Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ollako
3. mar 2013

@dadka212 maš neskutočné torty... klobúk dole, úžasné, nádherné !! 😵

lamps
3. mar 2013

@janula.h ten je krásny 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 všetko najlepšie 😅 😅 😅

janula.h
3. mar 2013

@lamps ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeemeeeeee 🙂 😵

mysiatkoo
3. mar 2013

@dadka212 krasne ako vzdy... Cim si pisala prosim tie biele cisla a pismenka na kalkulacke?

dadka212
3. mar 2013

@mysiatkoo dík 🙂 písala som práškovou belobou sugarflair roztopenou v alkohole

bambula1307
3. mar 2013

@jakelina Moje nervy, to je zakaznicka..asi sa boji, ze bude draha..ci co...
Ja som tiez tak jednu mala..najskor chcela formulu 2kg..potom chcela 60 a na tom formulu..jasne ze 2kg..tak som jej musela vysvetlovat..vsetko...a hlavne, ze urcite nebude2kg..
Potom, ze parizsky krem..tak sa pytam aky..ci slahackovy,alebo z vajicok.. Tak , ze slahackovy... robila som tam laliu, cokotransfer....a bola plnena 2x. Dostala som od nej hadam 10 mejlov s 10 otazkami v kazdom A .aj po prebrati torty sa pytala..ako sa robi cokotransfer..co to vlastne ..kde som ho kupila..ako som robila kvietky...a este bola nespkojna, ze bola plnena len 2x..ze ona ma rada viac kremu. Tak som si povedala, ze sa musim pytat aj na to koko vrstiev kremu chcu. Normalne som bola z toho unavena...a potom este pisala..ze teda pekna, ale toho kremu keby bolo viac..no a nakoniec pisala, ze kolegyne hovorili, ze bola dobra..a krem stacil.
Potom ma este bombardovala, ze kolegyne by chceli orchideu ako kvetinac..a co by to stalo. Tak som z brucha hodila cca30-40e...a neobjednal si nikto 🙂)))

vlada111
3. mar 2013

@zuul úžasne vypracované

dm1
3. mar 2013

@jakelina no to je teda divna pani :-P. a nedalo sa jej povedat ze bude stat od - do podla odhadu vahy? asi sa boji ze bude draha 😝

vlada111
3. mar 2013

@mizulienka Luci či Rapunzel, či Zvonilka, tortička bude krááásna 😉

zuul
3. mar 2013

dievcata dakujem vam za pacitka aj za komentare. potesia ma vzdy.

teraz to mal byt domiesavac, no odmietla som. tie hodiny roboty by mi nikto nezaplatil 🙄

@mizulienka ako bolo? ukazes mi niekedy drotikovanie? neprides k nam sa zahrat? mame skoro rovnako stare detusky. 🙂

vecernicci
3. mar 2013

@dm1 já měla první várku už v lednu 😀 😀 😀 😝

dajna11
3. mar 2013

kočky nemáte niektorá uloženu tortičku macko poo ae kombinácia jasná zelená,asi taká hrášková s ružovouý?

dm1
3. mar 2013

@vecernicci ja som akosi pozadu veru teraz ale snad to stihnem ja len pre nas a rodinu tak to bude pohodicka 🙂. este objednavam nove vykrajovacky tak to v druhej varke spravim. Inak 3-5.maja je u nas v Cicmanoch kusok celoslovenske stretko medovnikarok takych je ozaj malo mooooc by som chcela ist ale ako na potvoru to je vsetko tak po kope a uz mame zajednanu dovcu na leto tak treba setrit 🤐 . Kocky su tam zlate aj do kroja sa tam vystrojja inak beru aj chlapov niektore. My sme aj rozmyslali s mm zeby sme sli ale ubytko ze 20e na noc na osobu a + strava, poplatok... to by bolo uz veeela. Asi to otocim len na ten jeden den uvidime este moooc ma to laka

NECHCE SA IST ESTE NIEKOMU DO TYCH CICMAN KOCKY???

zuzana92101
3. mar 2013

@dadka212
@pristela
@jakelina
ja tiez hovorim "pokyny", no ale jedna pani ma dorazila... Vracim, ze ten potah sa nema rad s vodou atd. Vyzeralo, ze pochopila...no a ci s nou nesla do auta aj s manzelom a vonku prsalooo...manzel sice drzal nad nou dazdnik, ale na tortu pozabudol. Ked som to videla, az ma pri srdci zabolelo 🙂, ze chuda torticka moja, ako ta trapia 😀. Ze ich to nenapadlo...aj som uz skoro na nich zakricala, ze nech na nu neprsi, ale potom som si povedala, ved instrukcie dostali, ze pocuvali zadkom nie je moja vina. Odo mna isla torticka ok no a potom...uz aj potopa. 😝

adkoalauri
3. mar 2013

Baby, prosím Vás, včera som urobila Pribináčikový krém do torty, a zostalo mi dosť veľa plnky. Môžem ju dať do mrazničky? Zajtra sa mi piecť už nechce a vyhodiť mi je to ľúto. ďakujem

zuzana92101
3. mar 2013

@dm1 ja by som veru isla...len s nami je to tazko, lebo mm je hudobnik, ci mu do toho nieco nepride...no ale netreba nejako vopred zajednavat, nie? vstup volny, ci treba nieco platit?

anibas
3. mar 2013

@adkoalauri daj do misky s piškótami a ovocím 😉 😉 😉 a spapáte zajtra

zuul
3. mar 2013

@adkoalauri nemraz, davala si tam slahacku aj kyslu smotanu tak nie.

tweetinka.co
3. mar 2013

ahojte Kočenky.. tak idem sa pochváliť sem do fóra.. Ďakujem za všetky rady, tipy.. ste skvelé!!! Takže toto je moja druhá poťahovaná tortička.. napriek tomu, že nie je dokonalá, ja som na ňu hrdá a všetkým sa páčila, niektorí boli dokonca unesení a ešte aj chutila (každému do nohy) 😎 😎 😎 váha bola cca 10 kg

adkoalauri
3. mar 2013

@zuul ahoj, no dávala som tam Acidko a kyslú smotanu 😒

vecernicci
3. mar 2013

@dm1 hmmm, tak to mám trochu z ruky 😀 stačí, že jsem byla v Senici v pátek, ujeli jsme přesně 257 km tam a 257 zpátky 😝

bambula1307
3. mar 2013

Babule mnam mnam slinky mi tecu..krasne tortusky ste napiekli a suhlasim..na vas sa nechytaju ani americke torty...tam take krasne vypracovane auticka, kvietky a vsetko...nevedia..alebo nestihaju.. 😉

Ja som stale daka mimo..unavena, laryngitidu mam..aspon, ze deti su zdrave. MM je od noveho roka v Olomouci..tak som na vsetko sama a som z toho na nervy.
Dnes moja starsia vyliezla na kredenc..zobrala martankov zo skrinky a nacpala sa nimi..potom sa pogrcala aj pototo ☹ 😠
Prave som uspavala mladsiu. asi si zadovazim klietu a strcim ju tam kym budem dojcit mmladsiu..inak ma pice.. ☹

ja som na tento tyzden slubila cokoladou torticku a skusala som , ze aktulane kvietky..narcisy..hehe aj ked teda narcisy este nikde . Jeden tulipan,ale nic moc sa mi nepodaril....jo a robila som to asi tyzden v noci..z wi

bambula1307
3. mar 2013

@vecernicci juuj ja som kusok od senice...nabuduce musis ku mne prist ..sak ja tu umieram nemam s kym prehodit slovka ☹ mam z toho depkuu jak svina

vecernicci
3. mar 2013

@bambula1307 vidíš, jsme mohly dát kafe 😉

zuzana92101
3. mar 2013

@bambula1307 kraaasne, a ako sa ti robili tulipany? mas na to speci formicku? mna cakaju pravdepodobne na jednu svadobku...

bambula1307
3. mar 2013

@vecernicci no moc by som sa tesila..stretnut spriaznenu dusu 😀 ..uprimne

bambula1307
3. mar 2013

@zuzana92101 nie prave ze nemam, len podla fotopostupov som pozerala..a na lyzicu dala..lupene..no bolo to take malo dotvarovane a pri viazani bol taky moc rozkvitnuty..a asi nemam sparavne farby praskove..tak aj farba je taka..selijaka

pipka
3. mar 2013

@bambula1307 kraasne sa ti kvietky podarili 😵 😵 😵

pipka
3. mar 2013

@jakelina majka...taka zakaznicka mi zavana problemami 😅 😅 😝 mne uz keby treti mail alebo telefonat, uz ju poslem kade lahsie 🙄 😀 😀

lubi22
3. mar 2013

Ahojte 🙂

Nádherné tortičky pribudli cez víkend 🙂 Pridávam aj ja moju druhú pre moje už 4-ročné zlatíčko v štýle Spidermana na zajtra do škôlky 🙂 A mám takú otázku - čo používate na ruky, na "vybielenie"? Ja ako som farbila tú červenú, minula som polku gelovky, a moje ruky sú krikľavo červené, nefarbí to, ale ani to nejde už dole 😅 A zajtra v práci by som potrebovala normálnu farbu 😅 Čím vám to ide dole? Ešte som ofarbila aj bielu kuchynskú linku na červeno, už je iba taka ružovkastá, tak aj tu uvítam tipy 😀 😅 Ďakujem 😵