Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
9. apr 2011

@jakelina my nemáme nikde chlad, len v ladničke 😀 a to sa nebojím, že ju zjedia, my to nelúbime to len na okrasu, teda dúfam 😅 decká by z nej akurát modelovali 🙂
ale ďakujem za radu 🙂

mizulienka
9. apr 2011

@dadka212 ja skladujem normalne v spajzi, mozes to dat do dozy a ked nemas spajzu, tak ani v potravinovej skrini by nemal byt problem.

jakelina
9. apr 2011

@dadka212 tak někam nahoru na skříň, třeba v ložnici kde málo topíte. 😉 Já dávám do šatny na oblečení nahoru, tam netopíme. V lednici by ti to mohlo zvlhnout a zdeformovat se.

dadka212
9. apr 2011

@jakelina
@mizulienka dík moc ste mi pomohli 😵

mizulienka
9. apr 2011

dievcata, ked robite kosik, potahujete aj tu vrchnu cast, ci tam iba nechate natrete kremom a hned nato davate ozdoby? asi potahujete, ci? 😕 pytam sa ako mantak, ale nemam potuchy 😉

jakelina
9. apr 2011

@mizulienka já jsem košík nedělala, ale myslím, že tam mívají nějakou dečku a na tom ty růžičky nebo jiné kytičky 😉 Určitě ti poradí, kdo už ho dělal.

lussy23
9. apr 2011

@alicc - krásna Kitty @lawli - veľmi krásna torta, , nádherný odtieň zelenej 🙂 @jakelina - krásne perníčky
@annika11 - veľmi pekná torta, držím Vám palce, aby sa vám torta podarila aj ,,naostro" Tá hmota sa dá uhladiť takou žehličkou, dá sa objednať na stránke tortyodmamy, asi za 5 eur. @eleonora - nádherný syrík 🙂
@kovik - nádherná torty, synčekovi všetko naj. @hejdita - nádhera @dm1 - veľmi krásna

zlatka10
9. apr 2011

@alicc máš sa z čoho tešiť, je fakt dokonalá🙂

kovik
9. apr 2011

holky moc děkuji

@lucula73 @mizulienka - původně jsem chtěla dělat jen autobus, ale dortu by bylo málo. tak jsem udělala spodek na plech 30 * 40 a autobus je s biskup. formy. Návod jsem neměla , jen obrázek s obalu na dvd ( autobusy v jednom kole )
a jiné pohledy od jiné paní 😀 😀

jakelina
9. apr 2011

@kovik povedl se ti dokonale 😉

zlatat
9. apr 2011

čafte, trošku vás zanedbávam - nestíham.
Chválim naraz všetky tortičky, prepáčte, že nebudem konktétne každú hodnotiť, nemám šancu dozadu dočítať tých 15 strán, čo som zameškala.
Tento týždeň som so synom behala po vyšetreniach, v utorok nás ešte jedno čaká, muža ceé týždne nemám doma, chodí domov len na víkendy, tak somunavená.

Ani toriet moc nemám, tento týždeň som mala len jednu, o chvíľu by si pre ňu mali prísť.

jakelina
9. apr 2011

@zlatat ta je nádherná.
Synovi přeju bzké uzdravení, bobek malý ☹

kovik
9. apr 2011

@jakelina děkuji 😀 😀 😀

@zlatat - ty kytičky jsou nádherné

ada9557
9. apr 2011

@zlatat tá je prekrááááásna 😵 😵 😵

mrka2
9. apr 2011

@annika11 no mne baby radili pridat este aspon jeden cukrik a prehniest,ze by to malo byt potom OK,ale neskusala som. odvtedy sa mi to nestalo nastastie. 🙂 alebo som este kdesi citala,ze prehniest s nacerovanymi rukami.
@jakelina tie su kraasne!!! velka noc moze u vas pokojne prist 🙂
@alicc 😕 😲 😲 perfektna kittyna!!! super! 😵 😵
@zlatat no tak co dodat... si proste jednotka! 😵 🙂

yamahafazer
9. apr 2011

@alicc krasna kitty mas sa preco tesit
@jakelina tie medovnicky sa ti krasne podarili
@dm1 @zlatat tie vase kvety to je nadhera ja nemam slov 😵
aj ostatne torticky su krasne

zlatka10
9. apr 2011

@zlatat zajtra mám narodky, takáto by potešila... je nááádhernááá (a v mojich farbách)🙂

jakelina
9. apr 2011

@zlatka10 tak přejeme vše nej a užij si to hezky 😀 😀

zlatka10
9. apr 2011

@jakelina ďakujem krásne za prianie (len to číslo na torte bude vyššie 😀)

zlatat
9. apr 2011

@zlatka10 tak ti aspoň prajem všetko najlepšie a uži si to ... ja mám o týždeň narodky 😅 ... Zlati, aj u mňa bude o hodne vyššie číslo
@yamahafazer
@mrka2
@kovik
@jakelina ďakujem veľmi pekne - práve si ju vyzdvihli, boli z nej učarení, strašne sa im páčilo a už mi povedali, že v auguste sa u mňa hlásia, lebo ich mladšia dcéra bude mať vtedy narodeniny ... 😅 ... teším sa, lebo to sú moji noví zákazníci, ešte moju tortu neochutnali - táto je prvá, tak som zvedavá, či mi napíšu aká bola

eleonora
9. apr 2011

holky díky moc za chválu, dortík se moc líbíl a Zuzance úplně svítili očička 🙂

mizulienka
9. apr 2011

@zlatat Zlatka no tato je ozaj ze prenadherna...tie kvety ako zive, krasne 🙂

jakelina
9. apr 2011

@zlatat určitě výborná, já to vůbec nechápu jak to děláš. Strašně se mi líbí takové ty ozdoby pod květinkama. Já ani nevím jak to nazvat, určitě vy odbornice víte co myslím a ani netuším jak se to dělá, ale vypadá to strašně hezky. Takové na pohled krásně jednoduché, ale udělat to je určitě makačka.

denisse
9. apr 2011

@jakelina
ahoj .. krasne pernicky si napiekla a hlavne ozdobila .. prosim ta, mas nejaky presny recept na tu zdobiacu polevu? a ako si urobila ten cely biely povrch .. je to krasne, ja som to raz skusala a vobec to nebolo take pekne ... skor tak priesvitne alebo co ... dakujem za radu, uz mam v chladnicke pernikove cesto, zajtra peciem a najblizsie dni budem zdobit ... 🙂

zlatat
9. apr 2011

@jakelina ďakujem veľmi pekne ... čo konkrétne máš na mysli? To biele akoby slzy? To sú Artistry vykrajovačky - nekresťansky drahé, ale kúpila som si ich, lebo sa mi to strašne páči na torte. A aj tie ornamenty po bokoch torty sú z tých vykrajovačiek.
@mizulienka ďakujem, cmuki

vinka
9. apr 2011

No baby pani ked ju videla až híkala jakú tortu má.A chcela to preložiť.A nakoniec tu bola aj s malým a malý nič ani soplík.Moje deti sú viac zasoplené jak jej syn. ☹

jakelina
9. apr 2011

@zlatat ano myslím ty slzy.

jakelina
9. apr 2011

@denisse přesný recept nemám, jenom šlehám vařechou bílek s cukrem a podle hustoty přidávám cukr. Nesmí se roztékat, ale nesmí být zase moc husté. Musíš ho dobře osít, aby tam nebyly větší zrníčka. Ty bílé plochy je stejná hmota, jenom do ní přidám pát kapek vody, aby byla řidší a natřu štětcem. Po zaschnutí na to ještě znova zdobím nebo nechám tak. 😉
Jestli to bylo průsvitné, tak tam asi bylo moc vody.

jakelina
9. apr 2011

@zlatat a to se vykrojí a nechá zaschnout podložené v nějakém tvarovači aby to mělo takový tvar???

annika11
9. apr 2011

@lussy23 dakujem, akurát dnes som si už tú žehličku objednala, tak dúfam, že príde cez týždeň 🙂