Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
6. feb 2013

😎 😎 😎 😎 😎 😎 baby ale keď by ste chceli, ja komunikujem s centrálov Lidl v Prahe, môžem sa skúsiť opýtať na to. Možno mi prezradia 😉

jakelina
6. feb 2013

@mamina1978 děkuji

jakelina
6. feb 2013

@artepf zlato ty jsi jednou dělala na ten rybářský dort takové kapry nebo nějaké ryby, měla jsi formičku nebo jenom tak z hlavy?? Hledám tě na FB, ale asi tě nemám v přátelích.

muffinka8
6. feb 2013

@vlada111 no, to môžeš 🙂 a aj to, že prečo už nemajú slovenské vajíčka, ale iba poľské a aj to 3 kové 🙄

patka6
6. feb 2013

@luciahromadkova a mozem sa este spytat, ked si kupim tu hmotu 1,4 kg, to mi bude stacit na jednu tortu aj s nejakymi postavickami a kvietkami? vdaka 🙂

patka6
6. feb 2013

s tymito fixkami napisem kludne aj meno na tortu? ako to bude vyzerat? pise to ako klasicka fixka alebo ako? vdaka za rady 🙂 http://www.toby.sk/jedle-potravinarske-fixy-fix...

jakelina
6. feb 2013

@patka6 to ti vyjde v pohodě na jeden dort i ozdoby a ještě pak můžeš udělat klidně jeden malý dort. Fixa píše nová dobře a jak ji mám dýl, tak už hůř. Jméno s tím napíšeš v pohodě.

mamina1978
6. feb 2013

@jakelina toto nie je sice z hmoty , ale videopostup by sa ti mohol hodit 🙂
Nic ineho som nenasla......... musis potom nafotit tvoj postup ........ 😉🙂
http://www.topictimes.com/videos/howto/water-li...

nika222
6. feb 2013

@patka6 tu hmotu kupis aj na tej stranke co si dala tu fixku. Vola sa smrtflex velvet a na jednu tortu aj s ozdobkami ti bude stacit 1,4 kg balenie. A co sa tyka fixiek, ano da sa s nimi pisat na tortu ale velmi netlac, lebo sa to tam lubi zaboriť 🙂 Najlepsie je na trochu uschnutu a vytvrdnutu hmotu písat.

patka6
6. feb 2013

@jakelina
@nika222 vdaka vam 🙂 idem robit prvy krat tortu , tak zbieram co najviac informacii aby som to nepokaslala :D a ked napisem nejake pismenko špatne tak sa to da zotriet? a ked sa uz vypytujem, poradte nejake dobre cesto na korpus a nejaku dobru plnku, chcela by som aby bola ta torta taka ovocna svieza 🙂a to je dobre ze staci to balenie, lebo predsa na 1x je to dost penazi, a co ked sa mi to vobec nepodari, bojim sa ze to pekne nepotiahnem :( vdaka za vase rady maminky🙂

nika222
6. feb 2013

@patka6 no ta fixka sa zotriet uz neda, preto odpurucam vykrojit kusok hmoty napr vacsie srdiecko a ked trochu obschne tak napisat meno a ked sa nepodari tak vyhodis ten kusok a skusis znova 🙂
Vsetky recepty najdes tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ja osobne odporucam mramorovy korpus, pečieme ho tu všetky a krem taky naj svieži je pribinacikovy s ovocim. Ja milujem maliny 🙂
A co sa tyka potiahnutie, tak popozeraj videa na youtube a nieco sa na teba nalepi neboj 🙂 Cakame potom fotecku 🙂

patka6
6. feb 2013

@nika222 dakujem , pozriem to a snad sa podari, potom koncom mesiaca budem piect tak odfotim , ale dovtedy sem este budem chodit po rady, lebo stale je nieco co neviem 🙂

jakelina
6. feb 2013

@mamina1978 ty jsi zlatá, tolik postupů, ani nemusím hledat. No nějak to vymyslím a budu zkoušet. Já se přiznám, že jsem se nikdy na leknín ani nějak zblízka nedívala. Musím prohlídnout na googlu 😀 😀

jakelina
6. feb 2013

@patka6 chce to číst diskusi od začátku, tam jsou nejvíc takové ty rady pro začátečníky a udělej si třeba jeden dort nanečisto jenom tak pro vás ke kávě, ať nestresuješ hned napoprvé naostro. 😉

pristela
6. feb 2013

Holky, ktore ste z Ba a okolie a chceli by ste sa stretnut na taký nezááááväääzný cukrový pokec 😀 😀 alebo prísť podporiť Lenku @rapunzel 😵 bude predvádzať svadobnú tortičku-alebo svadobne šaty 😀 😀 😀 tak by sme mohli dať cafíčko túto sobotu poobede Incheba - svadobny veltrh či čo to je 😝 😀
@pipka pre teba táto úžasná výzva neplatí !!!!!! ty musíš prísť bo mi nesieš materiál 😝 ak si o tom náhodou nevedela , tož už hold vieš 😀

sisix
6. feb 2013

@pristela ahoj, prosim mas prej nejaky fajn postup na vyrobu ruze. Muzes mi ho sem hodit? Dekuji

pristela
6. feb 2013

@sisix ja 😕 😕 teda iba z netu tutok :

sisix
6. feb 2013

@pristela diky

dm1
6. feb 2013

@pristela ja som prave teraz v ba 🙂 skoda ze to nie je dnes. potom mozeme urobit druhe kavickovanie ked bude veltrh vtn a prides 🙂

zuzana92101
6. feb 2013

@pristela ja by som chcela velmi ist, v sobotu, ale ktovie, ako to s nami bude. to budem musiet vsetkych trepat-celu family, tak to na kafco nebude. To asi len sup sup pobehame, stres, panika a ide sa domov 😀.

zuzana92101
6. feb 2013

ozaj, uz mate niektora ten casopis torty snov? ze aky je... 😉

nika222
6. feb 2013

@pristela ja by som mozno aj prisla, a o koľkej to je? Nech si zoženiem óperku 🙂

zuul
6. feb 2013

dievcata nenapada vas nejaka inspiracia, na 40tku. potrebovala by som nejaku wau tortu (zenske sa idu predbiehat, ktora donesie krajsiu ) - tak znie poziadavka 😝 a velkost klasika, nic velke 🙄

luciahromadkova
6. feb 2013

@pristela, do incheby sa chystam, na vystavu dieta a rodina, tak by som aj mrkla, ale zalezi kedy, lebo drobec poobede spava a ja este kojim, zvykne si dat mlieko 😒 aj pred a po spani. A kavu by som si rada s Vami dala 😵. No skusim vyjednat s manzelom 😀

vlada111
6. feb 2013

@pristela do prčíc, hneď by som prišla, ale máme v nedeľu krst a budem piecť 😒

nelly75
6. feb 2013

@pristela chcela som ťa poprosiť na tej tvojej krivej torte tie čísla krásne ružovo cyklaménové ako si dosiahla taký odtieň farby, resp. akú farbu si použila. ďakujeem 🙂

sisix
6. feb 2013

@pristela Jeste jednou dit a pridavam dalsi moji snahu 🙂 Opet plastelina. Dcerka delala snehulaky a ja ruzi. 😀 Prosim o komentar kde co spatne ........ dik

pristela
6. feb 2013

Holciny no Lenka ma zacat o 14hodke a do kedy tam budeme netusim , tak okolo tej hodky isto

@nelly75 smartflex + wilton Rose

pipka
6. feb 2013

@pristela materiaaal myslis genetickyyyy? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
6. feb 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no bolo mi to treba , tak sa mi nechce robit 😀 😀 😀 😀 😀 ocividne este o tom nevies 😝 Lusil ti ma nejak dopravit bo ona v sobotu nebude doma , ale este uvidim