Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
17. feb 2013

@lokalistin
@aduskatt
@katiatko
@jakelina
baby, tak nakoniec burizony neboli 😝 , takze horalka to isti. Zlepila som si 4 s cokoladou, uvidime, co z toho bude. Dakujem za rady ohladne burizonovej hmoty, raz to vyskusam...len dufam, ze uz nikto nebude chciet odo mna dalsi tank 😝 ja to taaak nemam rada.

zuzana92101
17. feb 2013

@bambula1307 ten vlacik tomas je perfektny...to by chcelo si takych narobit do zasoby a potom len vykladat na torticky 🙂

reruna
17. feb 2013

@zuzana92101 tak to jsi mě nepotěšila s tou Damou... no snad to na potahování půjde, na modelování jsem si objednala smartlfex, pro jistotu
@pristela na potahování to MMF ještě jsem ochotná, když doma nic jiného není 😀 ale na modelování teda ne, obdivuju tě, jak z toho dokážeš takové nádhery 🙂 já neumím utrefit tu konzistenci

zuzana92101
17. feb 2013

@dm1 ty ma tak drazdis s tym sugarveil, ze budem asi radsej rozky s vodou jest, len aby som to mala 😵

zuzana92101
17. feb 2013

@reruna nie je to zase uuuplna katastrofa, ja som s nou robila hodnu chvilu 😉, ale odkedy som skusila smartflex, som verna len jemu 🙂, uz len to, ze sa mi netrha a nelepi, to je take plus, hlavne, ked sa ponahlas

bambula1307
17. feb 2013

Dievcence koho by zaujimal vareny karamel..to su tie ozdoby z tahaneho cukru..pripadne odlievane, tak recept je v ucebnici takyto
cukor kr. 2,5kg,
skrobovy sirup..glukozovy 400g ,
voda 1kg
a vinan draselny ..to je na predlzenie plastickosti. Na 0,5kg cukru sa dava na spicku noza pri dovarani.

na male fukane ozdoby sa vari na 141 st.
na tahany karamel na 142 st.
na vacsie fukane ozdoby na 147 st.

Po uvareni sa hmota po ciastocnom vychladnuti, vyleje na naolejovanu mramorovu dosku..ci plech,alebo silikon podlozku. necha sa trochu vychladnut a potom sa moze s nou pracovat. Nesmie sa hned s takym horucim..mne sa to zacalo mrvit zbelelo to a bol koniec...

Ja som to trochu skusala, nedopadlo to moc slavne..usulka som jednu ruzu..ale trochu som si skusala tahat.hehe a nakoniec som to rozvarila a zafarbila na cierno vyliala na plech a ked stuhlo polamala a dala na vagony ako uhlie 😀

V skole nam ukazovali akurat to vyliatie na mastny plech..zafarbene na zeleno..ked to stuhlo polamali na kusky a ked chceli z toho listky dali do truby zmaknut a potom s tym robili listocky.

V literature sa pise, ze v minulosti sa kusky nahrievali nad kahanom..a tak sa modelovalo.
Pred x rokmi som mala kolegynu ktora v nitre chodila na nadstavbu cukrarsku a ucili ich tam s tym robit..pamatam si, ze mi vravela, ze ked liali urcite tvary bariery ..teda okraje si robili z plasteliny..a tak do toho liali..no neviem ci dno mali plech..to je tak davno..uz vsetkoo 😖
no pridavam par mojich pokusov 😀

dm1
17. feb 2013
bambula1307
17. feb 2013

tu lepsi zaber 😉 inak to chuti ako cukrik ci lizanka

lussy23
17. feb 2013

@mamina1978 nádherná
@dm1 jej
@jakelina krásne
@luciahromadkova krásna @katiatko krásnučká @gabina275s je nádherná
@mima1311 krásne
@anibas krásne
@evala777 krásna

lussy23
17. feb 2013

@bambula1307 krásne

lussy23
17. feb 2013
lucula73
17. feb 2013

@zuzana92101 Zuzi a kde si videla tú krajku na sugarveil za tú cenu?som takú lacnú nenašla......
mne sa tiež veľmi páči,stačila by mi aj polovica 😀

zuzana92101
17. feb 2013

@lucula73
@dm1
neuveris, co som prave nasla...uz je kuuuupenaaaa...vysla cca 15e aj s postovnym, jupiiii

http://www.ebay.co.uk/itm/1-SHEET-OF-SUGARVEIL-...

jaja555
17. feb 2013

@jakelina mohla by som ťa poprosiť o receptík aj s postupom na ten karamelovo šľahačkový krém ? Prosím, prosím 😉 🙂 😉

mizulienka
17. feb 2013

@zuzana92101 ty si ale sikovnica Zuzi 😉 paradne si kupia tu krajku, blahozelam 😉 😉 😉

elienka
17. feb 2013

@zuzana92101 nechcem moc špekulovať, ale link čo si dala, tak som pochopila, že pošlú tú 1 krajku vyrobenú, či je to zlý link?

79zuzana
17. feb 2013

@zuzana92101 zuzka, toto co si dala link to nie je vykrajovacka ale hotova vykrojena krajka

dm1
17. feb 2013

@zuzana92101 neviem dobre anglicky ale ozaj s i zisti ci je to forma alebo krajka 😝

mizulienka
17. feb 2013

baby ale za 15eur by to bolo dost drahe nemyslite? mne to pride ako normalne forma....podla toho nazvu.

79zuzana
17. feb 2013

@mizulienka nie je to forma, precitala som to cele....aj podla nazvu to hovori ze je to hotova jedla krajka-dekoracia na tortu...take drahe je to kvoli postovnemu 😒

jakelina
17. feb 2013

@jaja555 dvě lžíce cukru zkaramelizuju, zaleju jednou šlehačkou a nechám převařit. Ušlehám 1,5-2 másla podle toho kolik chceš krému a zašlehám jedno karamelové salko a pak přidám tu šlehačku. Já si většinou ušlehám dvě másla se salkem, odeberu si do misky na potření dortu zvenku a až pak přidám tu šlehačku. Výborný je z praženými lískovými ořechy.

lucula73
17. feb 2013

@zuzana92101 no neviem čo si kúpila........kočky píšu že to nie je forma..........
a tá sk stránka jje aká,kde ju majú?lebo viem,že baby si to brali aj na polovicu,kvoli cene......

dm1
17. feb 2013

@mizulienka ked sa pozries ono to stoji 6 eur to to postovne to predrazilo... inak by ma osobne zaujmalo ako poslu krajku lebo mne sa ju este plnohodnotne nepodarilo uchovat viac ako 3-4 dni aj to musela byt super zabalena ink s avysusila a rozpadla 😕

mariann2
17. feb 2013

@viera6 tá sestrička na torte čo si pridala je robená bielou formičkou na figúrky, kúpila som si ju a použila až jeden raz na tejto torte, asi ju predám, lebo sa mi figúrky z nej nepáčia

mizulienka
17. feb 2013

@79zuzana teraz citam poopis dole a vyera, ze je to ozaj iba krajka, ale nechapem, ved ta krajka vyschne, tak ako sa pouzite, sa zlomi, ked ju bude chciet dat okolo torty, ci nie? 😕

1zaza
17. feb 2013

je to fakt hotová krajka, teraz mi to kamoška preložila, vraj tam ešte píšu, že ze nech rataju 5-10 dni kym to spravia a vysusi sa to a poslu to :(

reruna
17. feb 2013

@zuzana92101 podle toho anglického názvu je to už hotová jedlá krajka jako dekorace na dort, to nebude forma ☹

79zuzana
17. feb 2013

@mizulienka no neviem, este som to nepouzivala, pisu ze to moze dat okolo torty. Ale zase vela toho nenatoci ked to ma len 14" co je len 35 cm

dm1
17. feb 2013

@1zaza preboha naco je komu ususena krajka 😲 . ved to jedna ani nevyjde okolo celej torty 😝

katiatko
17. feb 2013

@1zaza no, to je ale iny obchod..... 😠