Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
6. okt 2012

@broucek2 včera jsem v dortisimu byla a nakoupila a 100 kč ušetřila 😀 😀

b.janka
6. okt 2012

@vecernicci ahoj... ty si dávala ten recept cookies?... v recepte je písané že sa to pečie 10-15 min... ale ja to mám po takom čase bledé a keď som do toho pichla špáratkom tak to bolo mäkké... myslela som že to ostane také tvrdšie ako napr. sušienky... ako to má vyzerať?

vecernicci
6. okt 2012

@b.janka tak to nech chvíli dýl, ono každá trouba peče jinak 😉 a když vychladnou, tak ztuhnou, neboj 🙂 ale ztvrdnout nestihnou, to ti garantuju 😀 😀

lokalistin
6. okt 2012

@mia114 jatiez nerada robim maslove lebo sa mi zgrcnu, ale tato sa mi nikdy nezgrcla a chuti velmi dobre
NUGATOVA PLNKA
1 cokoladovy puding
250ml mlieka
250ml slahackovej smotany (32% tuku)
90gr jemneho cukru
200gr nugatu
250gr masla izbovej teploty
50gr pr.cukru

Do 125 ml mlieka zamiesas puding,ostatne mlieko,smotanu ,cukor uvaris pridas puding uvaris v horucom rozpustis na kocky nakrajany ugat das na to foliu nechas vychladnut. maslo s s pr.cukrom vymiesat a po lyziaciach tam davas vychladnuty puding. Obe musia mat rovnaku teplotu

lokalistin
6. okt 2012

@pristela pekna su obidve (vsetky tri) ake mas rozmery na tej hnedo-zlatej?

sisix
6. okt 2012

@b.janka ja to taky pekla jednou tolik. 🙂

sisix
6. okt 2012

Male k svatku, mramor +slehackova napln(stridave svetla a tmava) Zadani me male bylo napred ovecku, pak pridala kitty a pak pepinu. Ovecka je tlusci nez by mela byt ale mala mela velkou radost. Zadam zkusene o krititu 😀 Jo a porpve jsme delala ze smatflexem a jsme nadsena a jinou hmotu uz nechci. 😀

rapunzel1
6. okt 2012

@anibas Ďakujem pekne ani nevieš, ako ma to veľmi teší 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy23
6. okt 2012

@sisix kráasne

lussy23
6. okt 2012

@timonko parádny mec qween, či kto je to, 🙂
@1katuska73 krásne srdiečko
@rapunzel1 krásne auto

vecernicci
6. okt 2012

tak moje poslední, buď zapomenu vyfotit, nebo už jsem dělala, tak nefotím, tak mám jen pár foteček 😉
na tom srdíčku, to bylo pro mamku, tak jsem zkoušela orchidejky a stencil, oboje úplně poprvé, tak to berte s rezervou 😝

lussy23
6. okt 2012

@mizulienka krásne tortičky
@anibas ckrásna
@janula.h krásne tortičky
@pristela nádhera
@marci2305 krásnučkáj e
@marianabila krásnučká-
@lawli nádherné, také jemné.

lussy23
6. okt 2012

@vecernicci krásne

lussy23
6. okt 2012

@lucula73 krásnučká
@dajna11 krásne výtvory
@simasa krásne raketa
@mrka2 krásny koníček
@iwulka23 krásne srdiečko

jakelina
6. okt 2012

@vecernicci jsou super a ta ovečka je boží

vecernicci
6. okt 2012

@jakelina děkuji, já jsem trubka, včera jsem dělala ještě monster high, docela se mi i líbil ten dortík, ale zapomněla jsem ho vyfotit 😝 a tak je to se mnou vždycky 😀 jsem prostě karkulka 😉

lussy23
6. okt 2012

@vecernicci krásna tortička. ale akosi mi nezapína, čo to je?
@lifinka mádherná @florentina krásny je
@lamps krásna
@bobisek krásnučká toprtička
@aduskatt kásna tortička @levandulka3 prekrásne dielka
@timonko krásnučká
@adrika202 nádherná

lussy23
6. okt 2012

@bzucinka2 krásne
@njonja nádherné
@dajna11 nádherné,. hneď by so msi dala, ale len to ovocie
@maya30 nádhera
@pipka krásne
@vera_vila je nádherná
@micmo nádherná
@wera.g paráda

lussy23
6. okt 2012

@aduskatt krásnučká
@jakelina nádhera
@saminka krásna
@adka_praha krásnučké
@daducha nádherná
@zklimekova krása @dadka212 nádherná tortička a tí mackovia sú rozkošný @broucek2 prenádherná @yamahafazer krásnučká

makmitka33
6. okt 2012

@alionuska Prosím , čo sú tie 2 lyžice citrónky??? čo je tá citrónka? v recepte na prvej strane na marcipán či fondán?

makmitka33
6. okt 2012

Prosím , čo sú tie 2 lyžice citrónky??? čo je tá citrónka? v recepte na prvej strane na marcipán či fondán? Recept dala @alionuska. Vopred ďakujem 🙂

lussy23
6. okt 2012

@blcha mádjerné mufinky
@lamps krásne @bambula1307 krásbne veterníky @jenie123 krásnučké

jakelina
6. okt 2012

@makmitka33 citronka co se kupuje třeba do čaje, je to v žluté nebo zelené plastové lahvičce.

marianabila
6. okt 2012

@vecernicci 😲 boze aj ja chcem tak kraasne vediet! 🙂

ankalv1
6. okt 2012

Baby toto je moja dnešná malo tam byť aj napísané meno ale pri šablóne som nevedala či pôjde z okna ona alebo ja tak som sa na to vykašlala 😒

zuul
6. okt 2012

@ankalv1 pekna torticka a aku mas abecedu?

vecernicci
6. okt 2012

@marianabila to chce jen zkušenosti a dělat 9 dortů týdně 😉 😀 ale mně zase tak perfektní nepřijdou, mám tam fůůůůůru chyb 😝 😝

vecernicci
6. okt 2012

@ankalv1 písmenka dělej přes igeliťák, vyválet na tenko a přes mikroten, pojezdit s tím po podložce a pak jde krásně vyndat 😉

ankalv1
6. okt 2012

@zuul ďakujem 😉 mám túto http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ale stle sa mi trhali 😠

ankalv1
6. okt 2012

@vecernicci skúšala som aj cez sáčok ale aj tak sa trhala hmota 😒