Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
22. apr 2010

alex, blahozelam k prvej malej vyhre, aj vyjednavat treba vediet. treba im dat najavo, ze ceny su stanovene, beru, alebo neberu, ved vsetko je strasne drahe, v bussinese musi byt clovek tvrdy a stat si za svojim. Nemas sa za co blbo citit, ved ak nechcu neobjednaju a mozu si kupit nejaku hotovu v tescu. Niekedy sa da spravit mensia, ale niekedy to nejde. Dolezite je aby vedeli cenu vopred.
Inac tie prsia su velmi pekne

vinka
22. apr 2010

Hej pekné sú však.Okukujem ich dookola. 😀 Ako keby som sa nekukala do zrkadla.Joj ale moje tak krásne nestoja. 😀

vinka
22. apr 2010

Alex ale ved to všade tolko berú.Ja som z pp a tu v okolý každý tolko berie. 😕 Ved bud berie alebo neberie 😕

neurologia
22. apr 2010

alex21
prsicka su pekne....vobec sa nemas citit blbo skor dotycny by sa tak mal citit...bud zoberie torticku alebo nech si trhne a moze sa taku pokusit upiect neboj a potom by inak rozpraval....blbec....

alex21
22. apr 2010

A teraz k druhej torte. Zakaznicka chcela poziarnicke auto podla skutocneho auta na fotke. Kedze tiez nechcela aby vela platila za tortu, tak si vymyslela aby stala na podnose co som dost odmietala, lebo som sa toho bala ale nakoniec som sa nechala ukecat. Pri tej torte sa mi skoro nic nedarilo. Zadnu cast som robila na tom podnose, prednu zvlast a prenasala som ju potiahnutu. Ako som ju prenasala tak sa mi strasne pokrcil potah. Potom to hlavne pri kolesach zacalo previsat a este viac sa krcit take som mala nervy ze az. Na druhy den co som ete dokoncovala napisy tak mi zacala predna cast nejak klesat tak som to rychlo vypodlozila zo zatkami. Potah mi vlhol cim dalej tym viac a zacal sa ocerovat. Neviem ci preto ze som ho farbila na povrchu alebo preto, ze som pod neho dala karamelovu plnku. Doteraz som totiz vzdy pouzivala len obycajne maslo vymiesane s cukrom. Ale ked ste tolko pisali, ze sa vam to netopi tak som tam pacla karamelovu plnku co bola aj v torte. Ja som tu tortu odovzdala este dost v pohode aj ked to bola podla mna najhorsia torta aku som urobila. Zakaznici vsak boli nadseni a oznamili mi, ze ju vezu este dalsich 100 km na oslavu. Vecer mi vola zakaznicka cela nestastna, ze ako to moze opravit lebo jej na prdnej casti padol potah a to 10 km pred cielom. Strasne ma to mrzelo a po tychto dvoch tortach ani nemam velku chut piect dalsie. 😔

alex21
22. apr 2010

Jaj este som zabudla, dalsia podmienka bola ze musia vytrcat z pod sexi bluzky. Ale po tej skusenosti som nemala chut robit nejaku cipkovu alebo extra sexi bluzku.
Vinka ja telovu farbu nemam ja ked potrebujem tak roztapam take cukriky co sa nedaju umyt a su ruzovo zlte. Z toho mi vznikne takato farba teda ona bola trosku ruzovejsia tak som pridala este asi 4 umyte biele cukriky. 😉
A kocky dakujem vam

cessy
22. apr 2010

alex jeej ale si sa natrapila.....
ako to nakoniec dopadlo s tou tortou???
opravila to neako ta pani?? 😕

alex21
22. apr 2010

cessy hej nejak to opravila. Kupila si cukriky a radila som jej co a ako ma robit. Tie vrchne okienka a napisy sa jej zachovali tak ju znovu potiahla. Nechala len zadnu stranu lebo ta bola prilepena a na nove potiahnute vsetko prilepila. Vraj to uz nebolo ono ale aspon to nejak zachranili.

dm1
22. apr 2010

alex juuuj tak to bolo neprijemne s tou tortou... toho by som sa tiez bala ze by sa cosi pokaslalo keby som piekla pre niekoho za peniaze. Ale inak auticko je nadherne!!!!! aj prsicka samozrejme. mna cakaju v maji ale len pre manzela na 30-tku

zuziq
22. apr 2010

tak baby, MMF mam urobene, celkom dobre sa s nim robi. Akurat ze som ho skusala zafarbit praskovou farbou potravinarskou, kupila som ju v tescu. Je to take ako zrniecka piesku a zle sa to zapracovavalo, tak som to rozpustila v troske vody a tak zapracovala ale to sa mi MMF zacalo drobit... ako zarabate tie farby a pouzivate vobec taketo alebo ine? 😕

dm1
22. apr 2010

zuziq ked chces farbis MMF tymi praskovymi tak to musis uz pri roztapani cukrikov dat do tej vody co tam ide. aspon ja som tak citala a aj som tak robila

ja som si potom radsej kupila gelovky su sice drahsie ale lepsie sa s tym robi mozem si uz hotovu hmotu ofarbit kolko potrebujem

zuziq
22. apr 2010

dm dakujem za radu 😉

henikav1
22. apr 2010

zuziq ja ich pouzivam, vzdy si ich najprv rozpustim v kvapke vody
ak sa ti mmf drobi, skus pridat trosku cery, alebo suseneho mlieka

sisa.b
23. apr 2010

cessy, teda ja len ziram 😨 ked si tu zacinala, tak som mala prveho mcqueena za sebou a odvtedy som upiekla mozno este tri torty a ty kolko nadhernych torticiek uz mas za sebou 😵 😵 😵 ta svadobna je uplne uzasna. aj ja sa teraz s jednou trapim a budem rada, ak sa k tvojej aspon priblizim 😔

zuziq
23. apr 2010

henikav no tu ceru skusim, lebo prave to farbene MMF sa mi drobi... uvidime, co z toho bude. Musim este upiect jeden korpus, pretoze ten co som robila bol z 5 vajec a je nizky 🙄 a poobede ju budem potahovat.

anibas
23. apr 2010

zuziq: lepšie je pridať roztopený cukrík do rozdrobeného MMF a znova v rukách pomastených cerou - poriadne - premiešavať, MMF má nevýhodú, že sa zle farbí na tmavé farby - červená a čierna takmer nemožné !!!!! rozpadne sa ☹ ☹ ☹

zuziq
23. apr 2010

anibas oki, som premyslala presne ze roztopim este jeden cukrik. Ja som robila modry a chcela mat z toho fialovu, ale je to taka zvlastna cervena 😕

henikav1
23. apr 2010

zuziq, tak este pridaj modry cukrik

alex21
23. apr 2010

Kocky mam 2 otazky.
Mate nejaky odskusany recept na cokohmotu. Viem, ze ich je viac ale chcela by som taky co ste uz vyskusali, pripadne si upravili podla seba ak bol v niecom problem. Chcela by som ho z horkej cokolady.
A videla som krasne vase torticky. V poslednej dobe tu boli fialove. Na TOM som citala, ze fialova gelovka nic moc. 😕 Ja ju mam a ked som si to o nej percitala tak som ju trosku vyskusala pridat do bielej hmoty a urobila som z nej tie hadice na aute. Ale poviem vam bolo to viac sive ako fialove. 😖 Ja by som potrebovala taku peknu fialovu co bude ako doplnok pri bielej torte pre jednorocne dievcatko. Vlastne tou fialovou budu len drobne kvietky, meno a motyl. Niektore fialove torticky tu boli krasne. Uz neviem kto ich pridal. Ja som citala vela stran naraz dozadu a nepamatam si to.
Dakujem 😉

zuziq
23. apr 2010

baby ak urobim MMF z jedneho balika cukrikov, na aku velku tortu mi to vide? Urobila som druhu piskotu tiez z 5 vajec a narastla 2x taka velka ako ta prva.. nechapem to 😕 Tak premyslam ze urobim dvojposchodovu tortu, len neviem, ci mi bude stacit MMF. Torta ma priemer 26cm, vrchny diel by bol mensi a robila som aj par ruziciek. Bude mi to stacit? alebo radsej mam urobit len jedno poschodie?

anibas
23. apr 2010

alex _ fialovú tortu teraz robila myslí Alionuska, ja nemám gelovku fialovú, budem miešať ružovú a modrú, viem, že modrej trba dať menej, skúšala som na kúsku MMF, radšej svetlejšie farby, aby sa nekazil MMF

zuzi: na 26 cm by mal 1 balík stačiť, čo ti bude dole prevýsať, odrežeš, ale už nezmeníš farbu, len na tmavšiu, na 2 poschodia určite 2 balíčky, ja som teraz poťahovala okrúhlu 24 cm a l.t.t - horšie sa mi hladilo, lebo bola krátka

daniz
23. apr 2010

Ahojte nemám veľa času na net, no tortičky sú úžasné- babule šikovničky-včeličky... 🙂 🙂 alex21 na strane 260 má príspevok
hejdita a sse, majú fialové torty,alebo ozdoby. A ešte na str. 261 od nikanika tá je tiež super. Ja som pravdu povediac tiež skúšala fialovú, no neviem či to bola práve fialová. Ja farbím tekutými-po kvapkách.

A ináč klobúk dole, za to auto, ako si prosím Ťa dala to auto do luftu? Teda na kolesá? Asi kôli spadnutiu by som to neriskovala.
A ešte nezabudni, že zo zlých skúseností si hlavu nerob,ale pouč sa.Veď si dobá a tortičky sú úžasné. Tak upeč ďaľšiu a povedz si " no a čo!!!!

daniz
23. apr 2010

A vlastne fialová môže byť aj roztopené modré a červené cukríky no nie?

hejdita
23. apr 2010

tak mam hotovo....ale nedarilo sa mi potah sa mi potrhal u jedeho kola a skrabatil az hruza som to musela zakamuflovat 😅 😕 ☹ 😝

vinka
23. apr 2010

Hejdi ale výsledok je fantastický.Neboj mne sa nedarí furt.Som zvedavá ako sa mi potiahne dnes. 😒 To keby som mala niekoho čo mi bude len poťahovať a potom to dozdobím už sama. 😀

zuziq
23. apr 2010

baby este otazka, ak dam na vrch dzem aj to treba dat stuhnut do chladnicky alebo mozem potahovat priamo?

daniz
23. apr 2010

Ja si myslím, že na stuhnuté to ide lepšie. A babule keď kreslíte na torty, kreslíte štetcami a farbičkami, alebo tými fixkami?
Ďakujem.

henikav1
23. apr 2010

dzem ti nejako mimoriadne nestuhne, ale hlavne je to aby bola podla mna plnka tuha, aby ti jednotlive platy netancovali a nesmykali sa po sebe, ak je torta stuhnuta, podla mna uz len ten dzem nejako nemusi tuhnut, ale ak das maslo s cukrom, tak predsa len trosku urcite ano.

sofi07
23. apr 2010

alex ja ma tu predposlednu fialovu, ja som davala fialovu gelovku a trosku som dala aj ruzovej geovky. ked nedas vela tej fialovej, mala by byt pekna. ked jej das vela, je taka tmava moc.hejdita, super, krasne auticko

zuzana0409
23. apr 2010

ahojte chcem sa spytat nieje tu niekto z okolia he alebo sniny co pecie marcipanove torty?chcela by som na krstiny a neviem kde mam dat upiect dakujem.....poradte mi 😔