Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. feb 2013

@pristela u noťasů to nebývá, jenom u klasických velkých stolních. Většinou právě u té bedny. Ale taky ne vždycky, někdy je tam jenom ta bubliková folie.

dm1
12. feb 2013

@lokalistin no len u nas su na tom vsakovake kovove suciastky od olejov a tak tak to radsej nechcem riskovat 😝

maya30
12. feb 2013

@florentina no ta posledna vyzera ozaj super 🙂 dakujem za radu, tak si teda idem kupit tu tekutu 🙂

dada2007
12. feb 2013

@lucula73 ďakujem, budem čakať 😉 nebudem ich aj ja bombardovať 😉

@lokalistin vyhadzoooov? tééééééda.......a čo teraz? 😕

@pristela hm...........hm............rozmyslím si 😀 😀 😀 ale šak jasnéééééééé..........ja už som sa psychicky pripravovala na to, že budem ,,musieť" zobrať 3 vedrá... 😅

@florentina a tú tekutú striebornú......zarábaš s niečim? dakujem 😉

mizulienka
12. feb 2013

@wera.g ja som sa na to iste pytala asi ta pred 3 tyzdnami, hodin ti link, kde asi zacina ta diskusia, citaj 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

ja som od toho napadu upustila a od aprila nastupujem do prace 😕 nechce sa mi, ale nateraz to je asi najlepsie riesenie pre nas.
drzim palce, aby si sa spravne rozhodla 😉

pristela
12. feb 2013

@jakelina dekovala za typ 😵 😵 😵 😵 uz som pisala vraj nieco ma ale male , som mu odpisala ze som skromna a postači 😀 😀

@dada2007 andelica to ešte nevies , že si prisla o magnetku 😕 😕 a zostala ti taka ta obycajna z cestovky, je z benatok ale dole je napisana cestovka 😕 , no na buduce asi nebudem doma hned vsetko vytahovať 😝

florentina
12. feb 2013

@dada2007 ne, natírám s ní rovnou tak jak je.
Je to tahle:
http://cukrarske-pomucky.cz/rainbow-dust-dark-s...

Mají ještě světlou, tu jsem chtěla původně, ale když jsem objednávala, nebyla skladem.
@maya30

dada2007
12. feb 2013

@pristela tak v tom prípade si to naozaj rozmyslím............sa hnevám!! 🙄

dada2007
12. feb 2013

@florentina díkes 😉

lokalistin
12. feb 2013

@dada2007 no to je ale nastastie len bokovka,ale aj tak potrebujem tie peniaze lebo platim mesacne 900€pozicku 😝
@jakelina no ved sedim pri pc a hladam 😖
@dm1 jaj tak to je ine

dada2007
12. feb 2013

@lokalistin jáj a hlavné zamestnanie máš čo?

lokalistin
12. feb 2013

@dada2007 v medicinskej firme vo vyskume technicka

dada2007
12. feb 2013

@lokalistin waw 😅

lokalistin
12. feb 2013

@dada2007 no nic svetoborne je to ako v kablikoch,ale zaujimavejsie su tam rozne veci ako napr. kateter na liecenie mozgovych nadorov ...

dada2007
12. feb 2013

@lokalistin ale znie to super 😀

jakelina
12. feb 2013

@lokalistin a dělat víc dortů?? Nepřivyděláš si tím??

zsuzsu
12. feb 2013

Ahoj. Chcem vas poprosit, tu u nas niesu ziadne cinske obchody ani nic podobne. Vsetko objednavam cez ebay, a kedze sem pride znama z ciech tak sa mi ponukla ze mi tam nakupi vsetko co budem chciet a co dostane :D a teraz dilema, ja neviem co tam maju. Ja viem ze nemate cas ale keby ste mali nieco ulozene nafotene, vedeli by ste mi poslat, aby som jej to mohla poslat. Ona bez obrazku je stratena. 😀 Ja viem tiez mozem stiahnut fotku z internetu a poslat jej, ale ja potre ujem veci co tam naozaj maju. Ked budete mat cas, myslite na mna. Dakujem.

lokalistin
12. feb 2013

@dada2007 mna to aj moc bavi
@jakelina hej,ale ja tu nikoho nepoznam,takze vela objednavok nemam ☹

gabina275s
12. feb 2013

no moja dnešná rýchlovka, modelovanie mi stále moc nejde, ale hádam sa vytrénujem 😀 možno mi je súdene len 3D torty 😒

eliska22
12. feb 2013

@pristela idem si k teba takej skúsenej po radu 😉 idem robiť 1x krivú tortu 2 posch. a neviem aké vysoké korpusy mám upiecť aby to dobre vyzeralo ?

nelly75
12. feb 2013

@vlada111 prenadhernaaa 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana92101
12. feb 2013

@reruna
@ lamps
@ pristela
Zienky, vcera som robila parizsky podla vasich rad a prvy x sa mi nesekoool. Vychladila som aj metlicky z mixera 😉. To bolo radosti! Hned sa mi lepsie robilo a uz to asi ani inac nebudem robit, len s mascarpone, ved to je aka mnamka a fakt tam netreba ziadny stuzovac ani nic podobne, krasne tuhe to bolo. Dakujem za kazdu vasu radu.

A tiez som dnes prvy x skusila pribinacikovy krem, tak som trpla, ci sa mi to podari a co z toho bude. No super. Dala som to mm ochutnat a on, ze ved to je pribinacik 😉. Supla som pod neho este rozmixovane jahody, tak to bude mnamka, hadam sa to do zajtra velmi nerozmoci. 😝

cabalkova
12. feb 2013

@dadka212 Jaky drat se pouziva na balnky a vcelky a tak? ja myslela, ze normalni na dratkovani, ale ten je hrozne mekky. Co je tohle za drat??

dadka212
12. feb 2013

@cabalkova ja na tieto ťažšie ozdoby používam drotik č. 18 alebo 20....on je hrubý a pevný pekne to drží 😉

zuzana92101
12. feb 2013

@lokalistin ani ja som nemala objednavky, nepoznam u nas vela ludi...ale riesila som to inzeratom do miestnych novin. Aby sa ludia dozvedeli...najskor som inzerovala kazdy tyzden a teraz kazde dva a staci...kazdy tyzden mam zatial co na praci. Mozno by si mohla skusit nieco take... 😉

pristela
12. feb 2013

@eliska22 upec klasicky ako vzdy plnu formu , ono si ho zvysis potom o kolko chces vlastne tym zrezanim , kedze tam preklapas to zrezane na druhu stranu.

lokalistin
12. feb 2013

@zuzana92101 ja sa bojim si davat inzerat aby ma niekto neudal ☹ ,ja si myslim, ze by to tu slo je to dost bohata stvrt,ale bojim ☹

maya30
12. feb 2013

@zuzana92101 ake jahody si davala ? Mrazene ci cerstve ? Ja som naposledy poukladala na krem mrazene jahody a dost mi to rozmocilo piskotu 😒

maya30
12. feb 2013

baby neviete kde maju najnizsie postovne ? Zas potrebujem len jednu prkotinu a to som minuly tyzden tiez objednavala len par veci

gabina275s
12. feb 2013

ahojte, dievčatá, ked si chcem namiešať práškovú farbu fialovú aké farby mám zmiešať ?poradí mi niektorá a díky 😒