Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
28. okt 2011

@katy1979 ked deti pospia budem fotit 🙂

katy1979
28. okt 2011

@mizulienka uspi aj moje lebo su ako zdivocele kone.

pristela
28. okt 2011

jeejda holky kraasne torticky 😉
sa tesim na vasu vikendovu urodu 😀 potrebujem dušu potešiť 😀 😀 😀

pristela
28. okt 2011

@katy1979 holky vam decka na obed spia, zaaavidim , moje ani jedno nespavalo o 1roku 😠 hroza a najmladsi chodil spavat o polnoci, normal cely den frčal 😨

Aj ja om zveddava na toho kona, sa nan tesim skoro ako na zdenkinu jahodovo tvarohovo cokoladovu ..torticku 😉

mizulienka
28. okt 2011

@pristela baby neteste sa, nie je na co 😒

adrianai
28. okt 2011

kočky, dávnejšie ste tu písali nejaký tvarohový krém, išlo tam aj maslo, no neviem to už nájsť, môžte mi to prosím ešte raz napísať? chcem mm urobiť tortu - čokoládový krém nastavovaný kašou a môžem tam pridať aj ten tvaroh? nezgrcne sa? a ešte jedna otázočka - má vyzerať ako stávkový tiket, čo myslíte, potiahnuť a písať fixkou na poťah alebo radšej štetcom? a nechať chvíľu stuhnúť alebo hneď na potiahnutú? ď.

miciatko
28. okt 2011

@mizulienka aj ja sa tesim na kona 🙂)))

mrka2
28. okt 2011

diky baby 😵
@vecernicci no to aj ja som vladala kedysi viac ako teraz,ale som nutena robit po nociach, pri mojej malej sa to vobec cez den neda. 😅
@adrianai no fuj 😀 tie prsty ako zive 😀
@yamahafazer 😀 😀 😀 chudera nevesta 😀 😀 😀 krasne torty

mizulienka
28. okt 2011

dievcata tak tu je moja losadka, konik, chceli stojacieho a ten ledva lezi,achjaaaj 😕 😀

yamahafazer
28. okt 2011

@mrka2 no tak to chceli tak to tak maju 😀 😀
@mizulienka krasne sa ti podarila vobec nevadi,ze lezi a z coho si ho robila ked nechcel vytvrdnut lebo ja ked robim zo smartflexu zachvilku to mam hned tvrde

miciatko
28. okt 2011

@mizulienka pocuj a ty sa mu cudujes ze lezi??, vcera ti cely den pozoval a dnes chudak dostal tolko nadychanej cerstvej travy no nevyvalaj sa tam 😀

lamps
28. okt 2011

ahojte babenky potrebujem poradiť. Robila som takúto plnku: 1 dcl čiernej kávy, 125 g čokolády, 1 a 1/2 masla. 1 skaramelizované Salko, 3 dcl olúpaných opražených vlašských orechov. V uvarenej káve som rozpustila čokoládu, po vychladnutí som do nej vmiešala Salko. Vyšľahala som maslo a vmiešala doň salkovo-čokoládovú hmotu aj s opraženými orechmi. Plnka je neskutočné dobrááááááá, len neviem, či ju môžem dať pod poťah keď je v nej tá káva. Môžem?

lamps
28. okt 2011

@mizulienka tortička je krásna a vôbec nevadí, že koník leží.

mrka2
28. okt 2011

@lamps mnam, to vyzera byt super plnka. a nebudu tam pod potahom hrbolce z orechov? ci to su nejako uplne najemno pomlete? ja by som tam este dala pre istotu odrezky a malo by to byt OK. 🙂
@mizulienka kon je super, no a co ze lezi... krasny a aj detailiky 😉

lamps
28. okt 2011

no do toho zvyšku, ktorým som potierala tortu som dala aj odrezky a úplne najemno som hmotu vyšľahala, aby tam neboli kúsky tých orechov, aby tam neboli hrbolce. Tortu mám peknú rovnú len sa akosi bojím, aby sa mi na nej poťah nepustil. Ale keď hovoríš, že môže byť, tak to risknem 😉

katy1979
28. okt 2011

@pristela ale houbeles praveze moje nespia. uz z nich sediviem. krpec spal asi 20minut ani vlasy som si nestihla umyt a uz vrestal a teraz sa hadaju o hracky. a toto ma caka este do vecera. boze zlata skolka. ktorý debil vymyslel prazdniny

katy1979
28. okt 2011

@mizulienka vsak mu drzi hlava co chces. a je krasna. a z coho si robila ten podnos. si si odrezala z linky?

katy1979
28. okt 2011

@lamps podla mna mozes

bzucinka2
28. okt 2011

@jakelina super napad 🙂

vlada111
28. okt 2011

@mrka2 veď je krásna, tie maľované torty sú super 😉

eliska22
28. okt 2011

@mizulienka mne sa tá torta veľmi páči aj koník 😵 😵 😵

lamps
28. okt 2011

@katy1979 no idem to vyskúšať, recept mám niekde z netu, len bol bez tých orechov 😅 .

vlada111
28. okt 2011

@adrianai to je nechutnéééééé 😝 😀 😀 😀 😀

vlada111
28. okt 2011

@mizulienka chutný je beťár 😉

bzucinka2
28. okt 2011

@pristela by ma piclo keby nespali a moj mladsi spava este aj 2x za den po 1,5 hodinke 🙂 ale ked ich ma doma oboch, tak ich davam spat naraz 🙂
@mizulienka ale je pekny, nech su radi, ze je to vobec kon 🙂
@lamps ja si myslim tiez ze v pohode, vsak si tam nedala liter vody 😀

vlada111
28. okt 2011

@monika76 držím palce a ty drž mne, aby ten môj chlap neosprostel 😉

katy1979
28. okt 2011

@lamps no vyzera dobre ten tvoj krem
@adrianai ak sa ti tam ten tvaroh hodi tak daj ja by som nedala. a nechat vysusit potom pisat. mne osobne sa s fixami zle pise lebo nikdy nepisu.

katy1979
28. okt 2011

@bzucinka2 2x denne po 1,5 hodinke snad toto dieta v zivote nespalo.

zuba
28. okt 2011

babule a vyschne na postavičke hneď aj ten smartflex velvet alebo to len flover? A schne v pohode aj namiešany na čierno - teda keď tam musí ísť veľa farby?

mrka2
28. okt 2011

@mrka2 podla mna nepusti, tiez ked robim kavovu plnku,tak tam dam odrezky a v pohode drzi 🙂 masla tam mas dost,tak to bude OK,neboj 🙂