Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
26. feb 2011

@anibas krása a tá mašľa je fantastická
@broucek2 na to, že je zo zbytkov je super
@hejdita náádhera !!!

zlatat
26. feb 2011

@dm1 no ti poviem, táto bola tiež len 2 kg - najprv som si povedala, že veru také malé robiť nebudem, ale nakoľko je to bezlepková, tak som spravila výminku.

broucek2
26. feb 2011

@bzucinka2 @hejdita krásné dorty

broucek2
26. feb 2011

@zlatat děkuji, ale dnes se mi nedaří. Nějak se mi lepí a trhá potahovka a přitom jsem ji dělala ze stejných surovin a poměrů jako vždy. Asi špatný den

zlatat
26. feb 2011

@broucek2 mne sa toto robilo včera - všetky poťahovky do jednej sa mi strašne lepili a ťahali - nechápem, lebo z tých istých hmôt som robila celshapes deň pred tým a išlo to ako po masle, zato včera som nebola schopná nič spraviť. Alebo som mala moc horúce ruky a preto sa mi topili hmoty, neviem ...

bzucinka2
26. feb 2011

@beruska2x dakujem, za pochvalu 🙂
@ferinka 😀
@zlatat tak dotoho by som ja nesla, aby sa uplne podobalo, ako aj ja som mala vzor, ale je to len pre brata, tak to som v pohode, on nechcel uplnu podobu a hlavne mi pomahal tvarovat muz 🙂

bzucinka2
26. feb 2011

@broucek2 dakujem 🙂

zlatat
26. feb 2011

@bzucinka2 aj muž mi vravel aby som to nevzala, že sú to určite nejakí ťažkí milionári a ak sa mi to náhodou nepodarí, tak by mohli vymýšľať a robiť problémy,... asi to fakt nevezmem

mizulienka
26. feb 2011

dievcata neviete mi niektora poradit, hladam fotopostup na tortu prsia, ale take decentne, ziadne bradavky von 😎 🤐

@zlatat a odkial z netu si cerpala inspiraciu na kvety? na TOMe?

beruska2x
26. feb 2011

@mizulienka http://www.tortyodmamy.sk/content/postup-na-prs...
ja delala podle toho (bradavky jsem nedavala jen z puncoviny) a odhaleni? zalezi na to be jak je obleknes nebo ne 😉

mizulienka
26. feb 2011

alebo mozno to nemusi byt torzo, ale hladam nieco pre moju sestru, nic ma nenapada...nemate niekto nejaky dobry tip? 😉 na nieco jednoduchsie 😀

zlatat
26. feb 2011

@mizulienka väčšinou na českej dortománii - a niečo aj na TOMe ( ale tam menej - občas tam ešte zájdem, ale už nie tak často ako kedysi )

anibas
26. feb 2011

@zlatat že ty neurobíš toto auto ????? keď si urobila kapra a slimáka a kvety ako živé ????
ja mám na druhý týždeň objednávku : 8 kg strieborný mercedes cls a tiež sa musí podobať, aledo chladničky ho nestrčím, bude 1x nocovať v garáži - veď je to auto 😉 😉 😀 😀 😀

mizulienka
26. feb 2011

@zlatat Zlatka, teraz som na MMB nasla tvoju skvelu kabelku, je nadherna, mozem sa spytat, ci mas nejaky fotopostup na nu? mozno by som nieco podobne (urcite nie take dokonale, ako tvoje 😎 ) mohla urobit sestre...

zlatat
26. feb 2011

@mizulienka ďakujem - no fotopostup nemám - nenapadlo ma priebežne fotiť. Ono to nie je zložité, upiekla som si korpusy na veľkom plechu, prekrojila na polovicu, naskladala do výšky ( mala som tuším 5 plátov ) a potom len zrezala do požadovaného tvaru. Poťahovala som vcelku tak ako poťahujem klasické torty. No a potom len vyrezávala a lepila zebrové pásiky a zips som maľovala štetcom so zlatou práškovou farbou

beruska2x
26. feb 2011

@mizulienka http://www.dorty.artmama.cz/node/47755 😉 nevim jestli toi t pomuze ale slo by to a vyzdoba. je jen na tobe co si troufnes 😉

zlatat
26. feb 2011

@anibas neviem, trošku sa toho obávam - ešte som im ale nenapísala, že to neberiem. Ale keď mi drahý vezme NB do práce, ako ja budem bez neho robiť tortu? Netuším 😖
Ešte mi ani nenapísali, aký má byť veľký - len mi dali na seba t.č. - no ja im teda vyvolávať nebudem
Ja čo som robila McQueena, tak vážil 7 kg a ledva som ho dala do chladničky - do našej komory by som ho nemohla dať, lebo mám pocit, že tam máme myšku - to by ma šľak trafil, keby som zistila, že mi z torty ujedla 😠

mizulienka
26. feb 2011

@zlatat dakujem, vyznie to tak jednoducho ale urcite nie je...obavam sa toho zdobenia a potahovania, ako napr. urobis zips? nasla som nejake postupy, idem pokukat 😉

zlatat
26. feb 2011

@mizulienka urobila som si pásik, prešla som po ňom kolieskom ( mám také detské, čo vytvára vzor podobný zipsu ) nalepila na tortu a tam maľovala. Bežec som robila podľa skutočného zipsu

mizulienka
26. feb 2011

@beruska2x
@zlatat dakujem, mozno sa na to dam 😀

beruska2x
26. feb 2011

@mizulienka 😉 neboj, zkus uvidis.. nepravosti zakrejes kdyztak ozdobama a s kazdym dalsim dortem si budes jistejsi 😉

mrka2
26. feb 2011

@zlatat no ja nepochybujem,ze ten lexus urobis este krajsi ako skutocne auto 😀 nadherne pecies, urcite nemusis vahat!!! 😵
@lussy diky a kde je ta tvoja torticka? 🙂

zlatat
26. feb 2011

@mrka2 ďakujem, keby som ja tak o sebe toľko nepochybovala, bolo by to fajn.

mrka2
26. feb 2011

@hejdita nadherna torticka. ja odpadnem,ze malovana holubica??? tak to je parada!!! 🙂
@bzucinka2 nadherne vsetky, az na toho mimozemstana, tych sa ja bojim 😀 😉 ale ako dielko je to super! 🙂
@lussy23 a kde mas tu svoju torticku? ci som ju prehliadla?

mrka2
26. feb 2011

@zlatat no naozaj nemas preco pochybovat, myslim, ze sa tu na tom vsetky zhodneme 😉

bzucinka2
26. feb 2011

@zlatat ako mne sa to tiez nezda, ze to musi byt podla vzoru presne, ja vzdy poviem, ked aj niekto pride, ze chce taku tortu a donesie aj obrazok, ze ja netvrdim, ze bude ako dvojca, take nerada robim, aj ked z mojho albumu, ja sa snazim vzdy ju niecim vynovit 🙂
@anibas to je dobre, ze bude v garazi 😀 😀 😀
@mrka2 dakujem, tak vies bolo to na objednavku tak neurob podla zelania 🙂a celkom som sa na neho tesila a aj sa mi pacil nakoniec 🙂

zlatat
26. feb 2011

@bzucinka2 ja tiež - aj teraz na bud. týždeň chcú takú tortu ako som už raz robila len s inou farebnou kombináciou, no určite ju trošku pozmením - veď to som robila v čase, keď som ešte ani také kvietky nevedela robiť ako teraz, tak aj keby som moc chcela, tak takú istú nespravím

adya01
26. feb 2011

Ahojte kocky, chcem sa spytat, ci tu medzi vami nahodou nie je sikulka, ktora robi torticky na objednavku - trenciansky kraj. Maly bude mat zaciatkom aprila 2 rocky a ja si na to veru netrufam 🙂 poprosim do IP. dakujem 🙂

bzucinka2
26. feb 2011

baby podla coho kupujete drotiky, som si chcela objednat a tam su len cisla, ako mam vediet ake su hrube?, alebo mi dajte stranku, ktore su dobre drotiky 🙂 dakujem