Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
6. apr 2013

@dm1 vďaka 🙂 veľkáá

PS BABY koľko stoja také minitortičky??

pipka
6. apr 2013

@dm1 dani tie prve su podla mna top...na svadbu 😵 a tie strieborne kosicky uuuzasneeeee 😉
@janula.h jani ukecaj iiiiiich 😀 😀 😎

esteze my sme mali svadobnu opekacku s kamosmi a nemusela som toto riesit 😝 😅

petulas
6. apr 2013

a ještě by mě zajímalo z čeho máte ty podložky na dortíky jsou krásné nebo kde se dají sehnat 🙂 děkuji 🙂

njonja
6. apr 2013

@mia114 , @eliska22, @jakelina, @pristela, @pipka dakujem kocky🙂 a aj vsetkym ostatnym za like🙂
@mia114 - prenadherna!, @pristela - srdienko, fantazmagoricka. TY ich mas take strasne dokonale, ze nadhera!

pipka
6. apr 2013

@petulas bud kupene hotove v cukrarskych e-shopoch alebo vacsinou karton obaleny roznymi baliacimi papiermi 😉

njonja
6. apr 2013

@janula.h ake male myslis? tie moja pre 4 osoby , ci uplne malinkate? na tie malinke by som si dala aspon tolko, kolko ti vyjde na prepocitanie jeden kus torty, ked ju vyratas na osobu, plus nieco navyse, lebo je to narocnejsie na dekoraciu.

petulas
6. apr 2013

@pipka aha já tedy také obaloji ale alobalem to je šikovný to by mě nenapadlo balícím papírem 🙂 no super

uf těch receptíků je to než vyzkouším 🙂 ale děkuji moc🙂

petka28
6. apr 2013

Ahoj můžu se zeptat jakou gelovou barvu koupit aby byla tělová???🙂 děkuji

79zuzana
6. apr 2013

Prosim, nemate niekto inspiracky na birmovku tortu?

eliska22
6. apr 2013

@petulas potiahnem, vyhladím si vrch žehličkou a potom si rukami nadvihujem na bokoch tú poťahovku a hladím smerom dole a tak robím dokola celej torty, neviem inak opísať 😝 nakoniec si ešte boky vyhladím žehličkou....ale donedávna som nemala žehličku a tiež mi to celkom išlo 😉

aduskatt
6. apr 2013

@petka28 wilton odtien IVORY

lamps
6. apr 2013

@petka28 ivory je telová a ja používam (lebo telovú doma nemám) trošku ružovej a trošku žltej, tiež je z nich telová 😅

aduskatt
6. apr 2013

@janula.h ja som brala za minitorticku 4 EUR

petulas
6. apr 2013

@eliska22 to tak dělám- nebo to tak podle popisu vypadá, asi v tom tedy nemám ten gryf nebo co : 😅 mě vždycky u konce zůctane větší vrstva té hmoty, tak nevim jestli to odříznout a vyhladit nebo to tam nechat a přehnout přez sebe

wilton také používám jsou bomba 🙂 jen na takové detaily jako malovaní k tomu jsem se ještě nedostala a budu se na to těšit moc děkuji holky a přeji dobrou noc 🙂

eliska22
6. apr 2013

@petulas skúsim ti to ešte priblížiť, ja síce idem dokola tej torty a naprávam si to.. t. j. že si to podvihujem, ale niekde musím aj viac krát sa vrátiť a tak sa s tým piplem.........lebo keby idem presne dokola, tak potom mi tiež na konci ostane veľa tej poťahovky, proste nadvihujem a už vidím čo musím ako kde nadvihnúť a uhladiť 😉
neviem ti to už lepšie vysvetliť 😝 proste aj z jedne strany idem aj z druhej na striedačku, aby na konci neostalo veľa tej hmoty 😉

nanima
6. apr 2013

ahoj uz vas citam dlhsiu dobu mate krasne torty a super rady ja som len zaciatocnik peciem pre rodinu ale velmi ma to bavi 😀 .dnesne pre synovcov

halienka
6. apr 2013

@lamps ja mám smartflex, nechápem to, nejak som to urobila ale nevyzerá to moc dobre a strašne pomaly to schne, nedorobím ani do rána, ach jo...

dada2007
6. apr 2013

moje víkendovky... 😉

lamps
6. apr 2013

@halienka gelovka bude schnúť dlho ale prášková v alkohole je suchá za chvíľu, nedala si veľa alkoholu? Čo maľuješ? ja keď robím očká alebo tieňujem gelovkou, tak si len trošilinku namočím štetec do vody alebo alkoholu a potom do gelovky a tak maľujem. A keď rozpustím práškovú v alkohole, tak ju nemám riedku, ale takú hustejšiu ako taká redšia kašička. Neviem ti to opísať, ale farba sa mi neleje

zozo111
6. apr 2013

@eliska22 prosim ta a ako namiesas tak sytu ciernu a cervenu farbu? robis s mmf? lebo mne nikdy neisla namiesat, musela som tam dat neskutocne vela farby a potom s uz len trhala, nedalo sa z tak prefarbenej mmf nic spravit..... dakujem

aduskatt
6. apr 2013

@zozo111 klasick MMF nezafarbis na syto normalnou gelovkou.bud pridat bielu cokoladu a farbu do roztopenych cukrikov, pouzi radsej extragelovku. Na tieto farby je lepsia kupovana hmota

eliska22
6. apr 2013

@zozo111 toto konkrétne je smarflex zafarbený tá čierna a červená ostatné je z mmf 😉 dá sa ale aj mmf zafarbiť na sýto, len tam musíš pridať bielu čokoládu, presný pomer neviem, robím od oka a podľa toho koľko tej hmoty chcem zafarbiť..... len tej farby tam ide aj tak dosť a najlepšie sa farbí hmota s extra gelovkami 😉

pipka
6. apr 2013

@petulas to potahovanie je najlepsie vidiet , hod si do googlu alebo na youtube potahovanie torty a tam mas toho mraky 😉

pipka
6. apr 2013

@dada2007 dadi krasne torty..ale co tam po tortach..ale taaa tapeta naaadhernaaaa 😀 😀 😀 😎

dada2007
6. apr 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
6. apr 2013

@aduskatt zhoda 😀 😀

mima595
6. apr 2013

dalsia torta..pre moju mamu na narodky:

aduskatt
6. apr 2013

@eliska22 vsimla som si🙂)) to znamena, ze sme znale veci, xixi

halienka
6. apr 2013

@lamps dala som len pár kvapiek alkoholu ale možno aj to je moc. Robím monsterku Draculauru a maľujem čiernou tie jej pruhovaté vlasy, to potrebujem aby krylo úplne. Mám práškové farby z drogérie, možno nie sú tak kvalitné ako keby som kúpila v cukrárskom a možno je to aj tým. Ale zdá sa že už to schne, snáď to nejako zvládnem, prinajhoršom na záver ešte raz pretriem, majú si prísť zajtra o desiatej tak to dovtedy snáď uschne...