Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
26. nov 2011

Ahojte ,všetky tortičky som polajkovala ,sú krááásne a ja už tiež pomaly zarezávam.....tak moja prvá na rozbeh ,len dúfam ,že nenarazím na múr 😀 😀 😀 😀 😀

herolukynek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vera_vila
26. nov 2011

@reruna Děkuji...

danciacik
26. nov 2011

ahojte kočky. My máme posledné dni úplnú katastrofu domu, ževraj ide nejaký vírus a nás samozrejme neobišiel. Našťastie naša najmenšia sa ešte drží (klopeeeem).
No a ja som po prebdenej a prebehanej noci tvorila, lebo dnes mala Larka narodeninky. Mohlo to byť lepšie ale čo už. Ten roh na koníkovi som chcela točený a úplne iný no ale nebolo času. 😒

eliska22
26. nov 2011

@mariann2 tá orchidejka je prenádherná, ako živá 😵 😵 😵 😵 😵 máš nejaký postup podľa čoho si robila tú orchideu??

danciacik
26. nov 2011

a ešte viem že to sem nepatrí ale @pristela jedno obrovské ďakujem v mene Larky - si skvellá a tu je dôkaz 😀 Larka s ňou aj spinká.

bzucinka2
26. nov 2011

@yamahafazer super, fotak nema chybu do detailov prepracovane 🙂
@vecernicci fuha ze 5 hasicskych tak to mas co robit potom 🙂
@lusil2005 wauw ten tiger to si malovala? uzasny az som pri nom chvilku zavahala ci nie je z papiera 🙂
@mia1111 parada, tak to som este nemala ☹

bzucinka2
26. nov 2011

@simasa krasna prvotina, to ti ani neuverim 🙂

ellise
26. nov 2011

@vera_vila, děkuji za radu, dělala jsem podle tebe a opravdu stačilo, ještě něco zbylo, a takhle to dopadlo

ellise
26. nov 2011

holky když potahujete nebo zdobíte máte to položené už na té podložce se kterou to dáváte dál? jak to že se vám neušpiní, já to mám vždy jak prase

bzucinka2
26. nov 2011

@livia76 uzasna ta postavicka krasne prepracovana, ja by som si na tvar asi ani netrufla 🙂

mariann2
26. nov 2011

@eliska22 nie, nemala so fotopostup,robila som len podľa orchidejky na okne, kvietky boli vyrezaná Hawthorne hill formičkou a postupne floristickou páskou spojené so stonkou 😉

halienka
26. nov 2011

@ellise ahoj 🙂 ty si už hotová profíčka 😵 nádhera! 😵 😵 😵 ja robím dnes prvú poťahovanú, tak som zvedavá ako to dopadne 😅 😀 😀

bzucinka2
26. nov 2011

@mariann2 traktor uz robis aj so zatvorenymi ocami a orchidejka uzasna 🙂

dm1
26. nov 2011

pridavam svoje tohtotyzdnove 😎

vera_vila
26. nov 2011

@ellise jsem ráda, že se povedlo 🙂 Jinak já to dávám na tu podložku až když mám potaženo a jenom zdobím vršek

zuzana124
26. nov 2011

@ellise ja tortu plním priamo na podložke s ktorou tortu odovzdávam, ako podložku používam buď kartón obalený v baliacom papieri a celofánom (ten celofán sa dá potom krásne utrieť) alebo na plastovej tácke, a dokonca manžel mi urobil drevenú dosku s nožičkami kt. tiež obalujem s baliacim papierom a celofánom 🙂

bzucinka2
26. nov 2011

@danciacik paradny konik 🙂

@ellise ja zdobim uz na to m podnose, ale mam umyvatelny baliaci papier na tom 🙂

no a tu su moje z tohto tyzdna 🙂

zuzana124
26. nov 2011

@dm1 všetky sú krásne, a tú svadobnú s tou svadobnou soškou som už obdivovala na fb 🙂 super sa ti vydarila 🙂 ja mám tiež tú sošku a je krásna sama o sebe 🙂

ellise
26. nov 2011

@vera_vila ato normálně zvedneš a přeneseš? já se bojím že to nějak poškodím, máš na to nějakou fintu?

bzucinka2
26. nov 2011

@dm1 krasne ta svadobna krajsia ako original , sikulka si veru riadna 🙂

reruna
26. nov 2011

@mariann2 nádherná orchidea 🙂

livia76
26. nov 2011

@dm1 nádhera 😉

reruna
26. nov 2011

@ellise podložku si obal celofánem a dělej to přímo na tom, krásně se to otře, potažený dort se už blbě přenáší a navíc, když jsem to dávala přímo na ten papír ozdobný, tak se mi to někdy na to přilepilo a krájela jsem dort i s papírem, tak už dávám vždycky celofán
@bzucinka2 nádherné, jak to stíháš, krásné květy🙂
@dm1 ty tvoje čokoládové jsou fakt nejlepší 🙂 no a svatební - nádhera🙂
@danciacik krásné děti a ta panenka od @pristela je krásná, škoda, že nemám holčičku...

reruna
26. nov 2011

A tady je moje druhá tento týden, taková jednoduchá, mramorový korpus, rybízový džem, salkový krém, mandlový marcipán z mmb - chutná to na dortu bezvadně, měla jsem kousek z té klavírové, byla stejná. Mě se s tímto marcipánem potahovalo perfektně, i kleštičky šly krásně, za mě ho doporučuju - i chu´tově 🙂

mariann2
26. nov 2011

@bzucinka2 krásne tortičky a tá s ružovými kvietkami je čarovná, môžem uložiť pre inšpiráciu?

bzucinka2
26. nov 2011

@reruna dakujem 🙂
@mariann2 dakujem samozrejme ze mozes, mna to len potesi 🙂

mizulienka
26. nov 2011

ahojte dievcata, nemate niektora postup na plachetnicu, iba taku malicku na tortu? dakujem

lucula73
26. nov 2011

@bzucinka2 aj ja som si uložia tú kvietkovú,je krásna 😉

@mizulienka a aký fajný krem si robila,nenapíšeš? 😉 tortičky máš nádherné,už na fb som kukala tú detskú 🙂

katy1979
26. nov 2011

tak moja jedina vikendova a ked sa nikto neozve tak netusim komu budem piect. esteze idu vianoce takze nuda nehrozi