Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
19. aug 2011

@adrikat - krásna torta, bez chybičky
@pipka - nádherná tortička. Bezchybná
@mrka2 - prekrásna torta a ten kvet je dokonalý
@ikula2 . krásna tortička

dadka212
19. aug 2011

@ikula2 je naozaj prenádherná 😵

lamps
19. aug 2011

@ikula2 krásna je, prosím ťa na tie motýle máš nejakú formičku? 🙂

lussy23
19. aug 2011

@luci79 - krásna tortička @jakelina - nádherný chlapček. @dajna11 - nádherná tortička
@jakelina - nááááááááááááááááááádhern étorty. Kvietky sú prenádherné
@gumkacka1 - krásna

ikula2
19. aug 2011

@lamps nie nie to su tie z bielkovej polevy, ale mala som ich najmenej 30/40kusov a cely mi ostalo nejakych 13 na tortu a z tych sa mi este polamalo, kym som ich nalepila takze riadna roboticka, ale velmi sa mi pacili je to take jemnucke, urcite vyskusaj

patri22
19. aug 2011

Ahoj 🙂 tak Vám holky moc děkuju za rady a odkazy jak potáhnout celej dort "vkuse" a tady je výsledek jsme spokojená už se těším na další dort 🙂

ikula2
19. aug 2011

@patri22 a to je tvoj prvy?

patri22
19. aug 2011

@ikula2 nene dortů už jsem dělala spoustu ale prostě jsem neuměla potáhnout ho v kuse vždy jsem dělala vrek pak strany a pak ten spoj různě maskovala :-/ tady je třeba dort pro Patrička k narozeninám a svátku a vždy jsem sposte spoje musela maskovat a šlo to dost blbě ☹

lyenka
19. aug 2011

Ahojte, prosim neviete mi poradit niekoho kto pecie torticky pre celiatikov, aj ked my k tomu potrebujeme vynechat aj vajcia, kravske mlieko...prosiiiiiiim kazda info pomoze ja si na to vobec zatial netrufam... cele vychodne slovensko 🙂 dakujeeeeem 🙂

lamps
19. aug 2011

@ikula2 no pekne 😉 . Robila si ich bielkovou polevou ako na medovníčky? A tie motýliky si "kreslila" na nejaký papier na pečenie alebo alobal, potom si to nechala zaschnúť, odlúpila a dala na tortu? Možno píšem od veci, ale ja by som to asi robila tak. Inak máš svätú trpezlivosť 😵

lamps
19. aug 2011

@patri22 tá je nádherná, veľmi vydarená tortička 🙂

patri22
19. aug 2011

@lamps Děkuji 🙂

zutom78
19. aug 2011

@ikula2 nádherné, krásne detaily, si šikulka

ikula2
19. aug 2011

@patri22 krasne torticky, ale vobec nie je nejaky zly ten potah, pekna praca ta zabka je podarena

@lyenka su tu dievcata co robia take torty, pozri si aj vizitky odlial su, skor najdes
@lamps dakujem 😀 , ano ta poleva co je na perniky a iba obrys som si nakreslila a dala pod papier na pecenie urobila asi 5ks na dlzku a dala do krabicky z toho papiera na pecenie, aby sa ohli a rano uz boli tvrde, no ale ako som pisala to kazdy druhy sa zlomil netreba s nimi manipulovat, ja som bola velmi zvedava ci sa vydaria tak som ich pozerala a pozerala a aj tym sa nicili, netreba s tym papierom vobec hybat.

pipka
19. aug 2011

@ikula2 prekraaasna 😵

lamps
19. aug 2011

@ikula2 no ja to vidím tak, že dopadnem ako ty - tiež som zvedavá 😀. Aj tortu keď dorobím, tak mám nos stále v chladničke a obzerám ju 😅 . Ale určite to vyskúšam, je to krásne - nežné. A možno sa aj poučím a dám si poradiť a nebudem ich stále očumovať 😀 .

patri22
19. aug 2011

@ikula2 ono ve skutečnosti ty dva dorty kde jsem ty spoje zahlazovala vypadali hůř..bylo to vidět že to nejni v kuse potažené ale byla jsem i tak spokojená nevím proč mě nenapadlo dří najít si nějaký odkazy jak to potahovat 😀 no trubka jsem🙂

patri22
19. aug 2011

@ikula2 ten svatební dortík je úplně škoda rozkrojit 🙂 je nádhernej !!!
A jak promazáváte dorty? klasika jen krém nebo do krému ještě dáváte ovoce a různě dochucujete?

ikula2
19. aug 2011

@patri22 ja davam aj ovocie do tejto svadobnej som davala maliny, ale je to skor podla zakaznikov ako chcu, niekto to nema rad, ale my to zboznujeme

adrikat
19. aug 2011

@lamps dakujem,tak skusim kupit tie gelove farby 🙂

adrikat
19. aug 2011

@lussy23 dakujem za pochvalu 😅

mariann2
19. aug 2011

@adrikat veľmi pekná tortička, moja prvá nebola ani zďaleka taká krásna 🙂

katulkaaaaaa
19. aug 2011

@ikula2 nadherna!!!! mozem sa spytat aky rozmer mala a kolko vazila?mna caka svadobna torta za dva tyzdne podobna nech mam odhad kolko cca vazi,dakujem 😉

vlada111
19. aug 2011
vlada111
19. aug 2011

@adrikat je krásne hladko potiahnutá, super, len tak ďalej 😉

jakelina
19. aug 2011

@adrikat první a krásná, rovná a roztomilá. 😉
@patri22 moc hezká

sofi07
19. aug 2011

@ikula2 je krasna, taka nevsedna.tu stuhu potriet naozaj len na koncoch, ja vacsinou pouzivam trochu bielka s praskovym cukrom. a takto v lete, ked su torty "spotene" by sa ti mala krasne sama prilepit stuha o tortu po celej dlzke a len zazichrovat na koncoch.

sofi07
19. aug 2011

@adrikat mas ju naozaj dokonale potiahnutu, krasnu hladucku, jemne nazdobenu. bola by skoda, keby si sa s nou nepochvalila. uprimne, sanka dolu, sefe 🙂

sofi07
19. aug 2011

@adrikat este k tomu farbeniu. ja si vzdy robim len cisto biely MMF. a potom farbim kolko a v akych farbach potrebujem.

jakelina
19. aug 2011

@sofi07 a nebude ti smutno po pečení???