Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
30. apr 2011

@gumkacka1 super, ze prva a hned taka krasna 🙂
@lawli paradne torticky 🙂

bzucinka2
30. apr 2011

@zdenallicka
@yamahafazer paradne torticky 😉
@zlatat krasne a to si tam rucne pisala, to by som ja asi nezvladla 🙂

jajuuus
30. apr 2011

@lawli nádherné... no a tá slanina s klobásou... nemám slov... ako ozajstné... 😀 😀 😀

gumkacka1
30. apr 2011

@ada9557
@jakelina
@bzucinka2 dakujem babulky, to bola taka improvizacia, len s klasickymi formickami, co som mala doma

ada9557
30. apr 2011

@gumkacka1 o to je to krajšie a vzácnejšie😉 ja pečiem len pre nás a často musím improvizovat lebo nenakúpim všetky pomôcky aj ked su pekné a podstatne uľahčia robotu a dávajú viac možnosti 😉

gumkacka1
30. apr 2011

@ada9557 no teraz chcem piect dcerke k 2. narodeninam lienku, tak som zvedava, co z toho bude 🙂

gumkacka1
30. apr 2011

@lawli tak tieto torticky nemaju chybu. Mi skoro sanka spadla, ked som to videla 😵

mrka2
30. apr 2011

@gumkacka1 zlatucka! a aku sa chystas robit tohto roku?
@lawli obe perfketne! ta klobaska ako skutocna udena! a o slaninke ani nehovorim.neuveritelne... 😵

mrka2
30. apr 2011

@gumkacka1 aha, lienku chces robit.. uz som sa docitala 😀 tak ti drzim palce 🙂

jakelina
30. apr 2011

@lawli ty jsou krásné 😉

zlatat
30. apr 2011

@pristela aj v Kauflande ich majú ? Supiš holky, veľmi pekne vám ďakujem, v pondelok nabieham do obchodu, aj tak muísm ísť so synčekom na neurológiu.
@lawli parádne tortičky -aj košeľa aj zabíjačková 🙂
@gumkacka1 krásna

zlatat
30. apr 2011

@bzucinka2 ďakujem - veru ručne so štetcom ... dalo mi to zabrať, bol mäkký, tak sa mi zle s ním písalo, ale celkom dobre mi to nakoniec vyšlo a aj gelovka mi vyschla, čo som sa bála, že ostane mokrá

duplicka
30. apr 2011

babz neviete poradit, tobim travu s pucitkom cesnakovym a teda akosi sa mi zacala hmota mrvit 😕 😕 😕 😕 😕 😕 ,skusila som uz aj nahriat 😕 a stale to iste , mi je to luto vyhodit 😕 😕 😕 😕 😕

duplicka
30. apr 2011

hmmm

daducha
30. apr 2011

@mizulienka k parizaku robim najcastejsie kakaovy korpus, alebo mramorovy.NO a ja nerobim c Cerou ale tento :
2 slah. smotany, 2 coko na varenie, 100g kakaa a 140 g cukru.Nechat rozpustit,do bodu varu, odstavit a vmiesat maslo.V original recepte je 100g masla, ja davam cele.Nechat vycladit do druheho dna a vyslahat.Je fantasticky 😵

No a pridavam moju najnovsiu torticku, netradicne krstinovu

daducha
30. apr 2011

@lawli úúzasne, mnamm

daducha
30. apr 2011

@benjik osobnu ziadnu, no pytala som sa jednej profi cukrarky a hovorila ze su nechutne ,mysslim chutovo

daducha
30. apr 2011

@zlatat fantastickááá

daducha
30. apr 2011

@zdenallicka krááásne vesalá, super

karmenta
30. apr 2011

Ahojte, díky moc všem co mi radily jak na dort. Celkem se povedl, teda když uvážíme moji šikovnost a zcela jasné představy oslavenkyně od kterých se nedalo odchýlit :(

Díky moc, docela mě to začlo bavit a už se těším na další narozeniny a propečeno-prozdobené noci 🙂

benjik
30. apr 2011

@daducha díyk,no na chut je mi to i jedno.jde mi spíš o vzhled a hlavně se bojím,aby se hned neroztekly.. Mě čeká za měsíc kabelka,tak jsem to s nimi chtěla ozdobit a pak dcerce na dortík dát.
ten pů je nádherný!

jakelina
30. apr 2011

@daducha nádherný medvídek Pů

reruna
30. apr 2011

@katulkaaaaaa koupila jsem si silikonové formy na pralinky a určitě tam chci vyzkoušet čokoládu ze zajíců, na Velikonoce jsme jich dostalo tolik, že je škoda to tam nedat, ale ta čokoláda v nich - některé bývají dobré a mají aspoň 30% kakaové hmoty, ale ty levné nebývají nic moc, já to teda určitě budu míchat s čokoládou na vaření z Lidla, pro lepší chuť.

reruna
30. apr 2011

@yamahafazer krásné dorty -ten patrový je dobrý nápad, ten svatební je nádherný! @zdenallicka krásný krtek @gumkacka1měla bys péct častěji, moc pěkný dortík! @lawli krásné, takové pěkné rovné, paráda @daducha krásné a díky za recept na krém, ten určitě vyzkouším @zlatat pěkná flaša!

katulkaaaaaa
30. apr 2011

@jakelina @reruna dakujem za tip vyskusam zmiesat,ja cakam na formy som si objednala cez net 😉

alicc
30. apr 2011

@daducha @lawli krasne torty, ste sikulky 😉

reruna
30. apr 2011

@katulkaaaaaa no já jsem úplnou náhodou uviděla krásné silikonové formy na pralinky u nás za výlohou obchodu s domácími potřbami, stály jedna 89,- Kč a je to formy na 12 pralinek, nevím ani kolik to stojí na netu, ale zase neplatím poštovné, vzala jsem si rovnou dvě, kvítečka a lístečky, a už se těším až to vyzkkoušíím, dám je do ozdobného pytlíčku a budu mít dárek na svátek matek 🙂

ada9557
30. apr 2011

@daducha jééééj,úžasný macko 🙂 krása 😵

lussy23
30. apr 2011

@gumkacka1 - náááááádhera
@lawli - krásne torty, tá klobáska je jak skutočná 😲 🙂

lussy23
30. apr 2011

@daducha - nádhera