Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
7. jún 2015

@mysiatkoo uplne v pohode to slo...tortu som natrela takym gelovym lepidlom a pekne to drzalo, dokonca som si vystacila len s jednym balenim 😅

nika266
7. jún 2015

@adrika202 Krasne torticky a to policajne auto to je jedla oplatka 🙂

lvka
7. jún 2015

ahojte, zacala som robit torty - predtym som skor pomahala mamine, no a toto je uplne prva marcipanova bez pomoci 🙂... A inak, dakujem za inspiracie, tato diskusia je pre mna obrovskou pomocou

dagmarmustafa
7. jún 2015

Peknú nedeľu všetkým!!!! Ja dnes len tak po skromne, ale veselo.Tortička pre krásnu babu Dianku.

antenka1
7. jún 2015

@maya30 mne stale neda pokoj ten kulturista z minuleho tyzdna. To je robene air brushom? strasne sa mi paci to vytienovanie pod nim. Ja som toto prasiatko farbila HODINU. S air brushom by som to asi mala raz dva, nie? to by mi strasne pomohlo usetrit cas...

dagmarmustafa
7. jún 2015

@maya30 Maji....bomba.Ta prva je neskutočna!!!! Aj ja chcem robit taku.....aj šupiny si objednam🙂))))))

sticker
7. jún 2015

Tak pridávam aj ja tohto týždňové. Ale to teplo sa už prejavuje 😒 Mne od pol druhej páli do kuchyne slnko, až do večera, tak musím makať doobeda, alebo teda večer. Aj tak sa mi už smart začínal lepiť. Dvojposchodka bola pre moju mladšiu. Tá malá je kamarátkinej dcére za zmaturovanie, že aby mala tortičku iba čisto pre seba 😀

stelka14
7. jún 2015

@halienka.... tá torta je nádherná...zháňam pre syna tiež takého rytiera, ako máte vy na tej torte, prosím Vás, kde ste to kúpili? Aj tá torta sa mi páči vzhľadovo, aká bola plnka? Díky

pipka
7. jún 2015

@pipinka4 mozes dat aj na cokoladu 😉 ale az na ztuhnutu 😉

mamiaigi
7. jún 2015

Ahojte niekto z Michaloviec a kolie. Kamarátka by chcela tortičku na 3.7. na krstiny ďakujem moc.

stelka14
7. jún 2015

@halienka ... kde ste zohnali toho rytiera na torte? Díky

halienka
7. jún 2015

@stelka14 myslíš toho rytiera Mika ? Ja si všetky postavičky modelujem sama, čiže aj jeho som modelovala, neviem veru či sa dá aj niekde kúpiť....

govinda
7. jún 2015

moja tohtotýždňová 🙂 Potrebujem lepší extrudér, mám svalovku na obe ruky a to som robila len zopár týchto pásikov 😒 Poradíte?

kukulka1
7. jún 2015

Pekný zvyšok víkendu vám želám šikovnice a pridávam zopár tortičiek

pipinka4
7. jún 2015

@pipka dakujem ;)

evala777
7. jún 2015

tak po dvojtýždňovej pauze pridávam svoje tohovíkendové.... 🙂

grasie
7. jún 2015

čaute dámy 😵 ,
ja tento týždeň len tak jednoducho, bojové podmienky jak vyšité, tak som rada, že som ju vôbec dokončila.
a pojdem vás dnes pokukať konečne 🙂

zuzka7512
7. jún 2015

moje víkendovky...

mimcak
7. jún 2015

ahojky tak kočeny popozerala som vaše tortičky no nádhera čo dodať. Pridávam svoje @halienka dúfam sa nehneváš ,ale kopčila som tvoje srdiečko,lebo sa mi strašne páčilo a konečne bola možnosť urobiť,len chceli niečo do fialova. Krstinová podľa foto a doktorka plyšáková bola pre dievčatko a jej maminu tak som to takto nejako zladila.

maya30
7. jún 2015

@antenka1 tie drevene parkety pod nim su zo silikonky dotienovane hnedou a ciernou...s airbrushom je to ovela rychlejsie ako bez, predtym som to robila hubkou a tupovala farbu a trvalo to dlho, teraz je to raz dva, len niekedy sa stane ze to prezeniem s farbami alebo intenzitou a potom pomoze uz len potah dat dole a znova 😝

hrablica
7. jún 2015

Dnešná pre otca, tiež na meniny s čokoládovou a višňovou plnkou 🙂

katarina51
7. jún 2015

@maya30 Náááádherné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ako vždy 😉 😉 smiem sa opýtať, čo si použila? na tie "zlaté guličky".

katarina51
7. jún 2015

Ja som tento týždeň mala len dve, Prvé bola pre tetu záhradkárku a vášnivú folkloristku. Vystupújú v takomto čiernobielom kroji. Viacmenej tú tortu nadiktovali. Z druhej som mala trochi strach, ale išlo to pomerne rýchlo.

halienka
7. jún 2015

@mimcak jasné že sa nenahnevám, práve naopak, pyšná som 😀 perfektné sú všetky 🙂 😵 😵

mimcak
7. jún 2015

@halienka Ďakovala 🙂 😉

maya30
7. jún 2015

@katarina51 su to cokoladove supiny zlate z patisserie.sk 😉

zuuzzz
8. jún 2015

@pppeeetttaaa to su na pivoniu,u nas ich mal len 1 cinanko(z 8) tak kukni k vam,ak tak tu v bazare ich jedna mamina ma len si musis otvorit inzerat lebo niesu na uvodnej fotke.chod do rucnych prac do formy a predlohy.meno neviem len viem ze je z michaloviec.

zuuzzz
8. jún 2015

@ikula2 smiem sa spytat ako sa robie tie boky?to vtlcite do formy a obtocite okolo?prosim navod ako pre blbu 🙂

mojmacik
8. jún 2015

tak ja sa idem "pochvalit" mojimi prvymi postavickami z potahovky (waliho neratam,ten bol z keksikov) ....nuz a kedze ja vsetko na poslednu chvilu..nestihala som ani odfotit,len tak narychlo a aj to mi Pat ci Mat v priamom prenose odkvacol 🙂 ...takze som komletovala az priamo na oslave a to som durch prepichla oboch spajdlou ,nech tam drzia potvory.... bolo to pre neterinho synatora....ale veeeeeelmi potesilaaa

stebota
8. jún 2015

@maya30 Ahoj perfektné tá poschodová má čím obložené to stredné poschodie? 😉