Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. aug 2011
vlada111
23. aug 2011

@mizulienka ty si zlatá, máš pravdu, vyhrám sa s tým, ale to preto, že mám na to čas. Nerobím na zákazky, robím len kamoškám za materiálové náklady 😉 . Ja popri materskej pracujem v pôvodnej robote, tak by som zákazky nestíhala, mám to len zábavku.

vlada111
23. aug 2011

@vejinka áno 😉

mahra
23. aug 2011

@bzucinka2 aké pekné tortičky🙂) ja chcem malému zajtra urobiť narodeninovu tortičku a vymyslela som si marcipán ale nemám s ním skusenosti. kupujš ho už farebný alebo kupiš nejaké cukrárenské farby? ja som kupila v Bille krémovej farby, farebné nemali.

swiss
23. aug 2011

baby, určite budete vedieť v čom je problém. robila som včera MMF poťah, dnes som ho ráno vybrala z chladničky a cca o šiestej som s ním chcela robiť,tak som ho vybalila z igelitu a totál "dlažobná kocka", úplne tvrdý. Tak som to šupla na chvíľu do mikrovlnky, kde to aj trochu zmäklo, ale kým som to vyvaľkala, tak to zas bolo také nejaké tvrdé a na okrajoch sa to strapkalo ako cesto, a keď som to zdvihla a dala na válček, že to nejak prenesiem, tak sa na tom začali robiť také trhlinky. Robila som to podľa tohto receptu http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fo... , tak neviem čo bolo zle, teraz netuším čo na tú 3-kilovú opachu v chladničke dám. ☹

dm1
23. aug 2011

@swiss a mala si hmotu aj zafarbenu? ked boli trhlinky vypada to na vela cukru alebo farby. Skus si ruky potriet poriadne cerou a este raz to premiesit

zuba
23. aug 2011

@vejinka JA som používala rukavice z billy a síce sa mi trochu z rúk šmýkali, ale dalo sa to prežiť a nič sa mi na ne nelepilo - robila som s PDT

mia1111
23. aug 2011

@dm1 na tej fotke malinovej torty je super vidieť, že pod malinami je nejaký biely krém, alebo dačo. Ale torta vyzerá mňamkovo 😵
Babulky, zasa ste popridávali krásne tortičky, mňa až ruky svrbia, keď to vidím, asi cez víkend skúsim aj ja nejakú tortičku, len tak pre nás, malý korpus 19cm...
@mizulienka - napíšeš mi prosím recept na ten Tvoj tvarohový krém? Nejaký som minule skúšala, ale nebola som moc uchvátená, skúsila by som teraz ten tvoj. Ako všetkým chutil, len ja som čakala asi viac 🙂 .

swiss
23. aug 2011

nie. nakoniec som to nefarbila. skúsim, hádam pomôže.

swiss
23. aug 2011

@dm1 Trochu to pomohlo, ale aj tak je to stále také nejaké tvrdé akoby usušené. Nič to, bude to musieť stačiť také aké to je aj s tými "vráskami" čo tam ešte ostali. Tušila som, že to nedopadne úplne ok, keď ma presviečali, že keď bola minule torta super (klasika s čokoládovou polevou, šľahačkou a spol.), tak bude aj teraz. Nemám rada, keď mám robiť niečo prvýkrát pre niekoho. Vtedy mi to just nevyjde tak ako by malo. Čo už, počuli, že idem niečo také skúsiť, chceli, tak budú mať to strašidlo na fotke. 😝 Prosím nesmejte sa moc, ja by som to sama najradšej niekam zahodila.

lawli
23. aug 2011

Ahojte ,všetky tortičky som olaikovala ,su krásne...každa je niečim jedinečná a tu sú moje dve...ešte ma jedna tento týždeň čaká... 🙂

swiss
23. aug 2011

tá torta je ešte aj nenormálne nefotogenická. na tejto je vidno ešte takú "peknú vrásku" na pravej strane. 😒

pipka
23. aug 2011

@swiss kasli na vrasky, daj im k tomu pletovy krem a je 😎 chutna bude urcite, jaaaj hned by som si dala, keby nebolo tolko hodin 😝 😀

vejinka
24. aug 2011

@swiss ved je krasna vobec to nevidiet

vejinka
24. aug 2011

@swiss ja som s mmf mala same problemy aj ked konecny efekt bol ok robilo sa mi to velmi zle a svokra bola riadne napalena co za bordel som jej spravila v kuchyni.lepilo sa mi to potom trhalo tvrdlo proste hruza. Druha torta z robeneho marcipanu bola super kym mi v chladnicke nespadol cely potah a auto zostalo v dezolatnom stave.tak do tretice robim z kupovanou hmotou smart flex a neviem si ju vynachvalit uz netreba dve a viac hodin miesit aby s tej kopy cukru a akejsi lepidlovej guci vznikla hmota na potahovanie

mizulienka
24. aug 2011

baby rastlinna slahacka netopi potah, ze?

mizulienka
24. aug 2011

dievcata a monika uz mala tie silikonove krajky, nepresvihla som to?

dadka212
24. aug 2011

@mizulienka myslím, že tento týždeň by mala objednávať

mia1111
24. aug 2011

@mizulienka monika ich ešte nemala, ani neviem, kedy budú... 😒 Ale tak určite dá vedieť.

peroli
24. aug 2011

@mizulienka myslím že ovoce na potahovku klidně dát můžeš ale jen čerstvé a vcelku a vynechat takové co má v sobě hodně vody.. když bys tam třeba chtěla dát naplátky nakrájenou broskev tak tu řeznou plochu která bude ležet na dortě bych potřela čokoládou a nechala pořááádně ztuhnout.. a třeba galiu bych neloupala 😉
ale hodně dávají i mochyně 😉

dadka212
24. aug 2011

kočky tak ihrisko dokončené, hore je zelená cukrová poleva a na tom kokos 😝

mia1111
24. aug 2011

@dadka212 - super, ako vždy, si šikulka 😉

dm1
24. aug 2011

@mizulienka pytala som sa jej na FB pred tyzdnom a pisala ze ich ide konecne objednavat tak som zvedava kedy budu

anibas
24. aug 2011

@dadka212 vyzerá to perfektne 😵 😵 😵 😵 😵

zuvinka102
24. aug 2011

ahojte no tak zas po dlhej dobe sa tu ukazujem a konecne pridam aj nejake moje vytvori

lucula73
24. aug 2011

@dadka212 prekrásne to vyzerá...a ten kokos je tiež ofarbený?juj,to by sa páčilo mojmu synovcovi,ten je futbalista 🙂

ivkaivka
24. aug 2011

@katy1979 , dakujem za rady, si poklad

Prikladám moju 1. tortu, doteraz som sa zmohla akurát na bábovku 😀 nebola to taká tip-top práca ako sú tie vaše tortičky, ale doma sa páčila a chutila. Ešte raz chcem podakovať katy za jej skvelé rady DAKUJEM a vám ostatným za inšpiráciu - kočky, sklánam sa až po zem pred vašou prácou, máte zlaté ruky a skvelé nápady

a chcem sa opýtať, ked pracujete s cukríkmi Haribo, ako zmývate farbu? Mne to vôbec nešlo, drhla som ich pod vodou, ale nič, farba nezmizla, je na to niečo potrebné?

tigr211
24. aug 2011

ahojky,holky pod marcipán(varnu) asi nemůžu dát krém z van. pudinku,že? nechce se mi dělat zvlášť krém pod potahovku.van. máslový by ale šel,ne?nebo to vyjde na stejno?díky za radu

lucula73
24. aug 2011

@tigr211 pudingovo maslový može ísť.alebo si vymiešaj len maslo s cukrom a potri tortičku 😉

lucula73
24. aug 2011

@ivkaivka umyť idú iba tie ružovočervené pampuchy,ine cukríky nie.... 😉 ,normálne pod vodou by to malo ísť.