Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
8. dec 2013

@maya30 a keby si im skusila napisat mail a dohodnut sa? Ja to robim bezne, ze ked si odo mna niekto kupuje jednu lahku vec a ide to postou, tak znizim sumu. Vyskusaj, horsie ako to, ze odmietnu sa Ti nestane🙂

maya30
8. dec 2013

@aduskatt no idem to skusitm 3,50 je podla mna vela, ved to moze poslat v obalke

aduskatt
8. dec 2013

@maya30 no, moze🙂 to uz zalezi od nich, ci Ti vyhoveju...a co si rataju do postovneho, ci aj naklady na benzin, ked ma postu daleko, ale co.....toto ja uz neviem🙂 ja len viem, ako to riesim ja......pri takychtto lahuckych zasielkach som ochotna z postovneho ist dole aj 1,50 EUR

maya30
8. dec 2013

baby tak este dam dake obrazky, ma tam byt aj takato flasa, neviem ci ju spravit uplne ciernu no a to hrozno mam na mysli taketo tmave, viem ze vysoko rubem na capkovu 😀 ale aspon priblizit by som sa chcela 😎

lokalistin
8. dec 2013

ahojte tak dalsia no kriva jak slak a ani som ju nemohla poriadne odfotit, podla zelania

lokalistin
8. dec 2013

@lucula73 no ja viem, ja kupujem podlozky za 4,50€ ale teda potahu tam mam asi 200g ak vobec tolko, plus stuha

zuul
8. dec 2013

@pipka ja som robila takuto doru.
teda najskor som si tebou nebola ista a ked som si uz ista bola stradovali ste dalej.

lokalistin
8. dec 2013

@mysiatkoo to je nadhera, ja to s tou ganazou asi nikdy nezvladnem tas mam totalnu krivulu a bubliny pod potahom 😢

lucula73
8. dec 2013

@lokalistin tých 200gr. na akú veľkú podložku ti vyjde??lebo možno som to mohla na tenšie vygúlať,ale som sa bála že ten celofán pod poťahom mi to urobí hrbolaté.............no nech by som len 5OOgr. minula,aj tak je to veľa.............ale mám skúsenosť 😉 😉 ,hlavne že 10 polystyrenov mám doma 😀

lokalistin
8. dec 2013

@maya30 ale hladas medzi zilkovacmi, ze? a ta farba zaujima aj mna skus sa spytat @mysiatkoo ona uz robila

lucula73
8. dec 2013

@lokalistin ja nevidím,že je krivá.krásna je 🙂 ,a tam máš poťah pod celou tortou?

lokalistin
8. dec 2013

@lucula73 ten mcqueen bol 35x35 ale tam mozno 300g a na podlozku si väcsinou zarobim mmf a skusam minut zvysky

lokalistin
8. dec 2013

@lucula73 hej ja si chystam podlozky skor, ked stiham a necham trosku stvrdnut potom nato capnem tortu

lokalistin
8. dec 2013

@lucula73 a dakujem

pipka
8. dec 2013

@zuul dakujeeem 😉 no tak do buducna...mna musis drgnuuuut 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

pristela
8. dec 2013

@mysiatkoo milion pacitiek ti davam za lienkovuuuu, uuuzasna je , neskutocne krasna,cistucka, jemna , fakt kraaaasa!!! 😵 😵 😵 😵
aa ja ta poznam , ja ta poznaaaaam , že to aka parada mat takuto "kámošku " 😀 😀 😀

adrika202
8. dec 2013

@maya30 toto by nemohol byt list viniča? asi skor javorovy či ? je to za 5 ečok ta formicka

vendullka
8. dec 2013

Můj první svatební ..... 🙂

lawli
8. dec 2013

@maya30 Ahoj ,zajtra robím súdok a tiež som uvažovala nad tým ako na ten lístok...pomohol mi (ako inak) gooogle 😀 kuk tak to vyzerá list hrozna... https://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&t... a mne najbližšia formička je toto http://www.google.sk/imgres?sa=X&hl=sk&biw=1070... ten list v pravo hore...mám ho a tak si s ním skúsim pomôcť ...na tých foto čo si dala, a hlavne na poslednej mi príde lístok podobný do lieskového orecha...alebo by som povedala ,že sa dá ten lístok spraviť ešte s týmto http://www.google.sk/imgres?hl=sk&biw=1070&bih=... myslím lístok v ľavo dole 🙂

vlada111
8. dec 2013

@mysiatkoo ach to je nádhera, pastva pre oko.

mysiatkoo
8. dec 2013

@maya30 ja som listy robila tak, ze som susedovi odtrhla z kriaku a podla toho vyrezala a rovno aj ozilkovala tym 😝 😀 😀 len to asi uz teraz nedas,kedze su opadane 😒 a hroznovu som mala sugarflair tusim ze sa vola priamo grape...a nejaku praskovu fialovu co som mala doma som na to sem-tam dala....

mysiatkoo
8. dec 2013

@mirka100911 na 26cm ti bude z jednej malo.... ono sice zalezi aku vrstvu das, ale ja by som sla z 1,5slahacky

mysiatkoo
8. dec 2013

@evicaka @lokalistin @pristela @vlada111 kujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 aj vsetkym pacitkovacom.... mala som z nej radost a v tomto pripade umocnenu radostou objednavatelky 🙂
@pristela a tie uvodzovky v tom vyznani lasky co hladaju? 😝 😀 😀 😀 😀 len rozmyslam kto ma ustipne ci sa mi nesniva ze toto od teba citam ja 😵 😵 😵 ...............ale RAZ to bude aj zasluzene - nevzdaaaaaaaam sa!!! 😀 😀 😀

maya30
8. dec 2013

@lokalistin @adrika202 @lawli @mysiatkoo baby list som nasla aj objednala, bol to posledny kus, kuk foto 😉 este som nasla aj takyto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/jem-vykra... ale ten asi nema zilky, ale zas je lacnejsi......a podla vas ta flasa je cierna ? lebo vyzera tak, ale je tam cervene vino, dost mi na tej torte zalezi....

pristela
8. dec 2013

@mysiatkoo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mas ty stastie že byvas tak dalaaako 😝 😝 😝
no a kamoska , to vies , nemozem mat vela kááámosiek bo aby @pipka náhodou aj žiarliť nezačala 😝 😀 😀

verunkah
8. dec 2013

Ahoj holky, můj dort malému k narozeninám... Dělala jsem ho v pátek večer na sobotu. V pátek jsem s ním byla velice spokojená, náplň šlehačkovo - tvarohová + maliny, pod potahovkou pudink s máslem a cukrem. Potahová hmota ze sušeného mléka. A v sobotu ráno, na něj mrknu do ledničky a teče ☹. Vůbec mi nejde do hlavy, jak je to možné...

1zaza
8. dec 2013

Ahojte, strááášne dávno som tu nebola, tak vám pridám aspoň pár tortičiek, aby som vám to tu moc neotapetovala 🙂

pristela
8. dec 2013

@verunkah nuž to mas tak, ked das pod potah to o com tu piseme uz asi na kazdej tretej strane, kedze sa to stale niekto novy pýta a nechce sa mu listovat. Očividne si mala mensi podiel masla pod potahom ako vsetkeho ostatneho , aaale aj tak, torticka krasna 😵 a na buduce už tiecť isto nebude 😉 😉 😉

luciahromadkova
8. dec 2013

@1zaza prekrasne torty

aduskatt
8. dec 2013

no, trosku som sa zabavala s novymi hrackami a vyslo mi z nich toto🙂