Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
3. sep 2011

@dm1 Dani tato...mala som objednanu inu, ale nastastie ju mali vypredanu, pani z formiciek mi volala a bola velmi zlata, posielala mi, ze co este maju na sklade a vybrala som tuto...ale to nie je z mojej hlavy, to som sa inspirovala Lornou 🙂 ma krasne. torty

http://www.formicky.sk/formicky/eshop/0/3/5/117...

zuzana124
3. sep 2011

@mizulienka krásna, vydarila sa ti a tie ružičky sú nádherné 🙂

dm1
3. sep 2011

@mizulienka dakujem prave som to pozerala 🙂 . Lorna ma uzasne tei torty a casto to veru pouziva

yamahafazer
3. sep 2011

@zuzana124 len to sa mi zda drahe aby som to kazdemu este zaratavala

@broucek2 ,ale mohli by tie podlozky uniest aspon 5 kg nie?
http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p... taketo nieco nemate stym skusenost?

simasa
3. sep 2011

Velmi pekne vsetkym dakujem 😵

broucek2
3. sep 2011

@yamahafazer tak to nevím, když to chytnou ze spodu, tak to unese asi jakákoli podložka

yamahafazer
3. sep 2011

baby tato pecie krasne torty a ona dost casto dava na svadobne torty tie drahe figurky a to si stale kupuje nove alebo jej to vracaju?lebo su dost drahe ja by som sa bala keby mi ich mali vratit aby sa niako neposkodili a aby mi ich vobec vratili len umna je to horsie,ze si objednavaju z ineho mesta ako byvam a neviem ci by sa niekomu chcelo nosit figurky
http://www.tortyodmamy.sk/user/8745/images

broucek2
3. sep 2011

@yamahafazer pripomínají mi tyto http://www.dortisimo.cz/eshop/dortove-stojany/7... a na těch určitě kolem 4 kg už jsem dávala

broucek2
3. sep 2011

@yamahafazer myslím, že jí je vrací a určitě si bere na ně zálohu

yamahafazer
3. sep 2011

@broucek2 a mala si uz tuto podlozku ci to unesie cosi?

broucek2
3. sep 2011

@yamahafazer přímo tu tvou jsem neměla, tady je asi ani nemají nikde k prodeji

anibas
3. sep 2011

@zuzana124 @mizulienka @katulkaaaaaa ďakujééém - problém je v tom, že nemám zlatú farbu 😀 😀 😀 😀
a chcela som nejakú nežnú krajkovanú - ale nemám ani krajku 😀 😀 😀 😀 a zlatú farbu na tortách veľmi nemusím 😉

mizulienka
3. sep 2011

@anibas ja som teraz pouzila praskovu pearl ivory, je taka trosicku do zlata, ale nie velmi, tak do perlova...taka jemnejsia je ako zlata, ale posobi troska ako zlata 😎

anibas
3. sep 2011

@yamahafazer tá Mayra má neskutočné torty !!!!!!!!!! takto sa vypracovať 😨 😨 😨 😨 ale má aj veľa formičiek a ako ich vie použiť 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
3. sep 2011

@mizulienka ja mám nejakú vanilkovú perleť a keď ju rozrobím v alkohole a potriem žltú hmotu tak trochuuuu bije do zlata 😀 😀 😀 😀

martinex
3. sep 2011

@anibas dakujem,no budem to musiet natrenovat 😎

mizulienka
3. sep 2011

@anibas ozaj nadherne torty, od zaciatku ako som na TOMe ju sledujem 😀 vsety tie ozdoby, co vyzeraju ako krajky su gumene decky, ona ich vie krasne vyuzit.

dm1
3. sep 2011

mayra ma veru neskutocne torty!!!! velmi sa mi pacia ma svoj styl takze hned sa da spoznat ze je torta od nej

daducha
3. sep 2011

Ahojte,
baby neviem vôbec co mam robit.Rano som odovzdala tortu tu co je ta cervena s artistry.Je v nej falosny parizsky krem s bananmi.Teraz mi volala zakaznicka ze ju rozkrojili a torta sa neda jest,tecie z nej krem a neviem co vsetko.Ja som v takom soku ze tu len sedim, cela sa trasiem a placem.Ja mam zbytok kremu este v chladnicke,je uplne v pohode,stuhnuty.Ked som ju zdobila a potahovala bola uplne v poriadku,nikde mi nic netieklo ani sa netopilo.Ja to vôbec nechapem.V tom soku som jej povedala ze jej peniaze vratim spät,tortu mi donesu naspät.Vraj ju mali v chladnicke,len tesne pred krajanim ju vybrali.To môzem a nemusim verit.Boze uz som ich urobila skoro 80 a nikdy ziaden problem nebol.Ja fakt neviem co dalej.

mia1111
3. sep 2011

@mizulienka - tá svadobná tortička sa Ti krásne vydarila, jednoduchá, ale nádherná 😵 😵 😵 Bola biela, či taká smotanová? A môžem sa Ťa opýtať, kde si zohnala nakoniec tie perličky? Dík.

baby - všetky ste popridávali krásne torty, len som vás v rýchlosti prebehla, ste šikulky 😉

mia1111
3. sep 2011

@daducha - sa mi nechce veriť, že keď Ty máš ten krém tuhý v chladničke, im tečie. Ktovie, či ju vôbec mali v chladničke??? Keď príde, tak jej ten krém ukáž a netráp sa, Tvoja chyba to určite nie je, skôr ide o to, že ju zabudli dať do chladničky a toto sa im stalo.

broucek2
3. sep 2011

@daducha to je divné, nechápu, proč by v dortě se krém měl chovat jinak než u tebe. No nevím, uvidíš, jak bude vypadat až ti ji donesou zpět

mizulienka
3. sep 2011

@daducha to mi je luto, dufam, ze sa to vyriesi...nechapem, co by mohlo sposobit, ze by sa krem topil, ked u teba je ok....ake ovocie si tam davala?

@mia1111 dakujem 🙂 teta bola v dunajskej strede a tam v nejakom svadobnom salone to kupila...zobrala mi aj viacero farieb, je to velmi pekne.

vlada111
3. sep 2011

@eliska22 ja robím spodný čoko korpus+čoko plnka +višňový miglajz zlatý klas a višne, stredný mramorový a plnka z bielej čokolády a maliny, a vrchný orechový korpus a orechová plnka. Tiež sa toho bojím, juj.

vlada111
3. sep 2011

@petusko podľa mňa to hovorila náročky, aby si jej urobila tip top tortu. Ale podarila sa ti. Je rovná ako alabaster 😉

mia1111
3. sep 2011

@mizulienka - dík za tip, vidíš, to ma nenapadlo 🙂.

mizulienka
3. sep 2011

@mia1111 ani mna nie, to teta je genius 😉

vlada111
3. sep 2011

@mizulienka gratulujem, závidím ti, že to máš za sebou 🙂 . Je veľmi pekná, uvidíme, ako domrvím tú moju o týždeň.

broucek2
3. sep 2011

@mia1111 takové perličky v různých barvách jsem sehnala v Brně v galanterii, tak se zkuste podívat i po nich

mia1111
3. sep 2011

@broucek2 - díky, skusím kuk aj v galantérke, aj keď u nás je len jedna, aj tá je nič-moc. Ale možno ma prekvapia 😅 .