Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. jan 2012

@jakelina a ty mas ktore bielidlo? ja belobu od wiltonu a bielim az urobenu potahovku tolko kolko potrebujem aby som zbytocne nebielila aj to co budem farbit. normalne si to nalejem na hmotu kusok a prepracujem

adul67
11. jan 2012

@vecernicci prosím ta môžeš mi dat recept na mliečny marcipán aky robíš?mne sa chutovo lubi mliečny len som ho ešte nerobila a dostala som kusok torty od susedy a tam bol mliečny ale tak na tenučko obaleny no super 🙂

vecernicci
11. jan 2012

@jakelina aha, tak to nevím, já mám tu práškovou, ta je super, zkus trošku a přidat a zapracovat do hmoty můžeš vždycky 😉

pristela
11. jan 2012

@jakelina ale ved tie rubino cukráše sa daju normal v pohode umyt na krasne biele!!!! na co na to chces prosim ta minat belobu???? normal si pusti vlažnu vodu na ne a umyju sa ti aj same !! studenou idu velmo tazko, ale cim teplejsia tym je to rychlejsie 😅 len cim teplejsia tym sa aj viac zmensuju ak niesi rýchla 😅

vecernicci
11. jan 2012

@adul67 já jiný nepoužívám, proto se mi zákazníci vrací a ptají se, jestli bude zase ta samá potahovka 🙂
takže
20 dkg sušeného mléka (já používám bohemilk)
20 dkg moučkového cukru
3-4 PL pšeničného sirupu (já si doma vařím glukózu a je do toho super a vyjde to skoro zadarmo)
3-4 ČL oleje
1/4 lahvičky aroma (já dávám sladká mandle)
30-50 ml teplé vody (přidávat postupně někdy vezme víc, někdy míň)
Všechno dám do mísy do robota a nejdřív nechám promíchat cukr s mlékem, pak přidám aroma, olej, glukózu a nakonec přidávám vodu, radši si dělám trochu řidší a pak dosypávám cukr a mléko ve stejném poměru.
Pak nechám v robotu zpracovávat 10-15 minut a pak dám do lednice.
Musí se nechat uležet aspoň přes noc, jinak se trhá a není to prostě ono.

marci2305
11. jan 2012

@vecernicci
@lenocka23
@mamina1978
@eliska22
@dajna11
@anibas

Ďakujem veľmi pekne za inšpirácie...Som veľmi rada, že ste mi pomohli.. 😉 😉 😉 Dúfam, že ho zvládnem..😀

hejdita
11. jan 2012

@vecernicci prosim prosim jak si doma varis glukozu? ja prave budu potrebovat mlecny marcipan na patek na vinovou barvu protoze to z MMF nedosahnu bez toho aby se to sypalo tak se mi to hodi neb sem na kukuricny sirup zapomela si dokoupit a tolik tam uz teda vubec nemam mam tam tak jednu PL a to je malo.... dekuju 😵

vera_vila
11. jan 2012

@hejdita Já místo toho sirupu dávám med...
@vecernicci No, tak já mám v receptu jen 1 ČL medu a 1 ČL oleje... TO se pak nemůžu divit, že se mi ta potahovka tak "sype", tak si ji "dořeďuju" mokrýma rukama... Tak pro příště zkusím toho dát víc...

simasa
11. jan 2012

Ahojte babulky, skusala som robit laliu na drotikoch, tak sa vam tu idem pochvalit 😀

adul67
11. jan 2012

@vecernicci dakujem a ja mám doma lem kukuričny sirup môže byt aj ten?a ako si varíš tu glukozu?

larah
11. jan 2012

@simasa perfektna

jaja555
11. jan 2012

@mamina1978 fakt je to nádherné . Stálo by to za vyskúšanie. Len keby nám to niekto vedel preložiť.

alenv
11. jan 2012

holky jak to zvládáte, já dneska dělala tři barevné korpusy, do toho vařila dančí guláš a ještě má syn rýmu😀😀 jsem totálně ko 😀 😀 😀
jinak ty barevné korpusy mi tak nevyběhly☹ tak jsem musela udělat ještě jeden, aby to nastavila

vecernicci
11. jan 2012

@hejdita do kastrolku si dám 40 dkg cukru krystal nebo krupice a přidám 20 dkg vody a 1/2 ČL kyseliny citronové a dám na mírný oheň, nesmí se to vařit, jen jakoby táhnout a pořád míchat, mícháme přibližně hodinu ono to chytne takovou barvu jako šampaňský a po hodině přidám 1/2 ČL sody bikarbony, aby se stáhla kyselost té kys. citronové, pak naleju do skleničky a vydrží dlouho, nekazí se.
Já dělám vždycky tak z trojité dávky, ať nemusím stát u plotny tak často 😀
@adul67 klidně dej kukuřičný ono je to jedno, stejně je od toho mléka takový nažloutlý a na bílo se musí obarvit

alenv
11. jan 2012

jinak jsem dneska poprvé zkoušela v pekárně marcipán a super.. je to uplně nadáchané měkouné ne tak tvrdé jak v ruce, akorát jsem ho přelila tak jsem to pak musela v ruce doupravit.. ale jsem spokojená

alenv
11. jan 2012

@vera_vila já dělám recept jako @vecernicci a hmota je super.. akorát dneska poprvé v pekárně a budu dávat mín vody, se mi to přelilo, dkyž to nebylo ručně nechápu 😀

vecernicci
11. jan 2012

@alenv to neřeš, to zahustíš, aspoň ho máš víc, já si ho dám do lednice a použiju příště 😉

mia1111
11. jan 2012

Ahojte babulky, odkiaľ objednávate ráfiky? Neviete mi poradiť, kde majú najnižšie ceny? Vopred ďakujeeeeeem 😵

jakelina
11. jan 2012

@dm1 mám taky od Wintonu, tak zkusím jak to děláš ty, až do hmoty. Děkuju.

jakelina
11. jan 2012

@pristela já jsem asi nešika, ale já je myju a myju a stejně je to pak trošilinku růžové. Když mám hotou z těch růžových a amerických, tak ty americké jsou bělejší. ☹

alenv
11. jan 2012

@vecernicci ale ti mě to překvapilo, že v ruce si to veme tolik vody, ale v pekárně se to hned přelilo.. pak jsem vyndala a dopracovala v poho, ale to se bude pracovat doufám, bylo to krásně nadýchané a měkoulinké. JInak já pak třeba z té barvy co mám navíc udělám černou, hnědou a tak 😀

desmodka
11. jan 2012

baby neviem ci viete ale v kauflande maju maslo 250g za 0,99 eura

weirdo
11. jan 2012

Ahojte,

chcela by som sa vas spytat, ked vymiesavate maslo s cukrom napriklad, aku ma potom konzistenciu? Ako dlho ho slahate? Ja ked to robim, tak neni z neho nejaka pena alebo nadychane, je to akoby klasicke maslo, len sladke 😝 . Ma to tak byt? 😕

adul67
11. jan 2012

@simasa krásna lalia 😵

vecernicci
11. jan 2012

@alenv to já mám nabarvenou hmotu v šuplíčku v lednici a když potřebuju nějakou, tak šup s ní na chvilku do mikrovlnky a můžu modelovat 🙂 a nemusím barvit pokaždý i když potřebuju malý kousek

zuba
11. jan 2012

@desmodka rr teraz som kupila po 1,29

vecernicci
11. jan 2012

@weirdo tak to ti poradí holky, já si vždycky nejdřív do robota dám uvařený pudink a do něj přidávám po kouskách máslo a ono se to krásně našlehá, jednou jsem to chtěla zkusit jako holky, nejdřív jsem našlehala máslo s cukrem a do toho přidávala pudink a zdrclo se mi to 😝 😝 😠
@desmodka tak já jsem teď taky nakoupila v kauflandu 50 másel a mám tak trošku zásobu na horší časy😉

simasa
11. jan 2012

@larah Dakujem. Vobec nie je perfektna, ale aj tak sa tesim, ze sa aspon podoba. Musim este nejake postupy popozerat a trenovat...

simasa
11. jan 2012

@adul67 Dakujem 🙂

alenv
11. jan 2012

@vecernicci no mě to muž vždycky sní 😀 😀 😀 😀 😀