Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
6. feb 2013

@alenv ja by som to bez stužovača už nikdy neriskovala 😉 😉 hlavne do poschoďačiek...

lamps
6. feb 2013

@pristela že? ale pravdu som napísala 😅 😅 😅 a určite mi to potvrdí aj @rapunzel 😀 😀 😀 a v piatok kedy by si sa tu mohla vyskytnúť? Doobeda budem určite doma a poobede ešte netuším

florentina
6. feb 2013

@maya30 hele já chápu, že to někdo chce. Ale prostě bych zase vysvětlila důvody, proč to nelze, aby pochopili i toto. Jako i kdyby jsi dělala z malého množství, ten čas s tím strávíš stejně, takže by to musela zaplatit, tak to už si může rovnou objednat dort. I kdybych to dělala s nějakou zakázkou, stejně bych na to korpus musela péct zvlášť a sestavit dortík zvlášť, tězko někomu odkrojit z dortu, že ...a nebo někomu dávat odřezky. Jedině, kdybych dělala dort domů na oslavu, tak bych mohla kousek posléze odkrojit. Tak jedině udělat takto malé kousky a nechat zamrazit a pak vyndavat na ochutnávku, ale já zase myslím, že to mražené prostě ovlivňuje kvalitu a nikomu bych to takto nenabízela.

ajka82
6. feb 2013

@maya30 😀 ja uz som mala tiez taku, ze chce aj ochutnavku predtym, lebo vsetko musi byt to najlepsie a tip-top... tak som ju poslala do cukrarne, ze tam si nieco najde, lebo ja 30 druhov toriet na ochutnavku nedrzim kazdy den, ze mi to nema kto platit 😠 😉

pristela
6. feb 2013

baby , no dnes som radsej zdrhla od zakaznika ze musim urychlene prec 😀 😀 bo hodinu pisal 😀 😀 a ze kollko by stala u mna torticka 30x30cm stvorec, 20cm vysoký 😀 oriešková , na vrch psik /uz neviem aka rasa 🙂/ ten pes capucino prichut a vedla neho ruzova lopticka puncova 😀 ja ze čo??? to ako pes torta a lopta tiez? ze nie z tej hmoty co modelujem len tieto prichute 😀 a pak teda ze ked nie , tak ten psik ako mini torticka vymodelovany s plnkou kapucino a lopticka ruzova glazura ako na puncakoch 😀 😀 😀 😀 no a moj maly mi stale nieco vrieskal popri tom do ucha ...amen so mnou dnes 😝 😀 😀

alenv
6. feb 2013

@dada2007 neboj se toho 😉 více čokolády to udělá za tebe.. dělám jen nemásláky a ztužovače se snažím vube nepoužívat.. zákazníci to nechtějí někdo to orpavdu cítí ☹ chtěla jsem jen poradit.. je opravdu krásně tuhý

daducha
6. feb 2013

@maya30 aj u mna to uz skusali a povedala som , ze ak pridu napr. v piatok ked plnim torty,tak im viem dat ochutnat,alebo ked im to vyjde a mame oslavu, tak im dat ochutnat z nasej torty.Ani jedna este neprisla a objednali si aj bez ochutnavky 😀

maya30
6. feb 2013

no baby prave jej pisem ze to nie je mozne, uvidim co odpovie 😔
@florentina mna to tiez napadlo, ci uz budem zakaznikov volat na nase rodinne oslavy alebo co 😀

ajka82
6. feb 2013

@pristela joooj a my sme na odlave v Dubnici tuto sobotu 🙄 som vedela ze mi to nevynde... budem blizsie k danke 😝

pipka
6. feb 2013

@pristela sak kluuudne, ja sa s nou mozem aj niekde stretnut, nech mi tie latky pre teba da 😉 to myslis, nie? 😉

zuzana92101
6. feb 2013

@pristela aki narocni zakaznici...jedna chce ochutnavku, druhy capucino psa a punco loptu 😀...kedysi stacili torticky od babky, ziadna figurka, len cokolada, nastruhane orechy a ozdobene kremom 😝 a dobre bolo 😉

dada2007
6. feb 2013

@alenv jasnééé.....pohoda. Ja sa nebránim novým veciam, ale radšej dávam stužovač. U mna sa na to nikto ani nikdy nepýtal, ani nič nespoznal 😅 😅 😅 takže neriešim zatial 😉

zuzana92101
6. feb 2013

@dada2007 ja som v zivote stuzovac nedavala...kedy to tam supnes, to len primiesas do stuhnutej slahacky s cokoladou a zacnes slahat? nesekne sa nic?

maya30
6. feb 2013

@zuzana92101 sak pozeraju telku, nee? 😀 Len tu cenu dako kazdy prehliadne 😝

zuzana92101
6. feb 2013

@maya30 ved to, tam to ide na tisice a tu...na desiatky a aj to sa zda vela ☹

jakelina
6. feb 2013

@alenv a není to moc sladké, čtyři čokolády na dvě šlehačky?? Já teda do mascarpone krému ztužovač taky nedávám, dám na jednu šlehačku jednu čoko a jedno mascarpone a nikdy mi netekla a sladké to je tak akorát.

dada2007
6. feb 2013

@zuzana92101 jj, hned na začiatku to tam vysypem a mixujem......nie, nič sa mi neseklo ....

dm1
6. feb 2013

kocky aku velku tortu by ste urobili pre 80 ludi na svadbu ktora sa iba tam rozkraja nemusi nic zostat na neskor? maju to byt stvorce som chcela 30x30, 24x24 a 16x16 myslim ze by to malo stacit nie?

nika222
6. feb 2013

@lamps tiez si myslim, že @pristela má o sebe skreslenú mienku ale radsej si prinesiem aj ruzové okuliare 🙂 Dufam, že sa nas tam stretne viac 🙂

lamps
6. feb 2013

šikuľky a poradkyne moje, dnes mi mm kúpil také pekné sklené misky na mňamkové dezerty, nemáte náhodou nejaký dobrý recept? chcela by som tie misky vyskúšať 😀 😀 😀

lamps
6. feb 2013

@nika222 a je s ňou fajn, ružové okuliare nebudeš potrebovať 😅

dm1
6. feb 2013

@lamps ja robim len take jednoduche do tych poharikov hranatych co mam bud tvarohovo-slahackovy krem s piskotami a ovocim alebo klasika tiramisu do poharika ine som este nerobila 😝

lamps
6. feb 2013

@dm1 to tiramisu napadlo aj mňa

anibas
6. feb 2013

@lamps Andrejka ja dávam to, čo mám práve v chladničke - jogurt, tvaroh, šľahačky, kyslá smotana, ovocie, piškóty - farebne to doladím a hotovo 😉 😉

lamps
6. feb 2013

@anibas tak to máš veľmi šikovný recept 😅 😅 😅

anibas
6. feb 2013

@daducha @dm1 @zuzana92101 tak z toho časopisu som trochu sklamaná - čakala som oveľa viac 🤐 🤐 🤐

anibas
6. feb 2013

@lamps to nie všetko spolu naraz - podľa toho čo mám - aj teraz mám ešte 1 zvyšný : vanilkový puding+ mascarpone+ mrazené jahody a maliny + ozdobené šľahačkou 😵

dm1
6. feb 2013

@anibas no pravdupovediac aj ja ale tak pre zaciatocnika moooze byt. ono ked clovek sleduje novinky a vychytavky na nete tazko ta uz niecim prekvapi nadchne mne napriklad prisli zbytocne pri kazdom jednom postupe aj recepty na korpus, plnku a postup 😝 neviem ale isto to niekto oceni.... o to viac som v rozpakoch ked chce kamka aby som nafotila postup do dalsieho cisla 😕

lucula73
6. feb 2013

ahojte
dievčatá prosím vas,ako sa robí takáto dvojfarebná tortička?myslím tie boky?mám neičo takéto urobiť,toto som dostala ako predlohu ale ak to potiahnem celé jednou farbou a boky potom druhou,tam bude veľa hmoty,nie?
ako to robíte,prosím vás 🙂 🙂

dm1
6. feb 2013

@lucula73 presne bude tam vela hmoty ja by som urobila iba boky a potom na to bielou alebo opacne lebo tam sa da super maskovat spoj normalne by som to skalpelom orezala ako ked robis krabicu