Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
5. feb 2013

@zuzana92101 zuzulka dakujeeeeem, super 😵 😵 😵

dm1
5. feb 2013

@bklaudia ale to je cena za 1,4kg nie 1 kg ;). A ten original marcipan co je 250g je v podstate este drahsi ved tam ta kilo vyjde na 10 eur predsa ked to preratas. Netreba sa dat zlakat lebo aj klamliva reklama to je rozhodne ti nestaci jeden balik na celu tortu ale tak 3 😝

bklaudia
5. feb 2013

@dm1 áno viem že je to väčšie monžstvo, len ja mám z toho strach že stým nebudem vedieť pracovať.(akože nie som až tak zručná) raz som spravila ozdobu jednoduchú z cukorvého poťahu, ale to je všetko.... 🙂 No tak niečo vymyslím!

Teraz som čítala také niečo:
sušené mlieko+práškový cukor + voda (prípadne farbyvá aromy) Máte skúsenosť? 😀

dadka212
5. feb 2013

@bklaudia smartflex je to najlepšie čo môžeš kúpiť ak chceš dobrú poťahovku....najlepšie a najlahšie sa sňou pracuje....

haniar
5. feb 2013

baby, mozem sa nieco opytat.....pouzivate farby DETECHA? je tam napisane, ze mozu mat nepriaznive ucinky na cinnost a pozornost deti. a teraz neviem, ci to mozem pouzit. diky

rachel36a
5. feb 2013

@bklaudia no len nekupuj ten marcipán v jednote, je toho hrozne málo na potiahnutie torty a ešte nie je moc dobrý... ja tiež používam smartflex, ale poťahujem len K2... mne sa s ňou robí dobre, ale na modelovanie je moc mäkká, to robím zo smartflexu, a ked náhodou nemám ,tak aj z K2 ale zahustím ju solamylom... mliečny ja nerobím ,lebo rýchlo tvrdne, ale niektoré na neho nedajú dopustiť

sisix
5. feb 2013

@haniar to maji temer vsechny. Koukni na silver spoon ty jsou bez chemie

dm1
5. feb 2013

@bklaudia no ale to mnozstvo mas tak akurat na 2 mensie torty ;). Co sa tyka toho marcipanu taky neroibm ja robim hmotu z cukrikov podla receptu na prvej strane

haniar
5. feb 2013

@sisix pytam sa preto, ze uz som ich kupila. idem robit svoju prvu tortu. tak myslis, ze mozem pouzit aj tieto?

dm1
5. feb 2013

@haniar to mas aj na potravinarskych gelovkach napisanych tych tmavsich farbach a tiez na niektorych cukrikoch 😝. Su tam take e-cka

bklaudia
5. feb 2013

@rachel36a no tak si myslím, že najlacnejšie bude stým mliečnym. Skúsim a uvidím. Ja som myslela tortičku s čokoládovým krémom a na vrch maricánovú prikrivku(poťah) bielu. potom by som chcela vystrihnúť červené srdiečko na celý vrch torty. potom tam dám figúrky littlest pet shop a sviečky. takže toľko by bola moja torta 😀 snáď by som to vedela spraviť 😅

haniar
5. feb 2013

@dm1 tak ja mam velmi tmave. ciernu a cervenu. chcem skusit lienku

wera.g
5. feb 2013

ahojte žienky 🙂 mám na vás otázočku, prosbičku 😉 ako, resp čím zahladzujete spoje na torte? napr ako teraz pristelôčka @pristela dala tú krabicu - ako zahladiť ten spoj tak, aby nebol vidieť? alebo na postavičkách, keď dám rameno k trupu, alebo hlavu s krkom k trupu, netuším ako to zahladiť tak, aby to nebolo vidieť. Ďakujeeeem vám moc moc za rady 😉

dm1
5. feb 2013

@haniar no nechcem ta sklamat ale ciernu a cervenu s tych praskovych z drogerky neurobis 😝. teda ak som dobre pochopila ze mas tie. A aku hmotu ides farbit? ono ecka su tam ako vsade okolo nas ja nerada vidim ked deti take tmave farbi jedia ale u nas nikdo potah nelubi tak to ide aj tak do kosa

rachel36a
5. feb 2013

@bklaudia tak nech sa ti darí, každá sme niekedy robili prvú, nie je to až také zložité, len si pozri videáá ako na to... nech sa ti darí

bklaudia
5. feb 2013

@bklaudia samozrejme figúrky plastové z obchodu 😅

dm1
5. feb 2013

@wera.g das si trosicku vody a zahladis kosticou ale tzo len na psotavickach takto na torte jedine zamaskovat lebo to ti bude aj tak vidiet aj ked budes zahladzovat

haniar
5. feb 2013

@dm1 chcela som si kupit hotovy marcipan. ale asi urobim radsej klasicku a polejem ju cokoladou 🙂

dm1
5. feb 2013

@haniar tak kupovanu hmotu zafarbis v pohode ale lepise gelovkami veru

bklaudia
5. feb 2013

@dm1 to fakt? na jednu tortu ide 700grammov hmoty? 😲

haniar
5. feb 2013

@dm1 dakujem za radu 🙂 pomohla si mi 🙂 tak skusim gelovky

wera.g
5. feb 2013

@dm1 ďakujem moc, vyskúšam, doteraz som len nasucho skúšala a nešlo moc 🙂 a ešte prosím ťa, nejakú ryhu, alebo nerovnosť, to zamaskujem ako? 😀

wera.g
5. feb 2013

@bklaudia noo niekedy aj viac 😉

dm1
5. feb 2013

@bklaudia vzdy musis mat vygulanej viac hmoty aby si to pekne bez zahybov potiahla a + musis ratat na ozdoby. ono zalezi ake velke torty chces robit

dm1
5. feb 2013

@wera.g dam tam kvietok 😀 😀 😀 . ale nieee. ono zalezi aj aku hmotu zahladzujes potiahnute RDI v pohode ale zase trosku sa opres a uz mas znacku 😝. A ak myslis ryhu na postavicke tak to ja radsej pokrcim a hladkam v rukach dokedy je to bez ryhy

florentina
5. feb 2013

@zuzana92101 no já jsem dávala čerstvé, kupoval je manžel v Albertu a vanička tuším stála 29Kč, takže to bylo přijatelné. Pokud bych neměla čerstvé, dala bych určitě mražené. Myslím, že kompotované by díky své sladkosti srazily svěží chuť té náplně.

@mariann2 jé, paráda, nádhera...děkujíííí! Už se těším na další srdíčko!

zuul
5. feb 2013

@pristela dakujem ti.

sisix
5. feb 2013

@haniar ja mam vyzkousenou cernou od silver spoon a slo to dobre. Ted se chystam vyzkouset i ostatni odstiny.

sisix
5. feb 2013

Mate zkusenost s touto hmotou rolovaný fondán 2,5 kg - sněhobílá barva cca 290 kc nebo Wonder paste 1kg cca 180kc diky