Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
14. máj 2012

@kvojtanikova musíš to natahovat od spodu a postupně uhlazovat, dokud tam žádné rýhy a vlnovky mít nebudeš, chce to trpělivost a nesmíš mít hmotu moc tenkou, aby se ti to neroztrhlo...

eliska22
14. máj 2012

@ajka82 mne sa už skoro všetky polámali, tiež už musím kúpiť nové a hlavne kvalitné 😝 len stále kupujem niečo iné a na toto už vždy neostane a robím s tými polámanými 😅

marci2305
14. máj 2012

@ajka82 Ja som zlomila teraz až 4. Tiež som kúkala či nenájdem niečo na nete pevnejšieho. Tiež som videla tie drevené..Najlepšie by bolo, keby som mala známeho, ktorý mi ich vystružlíka..😀 A tie moje som kupovala v normálnom obchode. Tiež tlačím ako hlúpa a potom to takto dopadne.. 😝 Ak by si niečo lepšie zohnala, daj mi prosím ťa vedieť. Ďakujem.

mates22
14. máj 2012

@katmou ještě se dá taky před barvením černou nejdřív obarvit kakaem na hnědo, pak se té černé nemusí dávat tolik 🙂.... jak barví ž. uhlí nevím

pristela
14. máj 2012

Holky ja mam tie modre kostice a su uplne v pohode, inak je pravda ze stale pouzivam len jednu , na vsetko 😀 ale sem tam chytim aj druhe 😀 😀 😀

fotila som pre @dada2007 obmazany korpus pred potahovaním , je tam maslo , kakao, lyžica prask.cukru a veeela rozmrveného korpusu, je tam cerveny aspon to je hodne vidiet ale aj bledy a ten vidiet uz moc nieje , fakt ho tam davam veeela a uplne v pohode vyhladim do rovna 😉
citam ze aj @kvojtanikova ma problemy s rovnym potahom, treba len riadne vyhladit tortu pod potahom a ked nemas zehlicku, ja ju nemala dlllllho , a hladila som len rukami, slo to v pohode, alebo s takou tou kovovou "naberckou"zakuskov.

a este holky skusala som srdce dnu 😀 no malinko nevyšlo 🙄 , bola nizka torticka, to len pre svokrusu na den matiek taka mala jednohubka bola 😉 bledy korpus bol rozrezavany a plnkou s gastanovym pyre, srdce bolo len samotne cesto.

mates22
14. máj 2012

@ajka82 přesně tu mušli jsem zlomila taky ☹ , ale já mám teda ty vietnamský, originálku mám jen ztenčovací a na tu můžu tlačit jak je libo 🙂

dada2007
14. máj 2012

@pristela takže to všetko nadžubeš do misky a mixérom rozmixuješ????????

dada2007
14. máj 2012

@pristela a že dakujem že na mna myslííííííš 😵 😵 😵 😵 jo a ozaj...potrebujem to radielko-budem prešívať na piatkovú tortu Patovi a Matovi gatuše 😅 kedy prídeš?

pristela
14. máj 2012

@dada2007 jojo nadžubem to vsetko spolu a mixujem 😎 , asi zajtra pojdem nakupovat na tortose , dnes sa mi nescelo ☹

mariann2
14. máj 2012

@znamia na prvý raz si si vybrala dosť náročnú tortičku teda, ale skús. Farby kúpiš aj v drogérii - práškové obyčajné, alebo potom gélové farby v e-shopoch, keď sa ti robilo zle s cukríkovou hmotou, tak už jedine buď vyskúšať nejaký mliečny marcipán doma urobiť, alebo si zaobstarať hotovú hmotu z nejakého cukrárskeho obchodíku, potom sa pochváľ, ako to dopadlo

dada2007
14. máj 2012

@pristela no až sa bojím to vyskúšať.....kurna.....že čo to spraví 😅 😅 😅 😅 a neviem či to skúšať na zakazke alebo torte pre nás 😀 ....aj ja potrebujem ísť do cukr. obchodu..kúpiť 7kg kýblik smartflexu 😝

zzzzuuuuzzzziiii
14. máj 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že vám zasahuji do diskuse, ale chci se jen optat. Zacalo me bavit pect dorty, zatim jich bylo tedy jen 5, ale docela mi to jde a bavi me to. Rada bych si tim treba i obcas prividelala, jsem na MD s nalou holcickou. Ale nevim, jak na to. Jak se nabidnout a jak si to uctovat... _Nemate nektera zkusenosti? Dekuji za odpoved.

kvojtanikova
14. máj 2012

@reruna tak zrejme uz viem v com bude problem, lebo ja prenesiem hmotu navrch a potom to uhladzujem smerom dole, a ty pises ze to mam robit naopak? prilozit odspodu a ist smerom hore? a trpezlivost - no to je jasne, tej sa mi pri rozdavani fakt vela neuslo, este tak s cudzimi ludmi to hej (som ucitelka), ale sama so sebou trpezlivost fakt nemam, ja tortu potiahnem vseho vsudy za 5 minut 😒 Ked do toho viacej prplem, tak sa vzdy bojim, ze pokazim aj to co som uz urobila.

pristela
14. máj 2012

@dada2007 ja nepojdem do cukrarenskeho, tak bohata niesom 😀 idem len do kaufl. urobit najazd na suroviny 😀

gaja
14. máj 2012

@kvojtanikova to ako keby si o mne písala.. s tou trpezlivosťou... tiež potiahnem a basta.. tak uvidím ako dopadne môj piatkový výtvor... :D :D či to bude jeditelné alebo pozeratelné alebo oboje alebo to pojde hajde :D

pristela
14. máj 2012

@kvojtanikova ja teda uhlôadzam normal z hora 😕 potah musis mat trosku vacsi a napravat si ho, tak na rychlo som ti nasla :

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8
kvojtanikova
14. máj 2012

@pristela hej, to foto s obmazanou tortou mi dost pomohlo, uz teraz vidim, ze asi aj tam budem mat problem, lebo moja vyzera uuuplne inac, vobec nie je pred potahovanim taka hladka a jednoliata. Hlavne teda na bokoch, tam mam vzdy trapenie kym zamaskujem tie medzery, vzniknute medzi vrstvami (lebo davam lekvar, ovocie, krem, alebo aj krem/druhy krem/ovocie/krem do jednej vrstva a tie korpusy su potom od seba dost daleko. Ovocie nedavam celkom ku kraju, lebo sa bojim, ze mi roztopi potah a tak tam potom mam take vakuum 😠

ajka82
14. máj 2012

@dada2007 ja uz mam 7kg kyblik smartflexu objednany a pojdem si zajtra pren 😝 mm je doma, tak vyuzijem, ze deti postrazi a nemusim ist s nimi

znamia
14. máj 2012

@mariann2 dakujem za radu 🙂 nemyslim, ze sa pustim do tych 3d figurok, nejake skusim, ale mala som v plane len 2d hlavy. ked to nepojde, tak to budem musiet ozdobit plastovymi figurkami... tak n to urobila minuleho roku jedna pani 😒 som skonstatovala, ze tak to zvladnem aj ja! 😉

reruna
14. máj 2012

@kvojtanikova ne ne, to jsi asi špatně pochopila, normálně to přenesu na dort a uhlazuju zhora, ale kolem boků to napřed musíš chytit dole a natahovat...to jsem myslela - až když máš potah na dortu, tak to pak chytíš dole kkolem těcch boků a natahuješ....

znamia
14. máj 2012

@dm1 dakujem, idem pozriet, co to su za hmoty. skusim skor len 2d ozdoby, tie figurky si netrufam, ale drahy ma k modelovaniu vztah, mozno jeho spracujem 😉

eliska22
14. máj 2012

@zzzzuuuuzzzziiii ja som tiež tak začínala, najprv som pár upiekla pre nás a potom sa začali ozývať známy a potom známych známy a tak 🙂 ja mám album len na facebooku 😉 či až tak si privyrobíš to neviem, lebo mne sa nezdá, že by som si až tak týmto privyrobila, možno pár eur 😅 stále kupujem pomôcky, farby atď 😝 a zase upečiem tak týždenne max. 2 -3 torty

kvojtanikova
14. máj 2012

@reruna ahhaaa, ok, no ved tak to aj robim, len mi to dajako nejde, to bude v tej (ne)trpezlivosti, este ze nepeciem na zakazku. 😉

mariann2
14. máj 2012

@znamia určite by si to zvládla, upeč ešte pred tým niečo vám ku kávičke, chce to cvik a pôjde to, neboj 🙂

daducha
14. máj 2012

@kvojtanikova ked upecies korpus, otoc ho hore dnom a hned mas vrch uplne rovny.A tie boky robim tak isto,vyslahaj si maslo s pras.cukrom a zbytkami korpusu na taku kasu.Boky potieram na 2 x, najprv zahladim vsetky diery a pod,dam zachladit a potom druha tenucka vrstva na uplne vyrovnanie.Necham par hodin chladit a az potom potahujem.A aby si nemala tie zahyby,tak to uhladzas smerom zvrchu,ale ked sa ti to dole vlni ako sukna,tak to opatrneako keby roztahuj a tak postupne okolo celej torty az to uhladis cele.Joj, dufam ze som pisala zrozumitelne 😀

kvojtanikova
14. máj 2012

@daducha anoo, presne, ako sukna sa mi to vlni, som rada ze to n iekto zrozumitelne opisal, lebo ja som nevedela ako to opisat.

mariann2
14. máj 2012

@zzzzuuuuzzzziiii tak ako píše @eliska22 tiež som začala pecť pre nás, nosila som tortičky ako darčeky všade, kde som šla a potom sa to pomaly dozvedeli ľudia v okolí, s mimoriadnym zárobkom nepočítaj, lebo toto hobby je mimoriadne finančne aj časovo náročné, ale myslím, že keď budeš piecť chutne, ľudia ťa budú odporúčať ďalej

daducha
14. máj 2012

@katy1979 jo,jo deti su v skôlke.Ved popri praci by sa to nedalo stihat 😝 .Mna caka rozhodnutie v juli,bud nova praca,alebo ostavam pri tortickach.Ak by som niekde nastupila,tak peciem uz iba pre rodinu.Starsi bude prvak,2 x do tyzdna ma plavanie,raz anglictinu,mladsi zacne chodit na gymnastiku.To by som sa ja rozkrajat mohla,aj tak by som nestihala 😖 .

znamia
14. máj 2012

@mariann2 pozerala som, co vsetko mi k tomu bude treba a rozhodla som sa, ze najprv dostane mama tortu na narodky a ak ta vyjde, tak sa pustim aj do tejto 🙂