Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
28. okt 2013

Pridávam moju nočnu tortičku

lokalistin
28. okt 2013

@sisix no ved ako o to nejde,ze pre nas je tak ako si spravime,ale uprimne ponukla by si niekomu tyzden staru tortu?

lokalistin
28. okt 2013

@anit jaj tak ja som ta zle pochopila,ale aj tak nevies ako reaguje maslo pod hmotou tyzden,asi by som to neriskovala

h2
28. okt 2013

@eeffka Ahoj, veľmi pekne Ti ďakujem, že si dala fotku svojej torty, je krásna, robená určite s láskou. Ja si sem chodím pozerať torty veľmi často, ale ešte nikdy som sem nepísala a o tom, že by som sem dala nejaký obrázok vlastného výtvoru, nemôže byť ani reči, pečiem často, ale len pre rodinu a tak, výtvarný talent mi načisto chýba a ani neviem pracovať so všetkými tými hmotami a farbami, takže aj moje torty sú len "domáce", no hrdá som tiež na každú jednu. To, čo sem babenky-šikulky fotia, mi vždy úplne vyrazí dych... 🙂

lokalistin
28. okt 2013

@sisix akurat som docitala,ze sa nejedna o tortu-som to zle pochopila

lokalistin
28. okt 2013

@h2 ale ved kazda nejak zacinala a my vzdy zdoraznujeme,aby sa nikto nebal sem davat fotky,ved tu ide o to si radit.Napr.ked chces sa mozes spytat co mas urobit inak alebo co chces a kto vie poradi najlepsie niekoho oznacit,lebo otazka sa moze stratit,takze sup sup,pridaj sa k nam

woman04
28. okt 2013

@tertery http://www.ebay.co.uk/itm/Wilton-Italic-Make-An...
..takéto myslíš?? ..to si dáš do lišty,a pritlačíš...

h2
28. okt 2013

@lokalistin Ďakujem, je to od Teba veľmi milé, musím nabrať odvahu a skúsim sa konečne posunúť od domácich tortičiek niekam ďalej, určite sa sem s dôverou obrátim, zo všetkých komentárov je jasné, že všetci tu sú milí a ochotní. 🙂 (Aj keď som ani zďaleka nečítala všetko, to sa pri tom rozsahu ani nedá)

dm1
28. okt 2013

@lokalistin @anit ja prave pre toto nedavam maslo na burizonku lebo aj ked si to chcu ludia odlozit aby im to tam "nezilo" :D. potieram cokoladou roztopenou a je pokoj ta ma trvanlivost az az

lokalistin
28. okt 2013

@dm1 ja som robila len raz a tiez som nedavala

dm1
28. okt 2013

@lokalistin ono robim tak aj s cisto pre mna logickeho hladiska. burizonka ide vacsinou na ozdoby ktore este musia schnut na vdzuchu tak preto mi pride vhodnejsie nieco co nemusi byt v chlade. Ale inak tak na 90% nedavam nic ked trosku vody jemne a drzi to aj tak a je pokoj :D

meo
28. okt 2013

@h2 Ahojky, já jsem se odvážila sem dát můj úplně první dort a chválili mi ho. Ale nemůžu se srovnávat s děvčatama, kteří pečou léta a mají dortíky úplně dokonalé. Zatím jsem upekla 4dorty, jenom pro rodinu a jsem spokojená, hlavně to chce trénovat 😀 .

meo
29. okt 2013

@h2 jo a nejlepší na tom je to, že i když se ti to nepovede, tak se to stejně sní a příště to bude už jen lepší 😉

anit
29. okt 2013

@lokalistin @dm1 @jakelina @sisix Ešte raz ďakujem za rady, ste skvelé 😅
Najbližšie budem vedieť 🙂 maslo som dávala kvôli "vyrovnaniu terénu" 😀 Najbližšie dám čokoládu a nemusím nerváčiť...prípadne tenkú vrstvu hery s cukrom, tá by snáď vydržala..resp. dúfam že mi už takto termín nepomenia

anit
29. okt 2013

Kočky kuknite túto stránku, krásne inšpirácie
http://www.pinterest.com/search/pins/?q=cake de...

eeffka
29. okt 2013

@h2 Dakujem sa mily komentar,mas pravdu Ak ja pozeram pokocham sa,a snazim sa pre deti,tie su vdacne za hocico robene pre ne s laskou. 🙂

akzuzs
29. okt 2013

@lucula73 ja som robila takúto a jednoduchú ( to bola moja prvá pre niekoho) 🙂)))

lucula73
29. okt 2013

@akzuzs pekná...ale ja som hľadala mickeyho.........
a zistila som,že som to ani moc nepochopila,no ja to nepoznám,nesledujem,to má byť torta že mickey club house,či čo..som z toho jeleň zatiaľ 😀

zozo111
29. okt 2013

Ahojte žienky, prosím vás, neviete náhodou, či niekde v BA a okolí nerobia oblátky z fotky na počkanie? alebo je to len v e-shopoch? ďakujem vám za radu..

lamps
29. okt 2013

@lucula73 tak to bude asi toto skús si pozrieť

https://www.youtube.com/watch?v=rEhGtJFT-HA
aduskatt
29. okt 2013

@lucula73 mickey club house, to je taka ta co ma dlhu ruku, cierme usi......taky domcek
napriklad https://www.google.sk/search?q=mickey+mouse+clu...

mamcas
29. okt 2013

@zozo111 www.cukrarskepomocky.sk, je to na Dlhacoch a robia to na pockanie 🙂

mamcas
29. okt 2013

babulky zase idem otravovat... tuto tortu som sem uz davala, ale mam este dva dotazy... emoticon
urobili by ste tak, ze dali spodny pas ruzovy a druhu cast dali zvrchu normalne? emoticon
a ako su robene tie kvietky na nej? su take zvlastne, ale pekne emoticon
dakujeeeeem

halienka
29. okt 2013

@mamcas K prvej otázke, by som to robila tak, že by som si ten ružový pás urobila celý do výšky torty, čiže celý bok obalila, dala zatuhnúť a potom ešte pekne hore do roviny zarezala ak by pretŕčalo niekde. A potom by som dala zvrchu tú bielu, To že ružovú potiahneš až hore ti potom vytvorí pekný rovný okraj torty. Tie kvietky neviem či nie sú zo silikónovej formičky, ale sú aj vykrajovačky margarétkové, tak možno aj z tých je to robené...

mamcas
29. okt 2013

@halienka jej to je super napad 🙂 tak spravim tak to potiahnutie 🙂 No rozmyslala som, ze ich spravim z margaretok, ale teda take iste asi nebudu :P mne tie lupienky isto tak dovnutra drzat nebudu 😝 Sak ale kvety to budu tak co 😝 dakujem velmi za pomoc 😵

viera6
29. okt 2013

Ahojte sladulienky, nemate nejake inspiracie na okruhlu torticku,kde budu tieto postavičky minie, smoulinka, homer a megie simsonovci?

lokalistin
29. okt 2013

@mamcas bude ti to drzat ale musis ich susit niekde v obale od toffiffe alebo dezertu a potiahla by som ako pisala halienka

lucula73
29. okt 2013

@aduskatt
@lamps ano,ano,už som v obraze,už len niečo vybrať,dakujeeem... 🙂

timuss
29. okt 2013

@mysiatkoo áno...myslela som presne túto...je krásna 🙂 len bude potiahnutá a nie čokoládová 🙂 ďakujem 😉 môžem sa teda inšpirovať?

timuss
29. okt 2013

@mysiatkoo úplne najlepšie je, že to ani nie je ženích a nevesta 😅 som si to zle pamätala 😝 😅 😀 😀 😀