Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
10. feb 2011

@fukylove dakujem 🙂 mam nejake aromy doma, musim pozriet ake 🙂
ani teraz to nepojde?
http://www.cscakes.com/Portfolio/slides/Valenti...

mizulienka
10. feb 2011

hmm nejde to,neviem preco...

mizulienka
10. feb 2011

@fukylove a ake hotove hmoty pouzivas? je tam rozdiel v chuti? ktore ti chutiviac?

mizulienka
10. feb 2011

mozno tu uvidis 🙂

misa1982
10. feb 2011

Ahoj chci se jeste zeptat do toho receptu s tou slehackou a jogurtama jak velky ten jogurt holandia nebo jogobelu ty male nebo ty velke dekuji 😵 😵

anibas
10. feb 2011

@mizulienka tiež foto nevidím ☹
arómu len pár kvapiek, ruky potierať cerou, drevenú tablu poriadne umyť a osušiť

anibas
10. feb 2011

@misa1982 aké ti chutia a aké kúpiš 😉 😉 to je jedno

anibas
10. feb 2011

@mizulienka no červenú farbu z MMF neurobíš 😉

anibas
10. feb 2011

@fukylove áno - akú hmotu používaš ? ja rozmýšľam o PDT, ale teraz nepečiem, tak neskôr

misa1982
10. feb 2011

ja vim ale ja myslim jestli mam koupit dva ty velke 400g nebo ty male?asi ty male ze?

misa1982
10. feb 2011

co je to PDT?
ja chci udelat marcipan ze suseneho mlika 😵 😵

anibas
10. feb 2011

@misa1982 PDT - pasta dama top - hmota
jogurty asi od oka - 800 g je na 3kg tortu 2x plnenú - nezabudni želatinu

beruska2x
10. feb 2011

@mizulienka ja to delam na desce, mam i silikonovy ale deska je pro me lepsi 😅 jen ji bud potru omegou nebo posypu solamylem.. co je potreba 😉

misa1982
10. feb 2011

@anibas dekuji 😵 😵

misa1982
10. feb 2011

Holky,ted jsem pekla v te nove forme z Lidlu mam to srdce a delal jsem polovicni davku mramoroveho korpusu a je to tak akorad,jenom se chci zeptat co delam spatne kdyz jsem vythla korpus z trouby tak mi po chvily tak zvraskovatel jako ze neni hladky....

fukylove
10. feb 2011

@mizulienka, @anibas - tie torticky su krasne a myslim, ze ty si sikulkla, to zvladnes 🙂 a tu cervenu - ak budes mat gelovku, tak si nafarbi MMF ako ti pojde a potom mozes stetcom premalovat 🙂 to bude OK 🙂
ja som mala nejaku univerzal od nas z obchodu - bez nazvu, nebola to K2... a s tym sa robilo hlavne ovela lepsie ako s MMF... teraz idem vyskusat K2 a mam aj ten novy smartflex ci ako sa to vola, tak aj to chcem vyskusat...
a chcem vyskusat aj PDT - ale iba na potahovanie... na modelovanie mi to neodporucali u nas v obchode, lebo vraj dlho schne... ale na potahovanie je vraj uzasna 😉

fukylove
10. feb 2011

@misa1982 - hmmm, co si spravila zle, netusim 😉 ale ja najnovsie robim tak, ze ked vytiahnem z rury formu, tak vyklopim - na spodu mam to, co sa pieklo zvrchu a tym padom mam hore krasne rovny spodok 😉

mima595
10. feb 2011

ahojte, ked chcem vysledny marcipan zo suseneho mlieka farby - merunkovej, broskynovej, ake farby mam zmiesat?? cervenu a zltu?? alebo ruzovu a zltu?? mam Wiltonky gelove... diky

kovik
10. feb 2011

@fukylove - @anibas
ahoj holky , potřebovala bych vědět .Jaký je rozdíl chuti. Marcipán jsem dělala ze sušeného mléka a salka.
Koukala jsem na hmotu K2, ale nejsem si jistá zda jí vyzkoušet. Jak chutná ? Je chuťově, jako marcipán z mléka.
Dortík dělám v sobotu, ale zítra jedu do prodejny na barvy . Děkuji 😀 😀

A bude mi stačit 1kg na dort 40 * 30 ?

fukylove
10. feb 2011

@kovik ja som marcipan nikdy nerobila, tak ti neviem povedat 🙂 a kilo - no neviem ci bude dost... ja si radsej vzdy kupim viac... idem dnes potahovat tortu v tvare jednotky - z velkeho plechu... tak ti dam vediet, kolko miniem potahovky...

kovik
10. feb 2011

@fukylove - děkuji budu ráda

dm1
10. feb 2011

@mima595 ja som oranzovu miesala cervena + zlta ale na MMF zo suseneho som neskusala

mima595
10. feb 2011

@dm1 - diky, stale rozmyslam, ci skusit urobit cervenu, alebo teda tu oranzovu 😉

dm1
10. feb 2011

@mima595 a cervenou chces potahovat ci len ozdoby? lebo ona sa da ale dost sa rozpadava tak len na mensie veci nepotiahnes s nou. a aj viac farby sa minie

mima595
10. feb 2011

@dm1 - no chcela som na potiahnutie.... a prave preto, že pisete, že sa rozpadava, tak nad tym vaham...
ja som len taka amater cukrarka, robim torty len pre nas, a prave minule som robila pre dcerku, chcela som ruzovu, vysla mi z toho silne silno ruzova a robilo sa s tym na figu, ale kedze to bolo len na meniny pre nas, tak som to nejako popatlala....

mima595
10. feb 2011

ja to chcem pre MM na Valentina, lebo zajtra sa nam vracia po 3 tyzdnoch zo sluzobky....
ale ta broskynova... co ja viem, ci je pre chlapa, aj ked je Valentin
a tase svetlomodra na Valentina??? tak mam najvacsi problem, vybrat farbu na potah 😉

zlatat
10. feb 2011

@kovik podľa mňa nie - potrebuješ jej minimálne 1,5 kg ak aj nie ešte o trochu viac , lebo musíš si vyvaľkať väčší plát ako je torta, aby sa ti pekne uhládzali boky.

kovik
10. feb 2011

@zlatat - děkuji , budu s plechu který má tento rozměr vykrajovat motýlka , ale to vykrojím jen část a potřebuju ještě aspoň na ozdoby. tělíčko a křídla . tak raději koupit víc a třeba udělat i druhý.
Mohu se ještě zeptat, jak dlouho vydrží K2 rozbalená v lednici ?

dm1
10. feb 2011

@mima595 tak ju urob bielu a daj tam cervene srdiecka 😉

mima595
10. feb 2011

@dm1 - ked zo suseneho biela nebude a bielych cukrikov na MMf mam malo... som kupila iba na JOJO balik a rozdelila .. ruzovu zjedli deti a bielu som si nechala na zdobenie