Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
25. júl 2011

@zlatat dokonalé nemám slov...

zlatat
25. júl 2011

@ikula2 ja si za ozdoby nepýtam nič navyše - proste keď je ozdoba na torte, odvážim tortu a vynásobím si to sumou za kilo .... ale už ma všetci okolo bombardujú, že si mám konečne začať aj za ozdoby pýtať

katulkaaaaaa
25. júl 2011

@zlatat nadherne,fakt dokonale ako zive...no na tvojom mieste pytam urcite ved tie hrozne figurky v cukrarni uplne obycajne stoja cca 6eur,toto by potom malo aku hodnotu?nadhera 😉

zlatat
25. júl 2011

@katulkaaaaaa dík, no tu na Sk by mi za to asi nikto nedal toľko peňazí, koľko by bola hodna 😖 , ale asi fakt začnem k torte účtovať aj za ozdoby - aj keď len nejakú symbolickú sumičku

ikula2
25. júl 2011

@zlatat no ale to maju pravdu, ja som minule tiez vazila tortu a postavicky co som na nu davala ani vaha nezaznamenala a aj tie kvietku su take lahucke, isto si pytaj aspon par euro navyse, ako muselo ti to fakt zabrat casu a myslim, ze aj zakaznicka to oceni, lebo je nadherna 😉

katulkaaaaaa
25. júl 2011

@zlatat no tuto cukrarka co robi fakt krasnu pracu berie 9eur + doplatok za modelovanie...akoze ja by som to fakt zadara nerobila,mas zlate ruky tak sa neboj pytat...minimalne 3eura 🙂 alebo zvysit cenu za kilo,kamoska dalsia co dala teraz piect platila 12eur za kg,tak baby netreba sa bat pytat,ludia ked chcu krasnu pracu zaplatia 😉

dm1
25. júl 2011

@zlatat prekrasna kyticka som uz obdivovala na FB aj nejake dalsie dnes od inej kocky som naberala inspiracie ta ich ma tiez neskutocne! a co sa tyka dratkovanej vyzdoby mas pravdu tu na SK to nevedia ludia zaplatit lebo nevedia co je s tym roboty 😖 . Ale zase mna velmi bavia kvietky teda ak nie je tak vlhko ako naposledy ked sa mi vsetko rozpadalo 😝

zlatat
25. júl 2011

@dm1
@katulkaaaaaa
@ikula2 holky máte pravdu - začnem brať "príplatky" za ozdoby - tak to bude hádam aj lepšie ako zvýšiť cenu za kilo, lebo torty sú rôzne, jedna je jednoduchá len s povedzme artistry vykrajovačkami a iná s náročnou kyticou.
Táto kytička bude darčekom, nie je na zákazku.

@dm1 ja mám v dome teraz takú hroznú vlhkosť, každý deň vyše 80%, ale vybabrala som s ňou, na kvietky používam Sugar florist pastu - je drahá jak šľak, ale oplatí sa hlavne v takomto počasí

zlatka10
25. júl 2011

@zlatat baby majú pravdu, za dobrú prácu treba aj dobrú plácu! Beriem späť - nemodeluj, nesochárči, za robotu si pýtaj viac peňazí, nepodceňuj sa, a úprimne, si fakt najlepšia cukrárka akú poznám!

lusil2005
25. júl 2011

@dm1 ale to nie len za vyzdobu torty... celkovo rucne prace su tu brane tak ze "robis to doma? tak to bude lacnejsie jak v tescu ne?" 🙄

ikula2
25. júl 2011

Dievcata mam otazocku ked robite 3kg tortu kolko ratate, ze miniete masla aj s tym co davate pod potah. Dakujem

lusil2005
25. júl 2011

@ikula2 ja nedavam maslo do plnky (vacsinou) a pod potah miniem jedno 250g maslo. mozno trosku menej - ako kedy.

ikula2
25. júl 2011

@lusil2005 nerobis maslove plnky?

zlatat
25. júl 2011

@lusil2005 presne tak, v zahraničí si ručnú prácu vedia viac vážiť - bez ohľadu na to, o aký odbor ide, ale tu? Katastrofa

dm1
25. júl 2011

@lusil2005 jasne jasne plati to na vsetky rucne prace je to smutne 😒

zlatat
25. júl 2011

@ikula2 ja keď som zo začiatku robila plnky s maslom, tak do 3 kg torty mi vyšli cca 2 maslá plus puding z pol litra mlieka alebo 1 salko a puding alebo 1 nutela a puding z 250 ml
Teraz najnovšie robím tvarohovo-smotanové plnky, no nie každý takú plnku chce - veľa mojich zákazníkov chce klasiku s maslom 😒

ikula2
25. júl 2011

@zlatat ved ja tiez praveze robim maslove, lebo kazdy ma skor zaujem o coko a chcu taku klasiku, ako tvarohovy absolutne nie, take robim len pre nas, este teraz ide kokosova alebo mandlova

lusil2005
25. júl 2011

@ikula2 nooo niezeby som nerobila zo zasady. ale zatial chcu skor smotanove. s maslom som robila len raz - tu kokosovu. ale to skor preto ze ja lubim tie smotanove, takze do torticiek ktore darujem robim take. a za tie tri objednavky zatial nikto maslovu nechcel 😅

dm1
25. júl 2011

ja robim zase iba maslove 😅 . Chceli odo mna do velkej svadobnej teraz v lete slahackovu a to som povedala ze nie som sa bala velka poschodovka, slahacka a este leto a cely den torta na stole som ich ukecala na klasiku 😝

ikula2
25. júl 2011

@dm1 a kolko ratas teda na taku 3 kg tortu masiel aj s potahom, ja tiez teda iba maslove, ale teraz zvazujem ten s mascarpone, len neviem ci to nie je velmi drahe

jakelina
25. júl 2011

@ikula2 já myslím, že asi tři másla budeš potřebovat.

lusil2005
25. júl 2011

@dm1 no dole by som sa aj ja bala slahackovej 🤐 ale do hornych poschodi by som asi dala. ja som sa bala aj pri tych promocnych - predsa len - ta tiramisu, tam je tiez len slahacka, stuzovac, piskoty a kava. a ta capica ma tak kilo. ale vystuzila som to pod nou, tak som bola kludnejsia 😅

ikula2
25. júl 2011

@jakelina ja sa pytam, lebo mi to neda ked tej kamoske sa zdalo vela plnky, ale ja tiez tak ratam 3 masla, dakujem

lusil2005
25. júl 2011

@ikula2 je to drahsie, ale chystam sa vyskusat toto, vyslo by to tak na polovicu to mascarpone: http://kajman.net/recepty-na-zakusky/51-domaci-...

lusil2005
25. júl 2011

@ikula2 inac, rataj s tym ze z toho receptu na mascarpone plnku je teda dooost vela tej plnky... mne teraz naposledy co som robila tie dve mensie torticky - srdcia a to jazierko - vyslo na obidve torty z jednej davky. jedna torta mala 1,7 adruha 1,9 kila.

zlatat
25. júl 2011

@dm1 tak do svadobnej by som ani ja nedala šľahačkovú plnku, možno do horného poschodia by som dala tvarohovo-smotanovú ale aj to len vtedy, keby bolo takéto počasie ako teraz a nie besné horúčavy

mizulienka
25. júl 2011

@lusil2005 napises prosim recept na tie smotanove? dik

@zlatat krasne torty a ta kytica na to nemam slov, nadhera, este krajsie ako nadherne 🙂

broucek2
25. júl 2011

@zlatat ta kytice je úžasná, nemám slov

dm1
25. júl 2011

@ikula2 mne na 3 kg vychadza cca. 2 masla pri falosnom parizskom a pri salkovom necele 2,5 masla a 2 salka

lusil2005
25. júl 2011

@dm1 ten salkovy sa chystam vyskusat... ten sa da dat aj pod potah ze? s akym ovocim sa to da kombinovat? neviem si k tej karamelovej chuti nic predstavit. hodia sa k tomu visne alebo lesna zmes? 😕 alebo kokos? vobec netusim co by som k tomu dala...

lusil2005
25. júl 2011

@mizulienka to su vsetky tie co uz poznate... mascarpone, slahackovo - jogurtovy, traseny... proste vsetko kde ide smotana a nie maslo.