Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
17. okt 2013

@vierka0 Bože žena ako ti poďakovať 😵 😵 😵 😵 😵 Že ma to nenapadlo, moc moc ďakujem 🙂 A to mascarpone môžem už len ručne primiešavať však?

mimcak
17. okt 2013

@mimi321 Ja dávam do tých slamiek ešte aj po dve špajle,aby som mala pokoj na duši. a kolko slamiek? jednu do stredu a štyri dookola.Neviem či je to málo,alebo veľa,ale ja to tak robím.

zuul
17. okt 2013

@mimi321 dolny korpus vystuzujem 4 slamkami, stredne tiez 4 slamkami, a vrchne staci aj 3-4 slamkami a potom ju celu zhora dolu prepichujem. uz nie slamkou ale mam take tenke drevene palicky dlhe, tie obalim do potravinarskej folie a prepichnem celu.
nikdy sa nestalo aby nevydrzala a to chodia aj z daleka 🙂
nech sa ti podari 😵

zuul
17. okt 2013

@jakelina dakujem za rady ohladom glazury, torty sa chladia a chodim ich poctivo pozerat dozajtra 🙂
ak mi zostala zamiesana glazura, vydrzi mi v chladnicke tyzden?

holky poradte mi, z coho urobit sopku? ak by som ju nechcela skladat z korpusu, hm? dakujem.

mimi321
17. okt 2013

@zuul
@mimcak jéj dakujem krásne za rady 😵 😵 😵 urcite vyuzijem 😉 sa toho trochu bojím ale tak snád to bude ok 😉

vierka0
17. okt 2013

@sticker ja aj mascarpone bezne zaslaham 🙂 sorry, ze az teraz odpisujem, robila som tortu 😀

lokalistin
17. okt 2013

@artepf tak ta tekvica nema chybu,uuuzasnaaa

lokalistin
17. okt 2013

@halienka krasne

lokalistin
18. okt 2013

@zz134 moze to byt aj tym,ze mas vela cesta v malej forme vtedy sa uz po stenach nema kde trepat,tak vyrastie len stred

lokalistin
18. okt 2013

@nika1985 gratulujem

lokalistin
18. okt 2013

@daja55 docitavam teraz a teda prve co ma napadlo kamion,ktory soferuje sestricka a je plny nejakych liekov,ale zrealizovat to? 😉

lokalistin
18. okt 2013

@lucula73 perfektna

broucek2
18. okt 2013

jedna rychlovka pro bráchova švagra. Vůbec se mi do těch ninjago nechtělo, tak to taky podle toho vypadá. Dělala jsem vše až na poslední chvíli

sticker
18. okt 2013

@vierka0 Aj ja som zašľahala, lebo veď to je tak husté, že sa to nedá ručne 😝 A ja som teda včera iba plnila, no takú vysokú tortu som ešte nerobila. Bez ovocia iba korpusy, džem a krém. Zatiaľ má cca 15cm. Aj sa bojím, ako ju potiahnem aby sa mi netrhal poťah. A ešte jednu dnes dokončiť. Pre začiatočníka sú dve torty na jeden termín veru zaberák 😝 Hlavne, keď ani poriadne neviem ako budú vyzerať, resp. či sa mi podarí to čo som chcela.

sisix
18. okt 2013

@zojaaa ja by jsem to detem nedala. KOukni na to jaky jsou tam ecka. 😒 😖

zz134
18. okt 2013

@artepf Ta tekvica je namakana. ja sa chystam robit teraz cez vikend. Prosim ta ako si dosiahla ten tvar tekvicoidny? zrezavala si alebo si piekla v babovke? dakujeeem!

evvina
18. okt 2013

Dnešní výtvory. A smekám každé která dělá víc jak jeden dort najednou. Mě ty 4 dali zabrat.
Knížka pro sourozence, čtyřkolka a tarmpolína se švihadlem

p69majka
18. okt 2013

kočky, prosím nemáte návod na chalanskú tenisku z marcipánu alebo šablónu? Ďakujem.

eliska22
18. okt 2013

moja dnešná, na vrchu mala byť jedlá oblátka s obrázkom monster bábiky, ale akosi mi poslali rapunzel 😕 ja som objednávala dve oblátky, aj tú rapunzel a oni mi poslali 2x tú istú 😕 tak teraz neviem, či som ja zle objednala, alebo čo sa stalo...... tak som musela improvizovať, som zvedavá čo na to zákazníčka 😝 mimochodom je to p. učiteľka mojej staršej dcéry ....snáď jej nedá horšiu známku 😀

jakelina
18. okt 2013

@eliska22 určitě nedá, dortík parádní 😉

lamps
18. okt 2013

pridávam aj ja moje tohtotýždňové - mám ružový víkend 😀 😀 😀 veľmi sa teším z ovečky, že sa mi ju podarilo urobiť v stoji a po 2,5 roku tortičkovania som sa naučila stenšovať okraje aj kosticou 😀 😀 😀. Z knihy nie som dvakrát nadšená, dúfam, že knihu tak skoro robiť nebudem. Fotky sú nič moc u nás je zamračené 😝. Ešte mám jednu tortušu - tiež v ružovom 😀 tak idem pracovať, ešte nemám ani plnky urobené a zajtra ráno musí byť torta hotová

evicaka
18. okt 2013

@lamps krásne tortičky.... ovečka najjjjjj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lokalistin
18. okt 2013

@lamps super

sarah00
18. okt 2013

@lamps krásne a tá ovečka 🙂

zuul
18. okt 2013

@lamps nadherne, ovecka prekrasna 🙂

eliska22
18. okt 2013

@lamps tá ovečka je taká roztomilá, nádherná 😵 😵 😵 a tie kvietky na tej knihe tiež super, krásne andrejka 🙂

mizulienka
18. okt 2013

@lamps nadherne a ta ovecka je uplne na spapanie 😉 nadherna 😉

jakelina
18. okt 2013

@lamps moc krásné oba a ovečka boží a ta sukýnka, fakt krásné

daja55
18. okt 2013

@lamps nadherne.ovecka super ☹

katkak23
18. okt 2013

@aduskatt dakujem rozdrvila som bebe keksy a dalo sa 😀