Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
15. jan 2013

@mysiatkoo ja sice nemam tuto abecedu ale od tejto firmy tri formicky a jedine co mi na nu platilo bolo vymazat olejom...akoze len mala kvapka oleja na prst a prejst ju, nie zas aby tam olej stal 😉 tie mensie co mam chrobaciky ani do mrazaku nedavam, vytriem, natlacim hmotu, postoja na vzduchu 5 min a vylupnem jemne von...hadam sa ti to takto podari 😉 ...jedine babatko davam mrazit

ajka82
15. jan 2013

@dm1 presne z tej dolamanej co mas som ja dolovala krajku a nepovelo se :( tiez sugarveil prasok 🙄

eliska22
16. jan 2013

@lamps úžasné 😵 😵 😵

mizulienka
16. jan 2013

dobre ranko dievcata, chcem sa spytat, ked robite iglu na pingu tortu, iba take obycajne z hmoty, robila som to na kompotovej miske, ale ono sa mi to tam prileilo, musela som to ztrhnut, co tam davate, foliu? alebo nieco ine? dakjem

lamps
16. jan 2013

@pristela aké kvapky používaš? daj typ, nech som pripravená už dopredu 😀 😀 😀

lucinka
16. jan 2013

@mizulienka luci ja dávam vždy potravinovú fóliu...

zuzmor002
16. jan 2013

@strakoova Ahoj, na to je špeciálna špička, ktorou sa strieka ten krém http://img.mimibazar.sk/h/bs/10/090515/13/l3912...

mizulienka
16. jan 2013

@lucinka dakujem Luci 😉

nika1985
16. jan 2013

@elienka je to pvc trubka 0,40 a dlha je 45cm dlhsiu sme doma nemali 😉 rozmyslam ze si dam do nej vlozit nieco aby sa to dalo tocit ako valcek ze rukovatky drzis a ono sa to toci ale aj takto je to super ked mam vyvalane tak s nou prejdem hore dole a mam aj vyzehlene

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@aduskatt Ja mám fotopostupy veľmi veľa a keď by som ich chcela všetky nahodiť tak by som tu musela sedieť mesiac 🙂 v kuse, ale ktokoľvek by potreboval fotopostup na niejaku tortu nech mi napíše a ja to hodím na tu stránku 🙂

simonova815
16. jan 2013

Idem piect 4 poschodovu svadobnu tortu, ma byt pre cca 140 porcii, poschodia pojdu na seba. Rozmyslam, ze upeciem spodok priemer 34, potom 28, 22, 16, myslite, ze to bude stacit? vyska kazdej torty cca 10 cm. Pripadne mi prosim napiste, ak ste niekto piekli 4 poschodovu, ze pre kolko bolo asi ludi a kolko asi vazila. Nikede som citala, ze by rozdiel medzi poschodiami mal byt aspon 8 cm, ale ja si to nemozem dovolit, myslim, ze ani nebude vadit, lebo torty budu zdobene iba stuhou a na vrchnej kyticka zo zivych kvetov. Dakujem za vase rady.

adrika202
16. jan 2013

Dievčatá náhodou nejaka inšpirejšn na poschodovu z logom BMW ?? pleas 🙂

florentina
16. jan 2013

@lamps marťánkovi to ukázat nemůžu...by se mu ještě začalo stýskat! Krásně se ti planetka povedla!

dada2007
16. jan 2013

micky, prajem krásny dník 😵 😵 😵

baby, veeeeeeeeeeeeeela postupov..........uložte si ak chcete link...či prípadne posťahujte foto ako ja 😉

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.41919...

florentina
16. jan 2013

@simonova815 já dělala průměry tuším 31,24,17, výška cca 10cm, ale s tím, že se mi to vrchní patro rozpadalo, nevím proč, tak jsem musela zachraňovat máslovým krémem okolo a nakonec mělo to vrchní patro určitě víc, bylo jen o mále menší než to prostřední. tudíž ano, větší rozestupy jsou hezčí, ale při zdobení, které uvádíš by to nemělo tolik vadit. Viz foto - dole rozestup cca těch 7cm a nahoře minimální, nevím přesně, ale cca3....Jinak na hostině bylo cca 100lidí, řešila jsem s nevěstou, že nevím zda to bude stačit, ale větší by se jim nevešel do lednice. Tak říkala, že tedy krájela menší porce, ale že to bylo po jídle, takže to stejně lidem stačilo a nakonec na hositě dort chtělo cca 80lidí a snědli jen ty vrchní dvě patra, to spodní jim zůstalo. Takže pokud bude nevěsta krájet menší kousky, myslím, že by to mělo stačit. Nebo můžeš udělat i jeden velký svatební a se stejnou výzdobou k tomu menší....Jinak v dortu jsem měla punčovinu /mezi krémy na přání nevěsty/ a pribiňákový krém a to je oboje dost těžké a dort tak vážil cca 22kg...ale to má vliv na váhu, nikoli počet porcí.
Přikládám foto a neleknout se, byl to svatební dort, ale nevěsta měla dost originální vkus, ale byla nadšená a to je hlavní 😉

mamina1978
16. jan 2013

@adrika202 skus tu kuki, je tam len par poschodovych , ale to sa da , ak si pozries nejake ozdobenie na bokoch torticiek, tak to spodne poschodie dozdobis a na vrch das pekny BMV symbol.
Moj navrch 😉 ......mohla by si spodne poschodie urobit ako ciernu alebo sedu pneumatiku a na vrch torticku so symbolom BMV....... 😉 🙂
https://www.google.sk/search?tbm=isch&hl=sk&sou...

mamina1978
16. jan 2013

@dada2007 krasna stranka 😵 😵

dada2007
16. jan 2013

@mamina1978 jj, uplne super.....postavičky ludí, zvieratiek.......3D torty......fakt super nápady sú tam.....alebo teda inšpiračky 😉

adrika202
16. jan 2013

@mamina1978 dakujem krasne ,nieco vymyslim 🙂 snad 🙂

jakelina
16. jan 2013

Dortík pro našeho Matýska k narozeninám. Pořád si něco vymýšlel se sněhulákem a že chce zimní, tak jsem vymyslela takový srandovní.

florentina
16. jan 2013

@jakelina fantastická myšlenka 😉 ...jsem se moc pobavila 😀 ..krásný dortík a synovi vše nejlepší k narozeninám!

jenie123
16. jan 2013

@jakelina ten je uzasny.. 🙂))

jakelina
16. jan 2013

@florentina
@jenie123 děkuji a popřeji mu. 😉

sisix
16. jan 2013

Holky, prosim postup na leziciho psa 3D, mate neco ? Dekuji

zuvina123
16. jan 2013

@denisak77 Dakujem za radu ak este nieco budem potrebovat tak sa ozvem

artepf
16. jan 2013

@lamps teda ta planeta vypadá jako opravdová, z čeho je vyrobená 😲 🙂 ?
@jakelina teda to je skvělý vtipný dort, fakt jsem se zasmála, určitě se malému bude líbit 🙂
Jinak holky, prosím vás o inspiraci na dort s my little ponny, mám uložený jen jeden myslím od @vlada - teď nevím přesně její nick, takový krásně barevný se stromečkem z drátků, ale budu dělat nejspíš dva dorty s poníky a nemám moc fantazie 😒 , dík moc 😵 !

mysiatkoo
16. jan 2013

@ajka82 dakujem, vyskusam ;)

blcha
16. jan 2013

ahojte babulky mate neake inspiracie na torticku na 30pre zenu nieco pekne jednocuche moze byt poschodova akoze idem piect sama sebe ale ja fakt neviem ze co lebo je tolko krasnych tor ja moc nepeciem a chcem vyskusat nieco nove ine plnky ine korpusy aj som rozmyslala nad krivym korpusom len neviem ci zvladnem no a aby som toho nemala malo tak ja peciem tak jednu tortu do mesiaca a teraz mam prvu zakazku je to jednoposchodova gulata neake kvietky a tak ale vtedy budem robit aj tuto sebe lebo na sobotu budem mat aj ja oslavu takze zasa sa nebudem nudit chystat oslavu a aj dve torty uz sa celkom tesim ze nebude nuda tento rok so este tortu nepiekla tak ak mate neake pekne torty pre mna sup sem s nimi dakujeem 😉

blcha
16. jan 2013