Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
30. júl 2012

ahojte
dievčatá nemáte niektorá uložený po ruke link na samé detské tortičky?bolo tu viac krát,také krásne torty,mala som to v záložkách,ale všetky mi záhadne zmizli a nikto sa nepriznal k činu 😝
vďaka moc.,..............

jakelina
30. júl 2012

@larah ne nedělala, dej mi prosím recept, budu mít švestky zralé tak za týden.

pristela
30. júl 2012

@vera1132 a pod potahom bol aky krem ? na foto vypada , ze ten co je dnu je aj okolo, dokonca sa mi zda ze hore nieje korpus ale hrubsia vrstva kremu, som to este nevidela preto sa pýtam 😕
Inak mne sa strasne paci ak davate foto aj rozkrojenych torticiek 😉

vera1132
30. júl 2012

@pristela ano dobre si postrehla, že to je krém čo je aj vo vnútry, a je to vanilkova napln. ale genialna je, my sme tuto tortu objednali už druhy krat. a je suuper. proste baby čo nam ju robili su šikuli. 🙂

pristela
30. júl 2012

@vera1132 ahaaa, tak je to jasne, preco je to tak roztecene 😅 som sa ukludnila aspon 😅 ja idem teraz robit vanilkovy prvy krat tak som strasne zvedava aky bude, ale pod potah ho isto davat nebudem 😅 Dik za zodpovedanie otazok 😀 uz som ticho 😀 😀 😀

vera1132
30. júl 2012

@pristela vpohode 🙂 rada odpoviem ked viem, ved na to tu sme, aby sme si radili a odpovedali. 😀

larah
30. júl 2012

@jakelina tak tu je 5kg sliviek zomliet, 1kg kryšt.cukor, 1dcl ocot, zmiešat a na 2 den dat do truby na 150 stupnov, pri otvorených dvierkach asi 4 hodiny, ja som mala 3,5 kg a to mi presne vošlo do pekáča

jakelina
30. júl 2012

@larah a jak jsi to mlela na mlýnku na maso???

jakelina
30. júl 2012

@larah a potom to dám do skleniček, zavřu a hotovo??

larah
30. júl 2012

@jakelina presne tak a dobru chut 😅 ano na masovom mlynčeku

dadka212
30. júl 2012

@nika1985 rastlinnú šlahačku vraj môžeš dať pod poťah ale nie s jogurtom....ja nikdy nikdy nikdy neriskujem, vždy dám maslo s cukrom....prípadne pridám nutelu, kakao alebo kúsky korpusu.....

jakelina
30. júl 2012

@larah děkuju, tak to vyzkouším a snad bude někdy chladněji, protože jak mi tu bude čtyři hodiny topit trouba, tak tu umřu. 😀 😀 😀 a nemusím to vůbec míchat???

lucula73
30. júl 2012

@anibas super,može byť,mám robiť pre dvojičky tortu a musím dať dáko dokopy aj boy aj girl 🙂
ďakujem

aduskatt
30. júl 2012

@dadka212 aj ja som pocula, ze rastlinna moze ist pod potah..............ale zasa nie kazdemu chuti ta rastlinaa.....ja radsej overene maslo s cukrom🙂

larah
30. júl 2012

@jakelina nie, nie, nemiešat ja som mala teda otvorené okná a zohrialo sa iba o 1 stupen a vlhkost sa tiež aj znížila, lebo fuka vietor, a ked to máš len na slabo tak to až tak nezohrieva a dvierka som mala tak na polovicu, a som teda spokojná už budem robit len tak, v hrnci je to ovelaaa horšie

aduskatt
30. júl 2012

@larah tusim vyskusam aj ja ten slivkovy🙂

larah
30. júl 2012

@jakelina
@aduskatt ešte som zabudla,že ja som ho robila 3 hodky,taká hustota mi stačí 🙂 a asi to na buduci rok skusím aj s marhulami a čerešnami

aduskatt
30. júl 2012

@larah mna pri citani prave napadli marhule🙂 skusim to s nimi.............dost marhuloveho spotrebujem na puncove torty, tak nech mam do zasoby🙂

bzucinka2
30. júl 2012

@aduskatt vsak to to, ale snad sa bude dat na ne pozriet 🙂
tak prvy cast je hotova a schne, zajtra pokracujem 🙂
@pristela super a obrazok c 10 to je asi k tym poslednym lupenou, ze ? 😉 si poklad vyskusam, hadam budu ok, uz som ruze robila, ale stale s nimi nie som spokojna 🙂

aduskatt
30. júl 2012

@bzucinka2 ja myslim, ze urcite ano🙂

anibas
30. júl 2012

@aduskatt dávala som pod poťah čistú vymixovanú rastlinnú šľahačku, ale bolo vidieť na torte faldíky, nebola krásna rovná ako s maslom 😉

pristela
30. júl 2012

@bzucinka2 neee, č.10 je len tvarovanie tych velkych lupenov, vies ten kraj lupienku vytvarovany do oblucika, chapes ma , ze , 😀 😀 😀

aduskatt
30. júl 2012

@anibas no jo...ja som len teoretizovala, podla toho, co sa ku mne donieslo za infosky...ja osobne rastlinnu slahacku ee

luciahromadkova
30. júl 2012

@marci2305 dakujem skusim, lebo este som potahovku nerobila z cukrikov, ale marcipan nam nechuti, kupujem smartflex a neviem ci nam bude potahovka z cuktikov chutit. A cukriky na to akú značku používate, kde nakupujete, ďakujem za odpoved.

luciahromadkova
30. júl 2012

@bzucinka2 dakujem dnes som od nich objednala, idem skusit prvykrat farby akurat ze nemali mensie balenie smartflexu, tak som kupila flower 0,7 kg, lebo ja tak casto az nepeciem /len tak na dom pri oslavach/.

huxy
30. júl 2012

@luciahromadkova ja som robila 2x poťahovku z marshmallows cukríkov,konkrétne jojo.a chuťovo to bolo dobré 🙂 smartflex idem použiť o pár týždňov,tak snáď bude chutiť aj ten - citrónový

zuul
30. júl 2012

ahojte dievcata,
tak na 1.9. mam dve svadobne poschodove. myslite, ze ked urobim aj len 2poschodia aj tie treba vystuzit? dakujem
@pristela aky mas recept na vanilkovy krem prosim? dakujem.

pipka
30. júl 2012

@lucula73 tak uz mam ornament s mriezkou kupeny, ajka82 mi dnes u nich kupila, tak dakujeeem aj tak za ochotu 😉

larah
30. júl 2012

@luciahromadkova ja kupujem cukríky v lidli tie americké alebo haribo s ružovým cukrom,tie sa daju umyt,biele maju aj v kauflande alebo aj šmolkové,tie už máš modré,ked dáš do nich trošku žltej ,tak máš zelenu a su aj ružové alebo rozne zmesi a flover je skor na kvety,lebo je tuhší a vlastne aj drahší,tak škoda na potah