Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marecek4
6. nov 2013

@mysiatkoo tak zkusím a uvidím,díky moc 🙂

gelinka75
6. nov 2013

prosim vas neviete nejaky dobry recept na dobosku? budem to piect v tvare obdlznika, dakujem za pomoc

daducha
6. nov 2013

@mia1111 ja som mala zbytok puncoviny, tak som tym dohladila a potom normalne potrela maslom s cukrom a drobkami a potiahla 🙂

dada2007
6. nov 2013

..........baby moje,.......mám na predaj sušené dubáky, čisté-žiaden mix. Zbierané v pohorí Tríbeč mojím tatinom.....posielam poštou-nie je problém. 7dcl pohár-teda cca 100gramov za 8eur......ak niekto chce, píšte správu prosím......dakujéééééém 😉

akapulko
6. nov 2013

holky neviete mi nahodou pomoct niekde tu bol fotopostup na traktor ale nemozem ho akosi najst 😒

aduskatt
6. nov 2013

kokos..........panelak zasa hviezdi.torta k medzinarodnemu dnu behu, teraz objednala a Janka jej prednesie, ze dojdite si pre nu zajtra rano................dufam, ze bude chciet za nu obvyklych 7 EUR

luciahromadkova
6. nov 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 no lepsie ako kandidati na zupana TA3 ☹ ☹ ☹ uz teraz mi je s toho zle....

aduskatt
6. nov 2013

@luciahromadkova ja som to zapla asi po dvoch tyzdnoch a hned toto🙂

luciahromadkova
6. nov 2013

@akapulko aj tu http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=77 ale urcite je aj vo dvojke....

luciahromadkova
6. nov 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 ja sa morim s medvedom.... a pod chvilou maly ze miminka a ten medved kde ma usi??? a pazury???

akapulko
6. nov 2013

@luciahromadkova dakujem🙂)ano hladam aj v dvojke len mi to akosi trva 😉

luciahromadkova
6. nov 2013

@aduskatt a vcera zahlasil ze k narodeninam teda nechce tortu boba stavitela a vsetky stroje ale tortu smedvedmi... ale ze teda nie mackovia, ale les, brloh, jaskynu, stromy, trava a potok, aby mali kde pit a tiez cucoriedky, maliny a jahody...aby mali co jest...a teda 3 medvede- otec medved, mama medvedica a medviedatko.... 😀 😀 😀
tak neviem ci je horsi ten bob alebo medvede a les... a dnes este dodal, ze mami ale ti medvedi musia byt chlpaty a ozajstny.... 😀 😀
teda nechce zlatych plysovych medvedov, len neviem kde na to prisiel....ved len teraz bude mat 3

aduskatt
6. nov 2013

@luciahromadkova no zlaty chlapec🙂

luciahromadkova
6. nov 2013

a este som dnes objavila toto...pomoze niekomu ako inspiraciu na chlapcenske torty- rozne pracovne stroje a auta, doprava... 😉

https://plus.google.com/photos/1002689416429152...

aerin
6. nov 2013

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, nevíde někdo, jestlise dají někde v Brně koupit gelové barvy?
potřebuju nejlépe toto http://cukrarske-pomucky.cz/gelova-barva-bishop... nebo i nějakou fialovou, růžovou Wilton...a nechce se mi kvůli jedně barvičce platit pošta :-M
Předem díky

tinamk
6. nov 2013

dievcata ahojte🙂)) nerobili ste tu nahodou niektora tortu v tvare mila ? myslim ten keksik mne sa zda, ze som ju tu raz zahliadla a neviem sa nikde k tomu dopatrat🙂)) dakovala🙂))))

sticker
7. nov 2013

@lokalistin Super postup si si dala do albumu... Aj som sa ťa chcela opýtať, ako sa ti piekli tri korpusy, ale si to tam vysvetlila, že asi eee 🙂 A keď pečieš aj dolu tak sa ti to dobre upečie? Nepripečie sa? Teším sa na finálny výsledok 🙂

ewana73
7. nov 2013

Ahojte, robil uz niekto orechove cesto z cervenych orechov ??

sisix
7. nov 2013

@ewana73 ani nevim, ze takove existuji. 😀 😅

lokalistin
7. nov 2013

@sticker dik tie dva male boli dobre, ale ten velky splasol uz som tak piekla a vzdy v pohode ale neboli take vysoke formy, boli klasicke a to bolo ok, ale teraz mam nove tie vysoke 10 cm a to neni dobre 😢 no co uz poucila som sa

ajka82
7. nov 2013

babyyyy pomooooc, ja som nevedela vek maleho pre ktoreho idem dnes torta, podarilo sa mi vsetky sms aj cisla co mi volali a novoulozene zmazat z telefonu, ta ksom sa modlila, nech mi pani nezazvoni hned pri dverach a zavola skor... ale problem, moze byt takyto vlacik pre 5 rocneho? 😅 lebo mam sto chuti ho prerobit na tomasa aspon 😖 ked prvy krat volala jeho babka, tak som mala pocit ze ma tak 1-2 roky

ajka82
7. nov 2013

@aduskatt nelikeuj a hod konent 😉 😀 pliiiis

ewana73
7. nov 2013

@sisix ano su to slachtene orechy ,su sladsie ako normalne klasicke orechy a obsahuju viac "oleja" 😉 este som z nich nerobila cesto tak rozmyslam,ci nebude velmi tazke..

aduskatt
7. nov 2013

@ajka82 sak ked dam lajk, znamena, ze secko v poraaadecku🙂

ajka82
7. nov 2013

@aduskatt tak vis, mne to nestaciiii, lebo niektori likeuju automatikus... vidia fotku a supnu ho tam
😉

aduskatt
7. nov 2013

@ajka82 🙂 ked sa niekto nieco pyta adam lajk, tak to je pre mna vyjadrenie suhlasu🙂 ale sak som Ti okomentovla na FB🙂

zozo111
7. nov 2013

@ewana73 Aj ja som vcera rozbila taketo cervene orechy! Ale mala som len 3 ks, ostatné boli normálne. A teraz neviem, kde som ich vzala, ci spod nášho orecha, alebo ci z tých , ktoré som našla inde...
Ake su to orechy? Lebo som mala pocit, ze sú to nejake kazové, zlé, nejedla som ich, ale mám ich odložené... Nikdy predtym som take nevidela 😕

lokalistin
7. nov 2013

@ajka82 ako ked citam tie komenty niektorych 3-rocnych deti, ze nema byt hrackarsky nema mat oci a tak dalej, tak je to asi pre 5 rocneho dost detske

ajka82
7. nov 2013

@lokalistin no tento sice oci nema, len je pekne detsky farebnucky 😅