Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. apr 2014

@lamps perfektnááááá 😎

adrika202
19. apr 2014

@lamps teeeda 🙂 originálnejšie torty som ešte fakt nevidela 🙂 teba sa ani okopírovať nedá ,pretože to či daš do tej torty je proste len tvoje,to sa neda naučiť ani nijak inak získať .... milujem tvoje torty 🙂

kristinka83
19. apr 2014

@delina kde si zohnala prosim ta takeho krasneho konika ?

lamps
19. apr 2014

dievčence ďakujem za krásne slová k tortičke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 som rada, že nemáte moje oči 😀 😀 😀 😀 😀 , ptom by ste ju tak dokonale nevideli 😀 😀 😀 😀 😀

@adrika202 normálne si ma dojala 😵 😵 😵 😵 😵 ďakujem, ďakujem, ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

delina
19. apr 2014

@kristinka83 v alltoys, je to Schleich....

sikag
19. apr 2014

@ludkas31 no ale na tej torte to nevidiet 😉

elamaslakova
19. apr 2014

@1zaza Nádherná tortička
@nika1985 Nádhera

elamaslakova
19. apr 2014

@adrika202 Nádherné tortičky

mirka_aa
19. apr 2014

ahojte,nenajde sa tu niekto kto by mi vedel urobit (pripadne odporucit niekoho) kto by mi stihol urobit tortu do piatku (25teho) z Košic... ? ale som narocna ,potrpim si na cistej ,originalnej praci a samozrejme aj na chuti 🙂 nasiel by sa niekto? dakujem 🙂

zozo111
19. apr 2014

Ahojte zienky, taka odveci otazka - moze ist podla vas do grilážových kociek namiesto Hery aj maslo? Alebo palmarin? nemam heru a zda sa mi aj tak dost nezdrava... dakujem vam za raduuuuu, krasne sviatky 😵

evicaka
19. apr 2014

@lamps úžasná tortička, veľmi milučká 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jachin
19. apr 2014

@zozo111 jasné...ja heru/palmarin...vôbec nepoužívam, jedine maslo...

zozo111
19. apr 2014

@jachin dakujem velmi pekne!!!!!!!! idem na to 🙂

rachel36a
19. apr 2014

kočky prosím vás nemáte recept na barančeka, čo sa pečie v tej zavretej forme a nafúkne sa do celej... som skúšala taký náš osvedčený recept na bábovku trenú, ale v rúre my to z tej formy vytieklo, a chcela som ho taký v kuse upiecť... že ja som si neodložila recepty po babičke ☹

kristinka83
19. apr 2014

Baby uplne prvu tortu v zivote som piekla, pre manzela k narodkam, kopu nedostatkov ma, ale fajna je 🙂

adrika202
19. apr 2014

@elamaslakova Ďakujem veľmi pekne 🙂

mirinecka
19. apr 2014

moje lietadlo, troška ma potrápilo ale páčila sa :D

kočky ja nechápem ako robíte tie ostré hrany, ja som mala úplne ostré hrany na korpuse (myslím vrch) aj obmaslovaná mala ostré hrany a keď ju potiahnem sú oblé :( Raz sa možno odhodlám na ganache 😒

zuzka7512
19. apr 2014

kočky,chcem robiť tortu s karamelovým krémom...môže sa dať k tomu nejaké ovocie???a nemate nejaký recept na karamelový krém???ďakujem...

ajka82
19. apr 2014

jaaaj babulky, nic nestiham...len dve torticky tento tyzden a uz sme zas s babami mimo BA... som sa dala nahovorit na jednu penovu tortu... som myslela, ze vyskusam najskor pre nas, aby som vedela co a ako, ale nakoniec som musela 1x naostro 😅 a druha bola podla zelania-farby, auticko psicek hviezdicky, vsetko popisane ako by mala torticka vyzerat...

luciahromadkova
19. apr 2014

@zuzka7512 karamelovy krem- ja robim upalit cukor na karamel, naliat 2-3 slahacky a nechat rozpustit, potom do chladu a na dalsí den vyslahat prifat mascarpone, hodia sa visne
Ale da sa aj tak, ze uvaris karamelovy puding, bez cukru a po vychladnutí das skaramelizovane salko a postupne zaslahat do masla- toto robim od oka...

zuzka7512
19. apr 2014

@luciahromadkova ďakujem...asi spravím puding+skaramelizované salko a maslo...

luciahromadkova
19. apr 2014

@zuzka7512 😉

mahu74
19. apr 2014

@lamps Nááádhernááá!!

zuul
20. apr 2014

dievčatá krásne tortičky!
Krasne sviatky prajem!
pripajam ja moje a mojho chlapčeka k tomu!

elamaslakova
20. apr 2014

@zuul nádherné tortičky

akzuzs
20. apr 2014

@zuzka7512 Ahoj ja robím takýto
300g kr. cukru rozpustim na karamel na miernom ohni. Potom po lyžičkách pomaly pridávam mlieko tak polovicu (všetkého mlieka na krém treba 500ml) v druhej polke mlieka si rozmiešam dva zlaté klasy. Keď je karamelové mlieko horuce, tak dám zl. klas a urobím pudink. Po vychladnutí zapracujem celé máslo.

elamaslakova
20. apr 2014

tak ja pridávam moje posledné dielo Versače zo mňa nebude to je isté :D a prajem vám všetkým krásne sviatky

halienka
20. apr 2014

@lamps :-O :-O :-O nádhera ! S dovolením ukladám do inšpirácií 😵 😵

mamcas
20. apr 2014

Zienky zlate, prosim poradte opat mojej malickosti 😅
Mam na utorok urobit tortu v takomto tvare, ale len sa chcem opytat ci uvazujem spravne, ze upeciem klasik kruh a ten isty este raz a vyrezem ten vrch a spodok a pricapim k tomu kruhu, aby to teda bolo take ovalne. Ci da sa aj inak? Neviem ci to trafim presne, ale tak co uz ...

jakelina
20. apr 2014

@mamcas a nebo můžeš upéct pláty na plech a vykrajovat, ale budeš mít dost odpadu. 😒