Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
24. máj 2013

cukraročky ...prosim vas robila som až dnes ráno karamelovú šľahačku ,ktora ma normalene byt cez noc v chladničke no nemám čas ,robila som ju na veterník....môžem ju vyšľahať večer..vyšlaha sa mi?

gabina275s
24. máj 2013

@viera6 robila som, ale des, asi som ju moc dobre nespravila, neviem ,aj je tmavšia, idem kúpiť bledý med , ja mám doma len tmavý a skúsim ešte raz

sticker
24. máj 2013

@zsuzsu No ja som sa práve tento týždeň pýtala, ako spraviť vodu v bazéne na tortu 😀 Baby radili pipingel.... A to čo ty píšeš, to je čo? 😅

jakelina
24. máj 2013

@viera6 dej i s miskou co budeš šlehat na půl hodinu do mrazáku a vyšlehá se to.

benjik
24. máj 2013

@njonja smutný příběh,ale dort určitě udělá radost,je nádherný! Až jsem z něj zůstala v úžasu! Takový se musí líbit každému dítěti.

zsuzsu
24. máj 2013

@sticker Agar agar je tiez zelatina z morskych rias, raz ked robili na Jojke tie slovenske torty tak tam povedali ze s tohto voda neozputi potah. A Ty si s coho robila??? ja piping gel nemam. :( uz som rozmyslala zafarbit med :D :D

sticker
24. máj 2013

@zsuzsu No práveže som nerobila, ale mám robiť bazén, tak som zisťovala..... Ja mám ešte čas, to stihnem objednať ešte... Len teda neviem čo je lepšie teraz....

mamcas
24. máj 2013

@jakelina Dakujeeem moc za odpoved 🙂 Ked sa podari tak sa pochvalim :P

zsuzsu
24. máj 2013

@sticker ale mozno to roztopi potah preto to zistujem. :/ ja musim v noci ko nebude vela vody teraz neviem ci mam spravit kralovskej glazury alebo s medu.

ludkas31
24. máj 2013

@mamcas ja som to robila podla tohto fotopostupu...a je to jednoduche..🙂, kedze som to zvladla aj ja....🙂 a ja som tom podkladala, rolnicky co su z utierok papierovych som si narezala asi na 3cm a som obalila alobalom....a tym som to podkladala
http://tortyodmamy.sme.sk/otvorena-torta

ludkas31
24. máj 2013

@sisix ahoj ja by som mala zaujem

pralinka25
24. máj 2013

ahojte. pridavam este moje 4 starsie torty. som sem zabudla hodit 🙂
tie knihy to bola zatial moja najtazsia torta 11 kilove hebedo :D mala som dost. viem ze robievate aj vacsie ale teda pre mna nezvyk. ja robim len take prtave max do 4 kil ale aj to len vynimocne. zvacsa tak do 3 kil tak to bola pre mna makacka 😀

sisix
24. máj 2013

@macamac No ja uz jsme to sem jednou davala a nic. A ted vas je vela.

macamac
24. máj 2013

@sisix som asi prehliadla
nič sa nedeje 😉 🙂

sisix
24. máj 2013

@ludkas31 uz jsou pryc.

macamac
24. máj 2013

@pralinka25 krásne 😵
tie banány-ako živé 😀 😉 🙂

pralinka25
24. máj 2013

@macamac dakujem 😀

bambula1307
24. máj 2013

caute sladke zienky. Ja som teraz trochu mimo. Mala som kliesta ..na prechadzke okolo priehrady som ho capla, pricucol sa mi na krk..nasla som ho az na druhy den. Odniesla na vysetrenie a on potvora mal borelie aj riketsie...a mne bolo hned odzaciatku zle..klby hlava ...strasne ma zuby boleli..chrbtica no troska som... mam atb na 30 dni. No najhorsie, ze malu musim odstavit..je to strasne, ona chuda za mnou chodi place, vrieska ,didik pyta a ja jej nemozem dat...:( a UM mi nechce ..tak len jogurt a banan jedla. Asi aj zuby jej idu, bo papa velmi malo..ach jo. Noc tazka..rev....rev..a nakoniec zaspi od unavy. :(

bambula1307
24. máj 2013

@zsuzsu
@sticker divcence agar moze na potah kludne..netopi potah..pisali ste na fb cakelandiu? 😉

alexis13
24. máj 2013

moja prvá samostatne robená =D

bambula1307
24. máj 2013

@zsuzsu jaj teraz som si vsimla foto 🙂 sak sa pozname 😉 😀 😀 😀

abriela
24. máj 2013

@viera6 ked ju poriadne schladis, vyslaha sa. Ja zelatinovku robieva. Teraz sa mi dako s nou nerobilo dobre - svadobna torta v albume. Predtym - krstinova s bocianom a narodeninova opica - slo to dobre. Nepouzila som vsak med, ale psenicny sirup.

jakelina
24. máj 2013

@bambula1307 chudě malé, to jsou nervy co. Ty klíšťata jsou bestie, raději ale ty než aby ho měla malá. Tam by to bylo asi horší a ona na mlíčko zapomene časem. Zalep si náplastí bradavky a řekni jí, že prsa jsou nemocné a nemůže bumbat. Třeba to pochopí. 😒 😉

dajulik
24. máj 2013

ahojte baby, pred casom som sa tu bola pytat na rady ohladom svadobnej torty, tak torticka uz je odovzdana a ja som unavena jak pes, tak ma bolia ruky, ale som stastna, ze nevesta s zenichom mali radost 🙂 chyby tam su, ale mozem byt rada, ze to takto dopadlo 🙂

aadulik2110
24. máj 2013

moja príprava na tortičku pre synčeka.... mala byť moja vôbec prvá torta, ale chcela som aspoň trošku vychytať chybičky.... tak uvidím, čo to povie budúci týždeň

florentina
24. máj 2013

@bambula1307 tak to mě moc mrzí. Hlavně ať jsi co nejdříve v pořádku a na malou moc myslím, věřím, že je to hodně těžké, ale brzo to určitě pochopí. Kamarádky syn také vyžadoval jen mateřské mléko, umělé odmítal, ale jen do té doby než pochopil, že mateřské už prostě opravdu nebude. Takže byl pár dní na "suchu" a pak normálně začal pít umělé. Tak třeba to budete mít také tak 😉

dadulka271
24. máj 2013

Ahojte prosimvas poradte mi kde sa daju kupit tie misky na husenicu chcem ju upiect ako prekvapko detom do skolky k MDD no viem že ich maju v ikei ale nemam nikoho v BA co by mi ich kupil a hladam na nete no neńasla som ☹ babule niektora s BA ak by ste maly cestu okolo ikei nekupili by ste mi ich ☹ aj ked neviem či bude stačit ked urobim 5kopčekov pre 26 deti a 2 ucitelky 😒 poradte mi prosiiim dakujeeem

benjik
24. máj 2013

Něco pro ty,co mají každou chvíli objednávky na mickeyho a minnie

http://www.sladketvoreni.cz/www-sladketvoreni-c...

pristela
24. máj 2013

Holky prosim vas na co mam vyliat horuci karamel , ked chcem aby som to mala rovne ako mláčku 😀 myslim na aku podlozku? mozem na dno tortovnice? odlepim to pak z toho v pohode ? 😕
baby mne sa taaak strasne nechce modelovat masu a medveda ☹ ☹ ☹ ☹
@dm1 😀 😀 Dani som na teba dnes myslelaa ako som vyklepkavala kurziva s coko mmf 😝 musis trieskat nie tam kde to drzis , ja viem ze si mrkala len jednym okom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale neboj treeeening, to dááááš 😀 😀 😀 😀
@jakelina Majka sa ti nestikúta ??? 😀 😀 😀 robila som farmu a že skopčím tvoju 😀 😀 chceli cerveny traktor aj ten si tam mala 😀 tak sa mi don nechceloooo a ono ti to bolo za chvilonku 😕

pristela
24. máj 2013

@ajka82 Andelicka nemas este ulozenu tu sablonu na baletkovske boticky ? vies ze tu bola ale netusim na ktorej stranke ☹ ☹ ☹