto hracku na vianoce a odvtedy sa hra len s tym. Tak podla toho by som snat ako tak mohla to naradie vymodelovat, ale ako vyriesit Mannyho? Postup som na nete nenasla ☹
A torticky su len 3 D tak to uz vobec nie.
Dievcata aj vy, ak nieco take uvidite do konca aprila , dajte mi prosim link Diky

http://www.otto.de/Meister-Mannys-sprechende-We...

anibas
15. mar 2012

@mamina1978 jedne známa z FB mala tortičku - vložim ti tu obrázok - ulož si ho a potom ho zmažem, pretože to nie je moje dieťa

dadka212
15. mar 2012
mamina1978
15. mar 2012

@anibas jeej velmi pekne dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 🙂

anibas
15. mar 2012

nie je to veľké

anibas
15. mar 2012

@mamina1978 myslím, že takto nebude problém 😉

mamina1978
15. mar 2012

@anibas je krasna .... dakujem 😵 uz je ulozena..... 🙂

zlatat
15. mar 2012

@dadka212 tie sú krásne

dm1
15. mar 2012

@lifinka robim rovnako ako zlatat vzdy si na jeden den beriem len tolko aby som to vpratala do nasej jednej ladnicky. Ak chcu viac musia si zobrat o den skor pripadne neskor

mamina1978
15. mar 2012

Krasne inspiracie na torticku Mannyho ste mi poslali. 😵 Dakujem vam krasne vsetkym.Ste zlate vsetky. 😉
To aby som zacala trenovat 😝 , lebo toho naradia je tam taaaaaak vela 😖 . To asi mam zacat tyzden vopred modelovat, ze? 😕 Nebude to potom moc tvrde, lebo moj synacik ich bude chciet urcite aj popapat. 😀

dm1
15. mar 2012

@lifinka ja mam taku vyssiu ladnicku tak tam dam aj 3 torty ale nase veci popchane kade tade po suchlikoch na bokoch ladnicky ze nemozem nikdy nic najst 😝 . Ale to je malokedy ze 3 torty alebo 2 velke vacsinou max. 2 klasicke torty a to dam v pohode do ladnicky

daducha
15. mar 2012

Ahojte babeny, potrebovala by som poradit s cenou torty.Je to hl. svadobna,na jednej je asi 40 ruziciek a listky,na druhej hrachor v troch farbach - 3 drôtikovane kytice, v jednej môze byt aj 15 tych kvietkov a brectanove listky.Korpusy ma netrapia, to bude na vahu,no ide o zdobenie.Ja ho sice mam vzdy v cene,no toto je uz o inom.Nechcem im dat ani prehnanu cenu ani zadarmo.ja fakt neviem ☹ Dakujeeeem 😵

mates22
15. mar 2012

@mamina1978 já měla taky strach, ale nakonec jsem to měla 14 dní dopředu (posunul se nám termín) a bylo to stále k jídlu úplně v pohodě 🙂

dm1
15. mar 2012

@vecernici podla mna to je ozaj moc lacno co davas ale asi nebudem o nic lepsia na tieto ceny som hrozna 🤐 . Ked si zoberiem ze som jej tie pernicky zdobila vcera do polnoci teda cca. 2-3 hodiny ja som strasne suchtava na toto a bolo to tak 13 pernickov ....

dm1
15. mar 2012

@daducha v tom ti veru neporadim zatial som vsetku vyzdobu mala len na vahu aj ked boli kvety vo vodopade od vrchu dole. Ale viem ze niektore kocky si to nechavaju platit zvlast ale veru uz si nepamatam ake ceny.

mamina1978
15. mar 2012

To vam este musim jednu prihodu napisat. V novembri som robila moju prvu 🙂 potahovanu MMF tucniacikovu tortu pre mojho najmladsieho ( pre Dominika )k jeho prvym narodeninam. Pri oslave si kazdy z chlapcov zobral na svoj tanierik ku torticke aj tucniacika. Moj vtedy 2 a pol rocny syncek Tymmi jedol najprv torticku a popri tom sa s tym tucniacikom hral, behal s nim po tanieri, po pohare proste akoby to bola jeho nova hracka. Spytala som sa ho, ci ho bude papat ,alebo ho odlozime na neskor. On si ho zobral do ruky pozrel sa nanho a povedal:
,, Neboj sa,...... ..to nebude boliet ☹ ´´ .....a odkusol mu nozky....potom sa zas nanho pozrel .. a odkusol mu do poly bruska a zahlasil : ,,Mami, on neplace , on sa smeje ...jeho to stekliiii 🙂 a zacal sa nahlas smiat. 😀
A takto to zopakoval este pri dvoch dalsich tucniacikoch nasledujuci den. No co vam budem hovorit syncek mali sadistik.... 😀 😀 😀 😀 😀 Som zvedava co bude robit s tym naradim!!! 🙂
Pridam aj tu fotku tych tucniacikov 😀

jakelina
15. mar 2012

@mamina1978 miláček malý 😉

dadka212
15. mar 2012

@mamina1978 to čo som dala za link iný som chcela dať 😅 😀
https://www.google.sk/search?q=handy+manny+cake...

anibas
15. mar 2012

@daducha a na hodiny keď prerátaš ??? + materiál na kvety ??

zdenallicka
15. mar 2012

@daducha Já si za postavičku beru 50-100,- podle velikosti a náročnosti.. Za kytku bych klidně vzala i 5,- (růže) a ty drátkované kytice třeba po 100,-.

lifinka
15. mar 2012

@zlatat
@zdenallicka
@vecernicci
no já právě mám ty šuplíky na zeleninu plné a nejlepší je, že "X let" nakupujeme v pátek 😀 asi to budu muset přehodnotit 😎 jinak bych nedala ani jeden dort do lednice.Mrknu kolik stojí malá lednička a dám ji asi do technické, jen z čeho ji koupit, taková maličkost....kamarádka mi nabídla, že by mi rozeslala kontakty, jen mám z toho trošku strach, ale každý nějak musel začít, žejo?Tak jsem jí řekla, až pořeším ledničku, že se jí ozvu 😅 😅 😅 asi nebude chápat 😕 , ale já fakt dám jen jeden dort do lednice...

jo jinak ohlas na Minnie dort, prý výtečný, chutný, tak jsem měla radost a mám další zakázku...

vecernicci
15. mar 2012

tak jsem dneska zkoušela nový krém z mascarpone a je super 🙂

3 žloutky ušlehat nad parou s 8 dkg cukru, pak přidat 3 lžíce pomerančového likéru nebo pom. šťávy, 25 dkg mascarpone a 20 dkg bílého jogurtu a 3 plátky želatiny, předem namočené a rozpuštěné a je to mňam 😉

mizulienka
15. mar 2012

@vecernicci AKO dlho si miesala tie vajicka nad parou?

vecernicci
15. mar 2012

@mizulienka ty tři asi čtvrt hodiny, byly už horký a cukr rozpuštěný 😉

alenv
15. mar 2012

holky tak já nevím dělalal jsem ten falešnej pařížák a poprvé jsem použíla ty čokošky z Lidlu a přijde mi, že josu tam takové krupičky.. u jiných čokolád se mi to nestalo 😖

marci2305
15. mar 2012

Baby potrebovala by som urýchlene recept na orechový krém. Bez vajec a bez salka. Chcem iba skaramelizovať cukor a neviem presné množstvo..Vopred Vám ďakujem... 😉

marci2305
15. mar 2012

@vecernicci Ukladám... 😉

jakelina
15. mar 2012

@alenv moc rychle jsi to rozpouštěla??? Někdy to udělá, když se to rychle rozpouští 😒

alenv
15. mar 2012

@jakelina aha.. no tak to je možné.. takže ttřeba na nejníž a déle.. no ten je jen pro nás tak v poho.. ale na sobotu mám na zakázku a to nechce 😠 tak díky moc za radu. Já to osolila na největší výkon 😀

alenv
15. mar 2012

prosím doporučtě mi někaou opravdu sytě červenou barvu děkuju