Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
24. jan 2011

@anibas 😀 😀 😀 😀 no preto som tu rýchlo šupla jednu bo príde ali hodí ich 20 a koniec 😀 😀 😀 😀

pristela
24. jan 2011

Holky prosiiiiiiiim vas akú velkost formy- srdiecko potrebujem ked chcem vyslednu torticku 3kg ?

weirdo
24. jan 2011

Ahojte dievcata,
krasne vytvory 🙂
Chcela by som sa vas spytat na par rad, kedze take "zakladne" veci som sa nikde zatial nedopatrala, lebo vo forach sa uz veselo debatuje na profesionalnejsej urovni 😅
Budem rada, ak mi odpoviete, aspon na ktore viete 🙂
- ked robite nejake postavicky, tak ako ich nechavate stuhnut? V byte niekde letmo pohodene alebo v chladnicke?
- dole okolo torty, tie gulicky, to sa robia tie malinke pomocou sablony?
- ked valkate potahovku a je uz taka makksia a teda lepkavejsia, ako to riesite? A pod nu ide praskovy cukor, aby sa nelepila? Pretoze ked som potahovala (spravila som len 2 torty, pre rodinu), tak ten praskovy cukor mal tendenciu sa dostat na hmotu a tazko to islo odtial dole)
- ked davate nejake ozdoby na tortu, ci uz pismenka alebo nejake tvary, tak to tam len polozite alebo cim "lepite"?
Dakujem moc za rady 🙂

mrka2
24. jan 2011

@weirdo no ak mozem ja.. takze postavicky nechavam stuhnut volne na vzduchu, oni stvrdnu pomerne rychlo,ale ja pouzivam mliecny marcipan. no ale raz som robila aj z cukrikov a tiez mi stuhlo... dam do uzatvaratelnej nadobky,nech na ne nesada prach a v pohode...
tie gulicky su asi zo silikonovej formicky,ale kludne si mozes usulkat v ruke,usetris na formicke 😀
ked sa hmota pri valkani lepi,tak podsypavat preosiaty cukor,alebo solamyl. so stetcom to pekne ide dole, ja pouzivam taky ten maliarsky-taky sirsi,alebo niekto valka na kadejakych tych neprilnavych podlozkach,alebo na potravinarskej folii
lepi sa to vodou a drzi to dobre 😉

beruska2x
24. jan 2011

Ahojte.. pisete toho desne moc vubec nestiham 😀

mam dotaz .. na cem ztencujete - zvlnite okvetni listky, kdyz nemate origo podlozku?? potrebuju udelat kvitka ale uz mi to nestihne prijit z obchodu.. je mozne to necim nahradit? jak ma byt podlozka tvrda? dekuji 😵

dm1
24. jan 2011

@beruska2x na nepouzivanom kusku z penovych puzzle co sme malemu kupili 😀 . V baleni ich bolo 10 tak jedno som hned zbalila pre seba. Ide to na tom super. Na TOM som to vidlea

dm1
24. jan 2011

@weirdo skusim odpovedat
- lepim vodou alebo speci lepidlom piping gelom ale na zaciatok voda staci
- podsypavam solamylom aby sa nelepilo
- ozdoby stuhnut isto vonku pri izbovej teplote nie v ladnicke
- na gulicky su formy kde natlacis sulok hmoty a vyberies celu snuru peral. bud klasicke lacnejsie plastove alebo drahsie silikonove

beruska2x
24. jan 2011

@dm1 😅 taky ty nemam, po dlozka pod mys u PC 😕 vecer to nani zkusim , to je tak jediny co mam doma ...

jestli na nekdy jeste typ tak prosim 😉

fukylove
24. jan 2011

@anibas - nie, nie, toto som farbila modrou farbickou... zo smolkov je tato -uplne prva co som kedy robila... ta svetlejsia modra je zo smolkov, ta tmavsia uz prifarbena...

http://www.facebook.com/photo.php?pid=5682558&l...

http://www.facebook.com/photo.php?pid=5682559&l...

ta svetlucko modra bola skutocne krasna z tych smolkov 🙂

mizulienka
24. jan 2011

@fukylove vidis aky je ten konik maly 😀
pozeram, ze ty uz si profesional, krasnu tortu si urobila, pre mna to je este spanielska dedina, ked pozeram na tie vase vytvory, klobuk dolu, krasne to je 😉

fuky a co je MMF? 🙄

lili01
24. jan 2011

zdravím všechny....

@fukylove krásné...opravdu je to nádhera!!!! Mám na tebe dotaz.Prosimtě,jakou hmotu na dorty dáváš?? Je to normálně kupovaný marcipán ve válečku nebo jiný??? A jak to děláš,že je dort tak krásně obalený?? To rozválíš velký plát,který položíš zvrchu na dort?Nebo jakým způsobem,poradíš?? Já peču pro děti a přítele dorty,ale s marcipánovou hmotou nemám zkušenosti. Syn bude mít v březnu narozeniny,tak bych mu chtěla udělat dort potahovaný,jen nevím jak na to....děkuji za radu 🙂

mizulienka
24. jan 2011

@fukylove MMF marshmallows 😝

jakelina
24. jan 2011

@fukylove jak na tom dortu děláš ten nápis. Děkuju, je moc hezky napsaný.

mizulienka
24. jan 2011

ahojte, mozem este jednu otazocku, pozeram v jednom eshope ze maju oplatku z jedleho papiera na tortu

http://www.cukrarskepomocky.sk/images/produkt/A...

to sa ako aplikuje n atortu? to iba polozis? 😒 to asi nie 😉

dakujem

lussy23
24. jan 2011

@fukylove @vinka @sse - nádhera

dm1
24. jan 2011

@mizulienka je na to taky gel specialny tym sa to prilepi. ale tusim niektore davali aj krem pod to. este som nerobila tak neviem viac k tomu

adul67
24. jan 2011

ahojte tak ja som sa chcela pochvalit prvou potahovou tortou s ktorou ste mi pomohli len som ju dozdobila plnkovym kremom okolo a ten sa mi nejak topil tu hmotu aj futbalistou som tam prilepila s plnku chyba tak mi poradte ako lepit a akou plnkou nahradit tu klasicku pudinkovu alebo že by žiadnu?na potahovku sa nesmie davat plnka?

lawli
24. jan 2011

krásne tortičky 😵 ,všetky....ja mám teraz dlhúúúúú pauzu a už mam normalne depky z toho 😅

@anibas ahoj ,ja som robila zo šmolkových túto tortičku ,ale som si ich rozrezavala na biele a modré kúsky...tak som mala aj bielu a nemusela som umývať tie ružové pampúšiky. Keďže som z tych šmolkov odrezala bielu časť ,tak bola pekné pestra a už som ju ani nemusela prifarbovať 😉

weirdo
24. jan 2011

@mrka2
@dm1 - baby, dakujem krasne za rady 🙂

sisa.b
24. jan 2011

@zlatat orchidea nema chybu!

@ellise krasna prvotina 🙂

@pristela teba by bola skoda na nieco ine 😉

zlatat
24. jan 2011

@lawli nie si sama, ja tiež a tortička je krááásna
@sisa.b ďakujem 🙂
@adul67 pekná tortička - ja by som namiesto plnky dávala takú bielkovú polevu ktorou sa ozdobujú medovníky. A lepiť? Asi najskôr jedlým lepidlom - teda keď máš nejedlé ozdoby, ak ich máš marcipánové, tak aj čistou vodou

zlatat
24. jan 2011

@fukylove krásna tortička

lawli
24. jan 2011

@zlatat hmmm , už mi to ide na nervy a riadne ☹ ďakujem ,to je už dávno robená ,moja tretia poťahovaná 🙂

Inak niekto (nechce sa mi to spätne čítať) tu minule riešil či pod poťahovku džem ,ja osobne nemám skúsenosť ,ale pozerám nejaké videa a našla som toto

https://www.youtube.com/watch?v=DBvSfds3FH4
bianca
24. jan 2011

@dm1 prosim ta nepamatas si kde si objednaval tie kvietocky krasne (pokial si pamatas na to) co sme spolu hladali po nete?nemozem ich najst

katy1979
24. jan 2011

baby potrebujem help. potrebujem dat jedlu oplatku na potahovku. na normalnej torte to zvlhne tym kremom ale ako na to na potahovke a ako vobec dosiahnut aby tam drzala.

zlatat
24. jan 2011

@katy1979 na to je nejaký špeci gél len si nepamätám ako sa volá - ešte som takú tortu nerobila

zlatat
24. jan 2011

@lawli mi to hovor - 1 torta za mesiac ☹

katy1979
24. jan 2011

@zlatat no vsak ja som ju tiez nerobila len kamoska ze ci jej urobim na piatok tortu a harryho pottera, na to si fakt netrufam. tak preto ma napadla tato oplatka. ja idem zatial hladat nejakeho harryho mozno najdem nejaku jednoduchsiu inspiraciu

fukylove
24. jan 2011

@mizulienka - MMF je hmota z penovych cukrikov - kuk na prvu stranku, tam je recept od alionusky 🙂

@lili01 - vacsinou si robim MMF, tuto som ale mala kupenu, este z decembra, lebo som nestihala piect, nie to este aj robit hmotu na potahovanie... bola to nejaka cukrarska, ja som si zobrala iba 2 kg na oskusanie, vraj na 2 torty a potiahla som z toho jednu s priemerom 24cm, dve mensie a este aj tuto poschodku, co som robila cez vikend 😉
co sa tyka potahovania, najistejsie je, ked si hmotu vyvalkas na ovela vacsi rozmer ako mas tortu, potom sa to dobre prisposobi a zvysok orezes... neviem ako by som ti to inak vysvetlila 😅

@jakelina - ked som si kupovala prvu abecedu, tak som si kupila taku "nafigu", lebo nema vykrajovacky, ale iba sa vtlacaju pismenka... ma to listu, kde dam pismenka ktore potrebujem a pritlacim na hmotu..

@mizulienka - ani ja som este jedlu oblatku nedavala, tak neviem presne, ale ako sa tu pise, viem ze priliepali aj kremom, nutelou alebo tak... si myslim ze trosku masla s cukrom by nemalo nic pokazit...

@adul67 - najlepsie asi iba obycajne maslo s cukrom 😉


@katy1979 a keby si len po krajoch dala trosku plnky, aby to drzalo? 🙂

adul67
24. jan 2011

ok iba maslo s cukrom vdaka