Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
23. jan 2012

mala oprava, bez kremu cokoladove muffiny, lebo ucitelky by asi slak trafil z tolkych deti zapatlanych kremom, kedze to budu ti najmensi... 😀

abriela
23. jan 2012

@ajka82 wau, tak ty si sikovna. Ja neviem co je ani smarflex 😀 , robim svoju druhu z MMF. Mas to tienovane, pisane pismenka. Mas dakoho kto pecie. Lebo ja som uplne niekde inde ako ty 😝 . Farby este nepouzivam 😒

alenv
23. jan 2012

holky jak by jste docílily této struktury na tom stromě, myslíte, že je to potahovaka pod tím... nebo s něčím smíchaná barva?

lamps
23. jan 2012

@artepf kávu varím zrnkovú, nechám ju vylúhovať, precedím a do takej precedenej dám rozpustiť čokoládu. Nechám to vychaladnúť a zmiešam so salkom. Nakoniec krém vmiešam do vymiešaného masla. Ja tento krém robím dosť často a ešte sa mi nezrazil. Keď je trochu redší, dám ho na chvíľu do chladničky on trochu stuhne a potom ním plním tortu.

dm1
23. jan 2012

babulky akurat citam na TOM ze sutaz o coko tortu nie je anonymna kludne moze byt nick lebo vybera porota. uz su tam aj prve vytvory a hned prva je aj s coko krajkou zo sugarveil formy 😝 . Musim nieco zbuchat tento tyzden

dm1
23. jan 2012

@ajka82 jj 1cm je malo asponj 2 by bodlo. ale daducha uz zohnala tak sa vytesujem 😵

zunajda
23. jan 2012

Ahojte! Neprispievam sem pravidelne, ale rada si pozriem Vaše tortičky. Dnes som behala po meste v BB a len tak zo zvedavosti som zavítala do lacných obchodov. Čo som tam nenašla...vypichovače za 2eurá...holubice a motýle po 3ks. Tak sa vytešujem. 😵

lussy23
23. jan 2012

@mamina1978 - nádhera
@katy1979 krásnunké toortičky
@akme - krásnA TORTA

mariann2
23. jan 2012

@zunajda no super, že sa ti podarilo nakúpiť lacno, mňa ide uchytiť, keď vidím vypichovače za 2€ a ja som za tie isté dala 10-12€, ale čo narobím ☹

abriela
23. jan 2012

Kocky prosim o radu. Robim tortu. Cesto - tvarohovy krem s jahodami - cesto. Chcem ju potiahnut, cize natriem maslom, ale co boky torty, ked tam je asi 3cm vrstva kremu. Ako to mam vyriesit, aby sa potahovka pri styku s tvarohom netopila. Dakujem vam za radu.

ajka82
23. jan 2012

@abriela dakujem 😵 ...no doma nikoho takeho nemam, ak sa nerata klasika-vianocne pecenie 😉 ...ale tu sa nasli dobre duse, ktore poradili 🙂 smartflex je tiez potahova hmota, ktoru si kupujem uz hotovu(aspon mam menej chystania pri dvoch detoch), my sme raz ochutnali MMF a nam to nechutilo...
a ja som pri potahovani aj vrch torty aj boky natrela maslom s cukrom vymiesanym, ked som mala taku plnku, co sa nedala dat pod potahovu hmotu, vbec som tam nepackala krem/plnku

vera_vila
23. jan 2012

@abriela určitě potřít i boky máslovým krémem (máslo s cukrem) a v silnější vrstvě, pokud možno k tomu ještě přidat i drobky korpusu, jestli bude nějaký odpad. A před potahováním nechat pořádně vychladit, aby to kolem toho tvarohového krému to máslo udělalo krustu a nikde to neprolézalo...

abriela
23. jan 2012

@vera_vila Velmi pekne dakujem za odpoved. Tvarohova plnaka je taka slahackova, takze musim o omrvinkovat a daku sa s tym pohrat. Necham par hodin v chladnicke a potiahnem asi az zajtra.
@ajka82 smartflex som este nejedla, ale pocula, ze sa s nim robi dobre. Nechcela som maslovu tortuu, ale taku lahsiu naslahanu - a teraz mam problem 😝

pristela
23. jan 2012

Baby sim vas nemate niektora ulozeny pekny vankúsik ? vsak toto co mi tetulka poslala ... 😅 😅 😅 na to ze si objednala BOMBOVU tortu nevypadá 😝

@dm1 Dani opovážiš sa nezapojiť!!!!!!

lencza
23. jan 2012

hezký den přeji

tak jsem dneska poprvé pekla v tom kulatém nastavitelném ráfku od Orionu a velká paráda, tak krásný korpus se mi ještě asi nepovedl

a měla bych prosbičku..........chci dát korpusy tak, aby na řezu byla šachovnice, akorát to budu muset ručeně vyřezat, a mám takovej dotaz, bude to spodní patro držet, když bude dělaný ze tří kruhů, nerozpadne se?

yamahafazer
23. jan 2012

@pristela mam len taketo ak ti to pomoze

vera_vila
23. jan 2012

@lencza Nemělo by... Setkala jsem se i s tím, že jednotlivé kruhy k sobě také byly "přilepené" krémem...

pristela
23. jan 2012

@alenv jaj šááák som zabudla 🙄 mne sa to zda ako "pokrčená" poťahovka-je to tu male 🙄 , ale dalo by sa to dla mna urobit aj polevou/na medovniky/ zafarbenou na tmavo hnedo 😉

alenv
23. jan 2012

@pristela no je to tu malý 😠 😖 taky mě to napadlo a nebo jí pak nabarvit, protože ono to takové nakrčené není všude.. ale děkuju

pristela
23. jan 2012

@yamahafazer ooo tie prve dve vypadaju kraasne 😵 a tu fialovu martinku z topankou mi raz doniesla zakaznicka ako predlohu 😀 jaj moje zaciatky 😀 no moc sa to na povodny obrazok nepodobalo 😕

pristela
23. jan 2012

jee , vdaku uzasnemu vyhladavacu a prekladacu 😀 som nasla, i ked tie samostatne vankusiky niesu nejak ohurujuce, ale tie poschodoveeee, aaaaach kraaasa

mamina1978
23. jan 2012

@lifinka Ked pozries par stranok dozadu , tak ja som tieto postupy na tuto kravicku ,ovecku a somarika uz davala. Su krasne 🙂

mizulienka
23. jan 2012

ahojte babulky, bola som prec cely vikend, som uplne mimo obrazu, este som nestihla popozerat vsetky vase vytvory, ale dakujem za vsetky lajky, velmi ste ma potesii 😉
a baby,ktore to mate do ciech blizko, alebo mate tam cestu, maslo v tescu 24,90 CK 😕 super cena 😉

lusil2005
23. jan 2012

@alenv podla mna je to zvlast urobene potahovkou. normalne vyrezany strom z hnedej potahovky a naryhovane. a polozene na tortu.

lusil2005
23. jan 2012

@mizulienka u nas je to cervene maslo v tescu za 1,19.

pristela
23. jan 2012

@mizulienka na sk je v tescu za 1,19 € zaruku ma do 19.2.2012 🙄

mizulienka
23. jan 2012

@lusil2005
@pristela baby toto podla aktualneho kurzu vyjde na 99 centov, ale aj ta 1,19 je dobra cena 😉
my sme tam mali cestu, tak sme to pod jednym kupili.

pristela
23. jan 2012

a tu je ta z čokoládovej mmf , aj kvety su z bielej čoko mmf

mizulienka
23. jan 2012

@pristela ja som prave odpadla, je nadherna 😕
to mas do sutaze?

akme
23. jan 2012

@daducha ja by som chcela tú modrú stužku koľko stojí? A ozaj tie vykrajovačky si dala robiť tomu pánovi?
@pristela to je do súťaže? krásna