Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulka182
11. nov 2010

@beruska2x dakujem moc. vypada vazne super!! a cokoladovu plnku mi este poradis prosiiiiiiiiim nejaku?

beruska2x
11. nov 2010

ted jsme delala falesny parizky.. vyyyborny.. znas ?

beruska2x
11. nov 2010

Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.

snad neva ze jsme to sem zkopirovala 😉 je fakt dobra.. a tohle mnozstvi staci na jeden veliky dort na napln i pomazani a to i kdyz ho 2x proriznes...

yennn
11. nov 2010

@danciacik prepac nepozname sa ale musim ti zablahozelat, prisla som si kuknut torty a neviem preco mi padol zrak na tvoj prispevok, teda .... mysliet si najprv nador, potom cystu a potom take mile prekvapenie, uff 😀

yennn
11. nov 2010

Dievcence ktora peciete torty pre bratislavsky kraj? Potrebovala by som 27.11. hned dve - moj micušik ma prve narodeniny, a stary micušik ma 40-tku 😀

hejdita
11. nov 2010

tak mam tomaska a krabicu predchystanu....no este potrem maslom s cukrom a vecer sa budem snazit potiahnut toho vlacika tomaska som zvedava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a este aj tu krabicu ale mam tam nechany otvor na darcek tak to budem maskovat potom maslou keby nahodou to bolo nejake hrbolate 😀 😀 😀

janulka182
11. nov 2010

@beruska2x nie, tento nepoznam. urcite ho vyskusam a potom napisem ako chutilo 🙂 . dakujem ti velmi pekne za rady.

maca77
11. nov 2010

dievčatá chcem sa vás opýtať, robili ste už MMF z marschmalow cukríkov kupovaných v KIK-u? balenie 285g za 2€ také farebné obdlžničky a vnútri každého je vzor kvietok

wampirek55
11. nov 2010

ahojte. prosim vas mohli by ste mi poradit? budem piect malemu tortu, a chcem navrch porobit figurky, len neviem z coho. nikdy sa mi nepodarilo doma vyrobit schopny marcipan, a ak ho budem kupovat tak ma to asi vyjde dost na draho 😒 Som citala o akejsi K2, aj z toho sa daju robit figurky? Dakujem za rady 🙂

danciacik
11. nov 2010

@mrka2, @zlatat ďakujem veľmi, veru, ešteže primár je super človek - fakt klobúk dole pred ním. Bol skvelý. Mňa by to tiež isto zložilo lebo pri takom niečom som padavka, ale teraz sa fantasticky zachoval môj manžel, keď sa vykašlal aj na robotu a bol na každom kroku pri mne. A stále mi je neskutočnou oporou.
No inak ja pečiem posledný korpus na tú tortu ale plniť budem asi až zajtra - už som strašne unavená.

danciacik
11. nov 2010

@yennn ďakujem ti veĺmi pekne, veľmi si to vážim a teší to. A možno niektorá do budúcna zažijete niečo podobné (teda dúfam, že nie v takomto znení), lebo fakt to bolo ako v zlom filme až sa tomu veriť nechce.

zlatat
11. nov 2010

@danciacik super mužíka máš 😅 ... no len ty pekne zvoľni tempo a počúvaj svoje telo

zlatat
11. nov 2010

@wampirek55 no ja ti moc neporadím, lebo ja už iba kupujem poťahovky - všetko robím z WI, ale už asi skúsim postavičky z Pasta dama top špeciál ... tá je vraj na figúrky super - možno niekde predávajú aj po kile

lussy23
11. nov 2010

@beruska2x - pekné torty.
@danciacik - to je krásne, že čakáte dieťa. Držím palce.

Ešte so msa chcela spýtať, kde sa dajú zohnať formy zvieratiek(psík alebo mačka) a koľko stoja?

danciacik
11. nov 2010

@zlatat veruže mám - teraz to vidím asi najviac. Zvolnila som - väčšinou som tortu robila jeden deň a od rána do večera - teraz si ju rozložím na 3 dni 😀 . Papám vitamíny a chodiť spať s deťmi 😀 . Tak snáď postačí.

zlatat
11. nov 2010

dievčatá, aj vám zmizlo z pravej strany možnosť poslať niekomu internú poštu?Či mi už šibe ?

@yennn ja pečiem aj pre Bratislavský kraj - nedávno odo mňa cestovali torty do BA, Ivánky pri Dunaji ... len neviem, či by sa ti chcelo ísť pre tortu do Galanty

danciacik
11. nov 2010

@lussy23 ďakujem,
pri tých formičkách ja idem na tortyodmamy a tan vpravo v tých reklamných záložkách preklikávam cukrárske e-shopy a hľadám

lussy23
11. nov 2010

@danciacik - ďakujem. pozriem sa tam

maca77
11. nov 2010

@beruska2x @janulka182 tento falošný parížsky krém je naozaj super, už som ním plnila torty a práve mi jeden tuhne v chladničke 😉

zlatat
11. nov 2010

@maca77 aj ja súhlasím - falošný parížsky je božský - síce som ho nejedla, kôli mojej alergii na mlieko, ale každýž si ho pýta a ešte u mňa letí nugátový krém - aj ten si hodne pýtajú

maca77
11. nov 2010

@zlatat a môžem poprosiť recept na ten nugátový krém? 😉

zlatat
11. nov 2010

300 g Nutely zmiešaš s 500 g masla. Do toho vmiešaš čokoládový puding Creme Olé ( bez varenia ) - ja dávam 2 pudingy na 450-500 ml mlieka. A hotovo.
Keď vám je málo sladký, pridať trocha cukru, ja nedávam, nikto sa nesťažoval, že by bol málo sladký

mokiri
11. nov 2010

Dievčatá, mám u vás čierny puntík. Po mojej prvej tortičke so slimáčikom, je moja druhá marcipánová torta nepoťahovaná. Na žiadosť manžela, keďže bola k nášmu výročiu. Je znovu lieskovooriešková (korpus aj plnka) s rumom a z pravého marcipánu má srdce navrchu. Ale zásadný rozdiel oproti tej prvej je, že som si dala tú námahu a zohnala som v našich končinách polohrubú múku. Dodržala som 100% ten pôvodný recept, len som dala v rovnakom množstve namiesto hladkej múky polohrubú. A teda, je to rozdiel! K lepšiemu! Ešte vyššia, krajšia, lepšie manipulovateľná, a pritom stále krásne nadýchaná a jemná!

Takže znovu vďaka vám! Pokračujem... na Vianoce...

Nech sa vám darí... 🙂

mokiri
11. nov 2010

Ešte som zabudla napísať, že je povrchu celá potretá krémom a posypaná mletými lieskovcami, až na tom je to srdce. Bola celá taká jemná, ako muž chcel. A to najhlavnejšie - neskutočne dobrá!!!

danciacik
11. nov 2010

@mokiri veď nemusí byť poťahovaná, aj tak je krásna a určite musela chutiť.
Ten nugátový krém znie dobreeeeee.

maca77
11. nov 2010

@zlatat ďakujem 😵 u nás sa zje nutela aj len tak lyžičkou, takže takýto krém poteší nielen deti ale aj manžela 😅

zlatat
11. nov 2010

@maca77 aj u nás kedysi letela, tiež sme ju vyjedali len tak lyžičkou, no teraz ju už nemôžme ☹ ☹

zlatat
11. nov 2010

@mokiri náhodou je krásna - veď nemusí byť poťhovná ... takže vraíš, že s polohrubou je orechový korpus lepší? Ja som doteraz robila s hladkou, bála som sa, že by sa mi drobil

hejdita
11. nov 2010

potrebujem radu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale je mi trapne 😅 😔 😔 😔 😔 😀 ale fakt se mi nechce pocitat a ani jaksi si nemohu spomenout jak nato 😅 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
takze potrebuji kousiiiinek varny takze pocitam ani ne s polovickou....takze prosim vypocitejte mi nekdo 😅 jak to mam napomerovat tak aby mi to vyslo na 10g masla??? kdyz rozpis je na 70g masla a 150g hl. mouky a 150ml vody??? prosiiiim potrebuji trochu cerne a pry varnu nemusim predbarvovat kakaem ze to chyta hezky....

dekujiii 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

mokiri
11. nov 2010

@zlatat Nie, nedrobil sa vôbec, krásne sa mi krájal na 4 pláty. (Ten z hladkej bol hrozne jemný, akoby to bol piškót, a potom po potiahnutí marcipánom mi to pripadalo také pričapené.) Teraz bola tá torta raz tak vysoká. Bol to ten recept od Bohuša. Bola som nadmieru spokojná a teším sa aj z toho, že je tentoraz nepotiahnutá.