Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. aug 2011

@broucek2 o kefírovém nevím, já mám recept kam jde mléko, tak jedině to nahradit kefírem, jinak nevím 😒

bzucinka2
22. aug 2011

@katy1979 jeej super, hned si ho pisem a toto je na jednu vrstvu a da sa prekrajovat? 🙂

matatara
22. aug 2011

Ahojte kočky potrebujem radu a pomoc s dobošovou tortou máte nejaký osvedčený recept na krém a cesto???ďakujem.

katy1979
22. aug 2011

@bzucinka2 no ja som ho vzdy robievala na velkom plechu a na jeden plat 4vajcia a bol hooodne vysoky teda bol ho plny plech. Ja idem teraz robit do 32cm gulatej formy a rozmyslam ze aj tam ho budem piect po platoch a kazdy asi z 3vajec. ak bude vysoky tak z dvoch

dadka212
22. aug 2011

@vlada111 a môžeš mi napísať presné množstvá 😅

a tá vrchná cukrová poleva na punčovú tortu aby sa nepraskala nemáte nejaký super recept? potrebujem aby torta dopadla tip top je to pre šéfa 😀
ja som to nikdy nerobila tak som jak hotentot 😝

zuzana124
22. aug 2011

@dm1 aj ja sa pripájam a prajem všetko najlepšie ku krásnym okrúhlym narodeninám, krásnu tortičku si si upiekla 🙂 inak všetky tvoje tortičky sú pekné 🙂

yamahafazer
22. aug 2011

Ahojte
my sme sa dnes vratili rano z dovolenky z Chorvatska perfektne sme si to uzili aj pocasie bolo super,ani sa vas nejdem pokusit docitavat len prebehnem ake torty krasne ste popiekli 🙂

daducha
22. aug 2011

@bzucinka2 aj ja robim tento orechovy a po testoch do 24 cm formy kruh treba urobit to 6-tich vajec M ak chces 2x prekrojit.Da sa aj z 5-tich no potom je to taka nizsia torticka.Zo 4-roch som robila do 22-ky ,tiez som ho mala nizsi ako ked robim obyc.piskotovy.

daducha
22. aug 2011

@dadka212 tak to som kupovala hotovu a ta pri krajani nepopraskala

dadka212
22. aug 2011

@daducha ďakujem, len ja ju potrebujem zelenú nie ružovú 😀

daducha
22. aug 2011

@matatara tak dobosku som robila iba raz a nikdy viac 😝 .Nie ze by sa nepodarila velmi im chutila, no je s tym hrozne vela piplacky.
Cesto : 15 vajec,30 dkg poloh.muky,45 dkg krys.cukru.Z 8 bielkov vyslahat tuhy sneh.Ostatnych 7 celech vajec a 8 zltkov zmiesame s cukrom.Potom pridame muku a nakoniec sneh.Vznikne hustejsie cesto.Cesto rovnomerne rozotierame na omasteny a mukou vysypany spodok z tortovej formy.Pecieme na 250 C 4-5 min.Po vytiahnuti hned dame dole.
Krem : 6 vajec,300 g krys.cukru,2 x van.cukor,300g coko na varenie,500 g masla.Robi sa den vopred.Cele vajicka dame do hrnca tak aby sme ich vedeli slahat nad parou,pridame cukor aj vanilkovy a slahame cca 15 min kym sa cukor nerozpusti.Toto sa slaha mimo pary.Teraz sa to da nad hrniec s vriacou vodou slaha sa cca nad parou asi 20-25 min.Musi to byt huste.Potom dame na hodinu chladit.Po schladeni sa slaha na najvyssich otackach a pridava po kuskoch maslo.Vyslaha sa z toho perfektny penovy krem.
Tak uz vies preco dobosku nerobim 😀 .Inak krem je fantasticky,co sa tyka pecenia cesta,tak vyjde cca 15 platkov,ja som to rozotierala na hrubku asi 4-5 mm a piekla som to na asi 180-200 ,na 250 mi to priharalo.

daducha
22. aug 2011

@dadka212 pani, ten ma poziadavky 😀 😀 😀 ,zelenu som este ani nevidela 😕 ,tesim sa na fotku 🙂

dadka212
22. aug 2011

@daducha no dúfam, že nejaká bude 😀 má to byť futbalové ihrisko 😝

daducha
22. aug 2011

Inak baby neviem co sa tento tyzden deje,no uz mam 5 tôrt a dalsi traja chcu.Vonku ma byt 36 C a ja netusim ako to zmaknem.V takej horucave som este nepiekla.Z toho 2 3D ake som este nerobila,karamelovy krem tiez som este nerobila a na jednej torte 7 prasiatok 😀,jedna opät s levikom a co bude na krstinovu sa dozviem vecer .Len dufam ze ziadne kosielky a sviecky 😝 .Sa nudit tento tyzden urcite nebudem 😉 .

daducha
22. aug 2011

@dadka212 u teba nemam strach,robis krasne torticky 😵

dadka212
22. aug 2011

@daducha ďakujem si zlatá, aj keď poslednú dobu sa mi nejako nedarí 😝
tiež sa mi zdá, že je tých tortičiek nejako vela 😅

veronkaj
22. aug 2011

ako sa môžem pozrieť na Vaše tortičky o ktorých tu píšete?

mariann2
22. aug 2011

@daducha prosím ťa a aké plnky robíš v tomto teple do tortičiek, ja mám tento týždeň síce iba 3, ale nemám skúsenosť ako ktorá vydrží

dm1
22. aug 2011

@veronkaj no my tu vzdy vkladame priamo do prispevkov vsetky torticky co spravime a vacsina ma torty aj na FB 😉

dm1
22. aug 2011

@daducha ja som mala min.tyzden 5 ale nastastie boli mensie. Teraz mam len jednu ale zato 3-poschodovu velku svadobnu tak to tiez nie je bohvieco v omto teple 😒 . Ostatne som zamietla lebo ideme na vikend do podhajskej tak sa tesim ze si oddychnem 😵

hobitkova
22. aug 2011

@bzucinka2 a kde ten papír kupuješ, mě můj donesl super pevný karton z práce, jen ho teda něčím potáhnout, ten umyvatelný papír, jak píšeš, by byl ideální ... jinak děkuju všem za cenné rady, určitě všechny vyzkouším, co bude pro mě nejlepší 🙂

dadka212
22. aug 2011

@veronkaj alebo aj na tortyodmamy máme fotky 😉

ja tento týždeň už nevezmem nič, veď má byť 37 stupňov 😝 jednak sa mi nechce piecť v tomto horku a potom sa aj bojím ako by to dopadlo....tak som aj rada, že na stredu má byť tá torta punčová len ešte vymyslieť boky aby to vyzeralo pekne....

dadka212
22. aug 2011

@hobitkova ja obalujem aj normálnym papierom baliacim a na to dávam ešte celofán 😉

benjik
22. aug 2011

Holky,já už na vás čas nemám vůbec,ale nedá mi to,dnes jsem díky jedné mamině objevila tohle,to by šlo i na dorty,ne? http://www.pastelka.eu/store/goods-28674-82-jov...
http://www.pastelka.eu/store/goods-28941-82-jov...
http://www.pastelka.eu/store/goods-28940-82-jov...

dm1
22. aug 2011

@hobitkova ja davam klasicky baliaci papier a to este obalim do celofanu. kupujem taky v rulicke v kaufiku. da sa to umyt ak treba

lencza
22. aug 2011

¨zdravím všechny

dortíky opět úžasný
dneska jsem vlezla do Lidlu a koupila jsem si tam otočný podnos na dort za 119.- tak ho hned v pátek využiju......a na tchánovi jsem vydyndala ty starý malířský válečky, no zas důvod upéct nějaký dort, ale asi počkám, až přestanou tyhle horka

katulkaaaaaa
22. aug 2011

jaj baby ze 37stupnov,ja mam tento tyzden len jednu tortu co som velmi rada 😀 v tomto horku to je zabijak 😝
@dm1 gratulujem!!!a krasnu tortu si si spravila 🙂
@dadka212 dadi ides robit prvy raz puncovu?ja som ju stale neskusila,ale laka ma to 🙂 mala to ma rada

matatara
22. aug 2011

@daducha že s tým bude piplačka to som si vedomá až to bude aktuálne pridám foto dúfam že mám dosť pevné nervy 🙂 🙂 🙂 🙂

eliska22
22. aug 2011

toto je dnešná tortička, práve dokončená, pre potencionálnu svokru mojej sestry 😝 mala vyzerať úplne inak 😖 mala byť biela s pivoniou, ale tá blbá pivonka sa mi aj podarila, ale neuschla a keď som vybrala igelit spod nej tak celá spľaskla 😠 😠 😠 sestra ešte o tom nevie, že nastala takáto zmena 😅

ada9557
22. aug 2011

@alicc krááásna tortička 😵 😵 😵 to si do hmoty nasypala kakao a tak zapracovala? Dakujem 🙂