Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
23. feb 2011

@paja.o to je konvica, v ktorej máš čaj 😀 napríklad niečo takéto : http://www.cakepicturegallery.com/d/13438-2/Det...

hejdita
23. feb 2011

@zlatat nezufaj urobis si radost a kupis si pri dalsej objednavke slzu strednu a budes mat aspon dve keby si mala robit aj dvojposchodovu 🙂

a odkial kukas na drotikovanie? ja som si teraz objednala drotiky a floral pasku tak sa tesim ale neviem vobec ako to vyuzijem 😀 este si musim kupit floral sadu na kvetinky ale to az nabuduce aj s nejakou hmotou nato urcenou 🙂

zlatat
23. feb 2011

@hejdita to už budem mať 3 , lebo som si kúpila aj tú mini - to je taká malá, že do nej dám cesto z max.2 vajec ... že som sa na takú blbosť dala nahovoriť - a to mi ešte kamoška radila čo hodne pečie, omnoho viac ako ja.

Ja už dávno drôtikujem - ale doteraz so robila len orchidee, ľalie, frézie a drobné biele kvietky. Teraz som si spravila alstromériu, konvalinky, ešte nejaké lístky. No a chystám sa na ibištek ( ale na ten nemám žiadnu formičku, tak budem imitovať ) a ruže na drôtiku - to mi nejako doteraz nešlo.
Pozerám postupy na TOM a dortománii

mizulienka
23. feb 2011

@zlatat
@hejdita

dievcata, ja taka neznala, co je drotikovanie?

beruska2x
23. feb 2011

holky prosim vas - chystam se mamce k 50tce delat dvojpatrovy - srdce.. horni bude to male - forma z Lidlu.. je potreba tam davat vyztuz nebo nejake podpery??? budu delat svetly kokosovy a oriskovy korpus a spojovat asi falesnym parizskym.. diky 😵

paja.o
23. feb 2011

@zlatat děkuju, tak čajník je čajová konvice 🙂 to mě vůbec nenapadlo 😅 slovenština je tak krásná! 🙂

beruska2x
23. feb 2011

@paja.o to se ale rika i v cestine 😉

paja.o
23. feb 2011

@beruska2x fakt? u nás teda ne, nikdy jsem to neslyšela

beruska2x
23. feb 2011

@paja.o asi pijete malo caje 😀

mrka2
23. feb 2011

ahojte dievcata, dnes mi prisiel smartflex velvet a hned som musela vyskusat... moja prva postavicka- clovek 😅 😝 no ale malej sa paci. asi jej urobim vecer nejaku mini totricku s touto slecnou,nech sa tesi... 😀 no ale som si kupila casopis Dortomanie a tam je teraz Gejsa na kornutku od zmrzky, tak to by bolo este jednoduchsie,kebyze mam kornutok. a usetri sa aj na hmote 🙂

este sa chcem opytat... ako sa pecie to cesto, co pisete.. ze upeciem z troch vajec, alebo z piatich,sietich... podla formy. ake to je cesto??? a ako viete,kolko vajec na jednu formu treba? 😕

dm1
23. feb 2011

@mizulienka to je ze das kvietky a listky co spravis z hmoty na drotiky normlane do kyticiek ako som aj ja mala tu orchideu v kvetinaci alebo ruze s listkami a tak

mizulienka
23. feb 2011

@mrka2 perfektna je ta postavicka, ako si jej robila vlasky? a tie kvetinky male, to je ake vykrajovatko, aj ja nieco take potrebujem 😀
ja som dnes robila prvy krat robila kitty postavicku, ale este jej musim domalovat oci,usi, usta, nos 😝

mizulienka
23. feb 2011

@dm1 aha, myslela som, ze nieco take, ale nebola som si ista 🙂 dakujem
inac musim ti povedat, citam diskusiu od zaciatku a som na nejakej 200 nieco strane a ty tam pises, ze ake robia ostatne torty, ze ty to nikdy nedokazes a teraz, ked pozeram, ake krasne torty vyrabas 😵 to je super 😵 dufam, ze aj ja sa zlepsim, teda aspon trosicku 😉

mrka2
23. feb 2011

@mizulienka no ty mi tie vlasy ani nespominaj... 😝 som sa na nich tolko nanervacila,za az 😠 najprv som robila cez lis na cesnak, ze urobim take rozpustene,ale hrozne to vyzeralo,tak som urobila akoze 2 copy a len take ryhy som porobila..
no a tie kvietocky to mam take http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ale kupila som ich niekde inde,uz neviem kde za 8 aj nieco,treba popozerat obchody

beruska2x
23. feb 2011

@mrka2 jakykoliv korpus.. jen davku menis dle poctu vajec 😉 - podle velikosti formy a jak ho chces /potrebujes mit veliky, vysoky, tezky - treba podle dohody se zakaznikem 😉
zakladni repept jena x vajec a xy surovin tak bud udelas mensi nebo vetsi davku - pomer surovin 😉

mrka2
23. feb 2011

@beruska2x no ale ja vacsinou robim len mramorovy,alebo hrncekovy. iny ani nepoznam... 😕 😀

beruska2x
23. feb 2011

@mrka2 no to ale neznamena za jiny nejsou ne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 i mramorovy se da http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... 😉 podle potreby zvetsit a nebo zmensit 😉

zlatat
23. feb 2011

@mizulienka to je tvorba kvietkov na drôtikoch - napr. také ako som sem prihodila naposledy

zlatat
23. feb 2011

@mrka2 jéééj tá je krásna

mrka2
23. feb 2011

@beruska2x ja viem,ze su aj ine,prave preto sa pytam,aby som mala jeden recept na korpus navyse. myslela som ten, ze na jedno vajicko neviem kolko muky atd... proste ten recept. ja si tieto moje tiez viem zmensit podla potreby,ale by som chcela vediet,ako sa robi aj tento korpus 😉
@zlatat no na prvu a ze som ju robila skoro 4 hodiny celkom ujde 😀

mrka2
23. feb 2011

@beruska2x a ako robis kokosovy korpus? to das len do cesta kokos?

jakelina
23. feb 2011

@mrka2 hezká postavička, jsi šikulka 😉

beruska2x
23. feb 2011

@mrka2
5 vajec, 200g cukru, vanil. cukr,., prdopec, 150g hl. mouky, 100g polo. mouky, 50g kokosu, 1dl oleje 1dl vody.. 😉

mrka2
23. feb 2011

@beruska2x diky 😉
@jakelina dakujem 🙂

beruska2x
23. feb 2011

@mrka2 kdyz tam kokos nedas a nahradit to mnozstvi moukou tak mas svtelej a nebo kakaem tak mas tmavej 😀

ellise
23. feb 2011

holky děkuji všem za pochvalu, ale jak říka doktor v Pelíškách... dobrá kuchařka není nikdy spokojená...
@maca77 krásné dortíky,... já jsem včera hledala nějaký český e-shop, ale v žádném jsem nenašla všechno co jsem si vymyslela. navíc mám pocit že jich je málo, na slovenském internetu je jich mnohem více.

mrka2
23. feb 2011

@ellise no presne ja mam ten isty problem! nikdy nie je v jednom obchode,to co potrebujem! a tak musim objednavat z viacerych obchodov a platit postovne na dvakrat. 😠
@beruska2x aha, ok 🙂 ale to by mi asi doslo 😀

jakelina
23. feb 2011

@ellise já už na žádný e-shop ani nejdu, protože jsem nakupovala dvakrát a vždycky to bylo pomalu za 1000,- korun a pak přišla krabička 20x20 cm. Musím si teď dát pohov 😀 😀 😀

ellise
23. feb 2011

mrka já na to šla systematicky, napsala jsem si co chci koupit, k tomu různé weby a pěkně napsala ceny, tam kde bylo levně nebylo všechno a to nejdůležitejší, tam kde bylo to důležité tak to ostatní bylo drahé. U nás poblíž není žádný obchod, možná v Brně, ale tam se dostanu tak jednou za rok. se mi zdá že na Slovensku je i v menších městech možnost něco nakoupit.
jakelina ani mi neříkej, pořád zvažuji, zase toho tolik nepeču, ale přece jen bez barev, nebo nějakých ozdob, máš přece jen omezené možnosti

dm1
23. feb 2011

@mizulienka dakujem za pochvalu 😉 . No veru uz to bude rok za 2 mesiace co som svoju prvu upiekla 😵

baby esteze ja mam obchod s cukrarskymi vecami pod nosom chodim tam priebezne a tak nevidim tie palky co ma to stoji. Keby som to zratala tak amen tma 😀