Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denuschka7
12. mar 2013

@ajka82 Ja pouzivam polystyren, obalim ho alobalom a hotovo (ak mate niekde nablizku niekoho kto stavia dom, tam sa urcite jeden najde) 😀

timotejkabrejkova
12. mar 2013

@lamps Aké jemné a nádherné sú tie svadobné .......

jenie123
12. mar 2013

Ahojte kocky.. konecne som vas docitala.. akosi nestiham.. 🙂)) krasne torty ste napiekli.. opacitkovane a poukladane.. super.. 🙂 pridavam svoje minulotyzdnove.. mala som akysi sportovy tyzden 🙂)) ta s kaprom nakoniec skoncila na rybarskej vystave v brne.. 🙂 rybara som sa snazila spravit podla originalu Lukasa Krasu.. neviem ci sa podaril, ale Lukas sa v nom videl.. 🙂)))

jenie123
12. mar 2013

Baby prosim vas, robili ste niektora tablet.. google mi nic moc nenasiel..

jakelina
12. mar 2013

@jenie123 ten kapr je suprový, jak se leskne fakt jak z vody vytažená ryba 😀 😀 😀

jenie123
12. mar 2013

@jakelina dakujeeem.. si zlata 🙂

mysiatkoo
12. mar 2013

@zuzana92101 @lokalistin @levandulka3 dakujeeeem, velmi velmi velmi 😉 a potesilo aj kazde jedno pacitko, je to povzbudzujuce... @lussy23 presla som si na webe nielkolko postavickovyx postupov, potom som modelovala uz len podla obrazka....a idem pacitkovat ja, lebo tu je zase straaan 😎

79zuzana
12. mar 2013

@denuschka7 islo do toho 40g kakaa co sa mi zdalo dost vela a len stvrt lyzicky farby. Ale pisali ze viac farby moze zmenit chut tak som to nechcela pokazit. Dnes si k tomu sadnem a prelozim ti receptik lebo ho mam v angl. Casopise. 😉

iwulka23
12. mar 2013

Ahojte Kočky,prosím o radu..ako by ste robili tie labky na torte? ja som to teraz skúšala s pečiatkou z kinderka v tvare labky,ale farba sa len rozmazala,skúšala som aj malovať ale tiež tá čierna je dosť taka že to by mi nezaschlo a jeden dotyk a je rozmazane :( som zúfala...
torta je len príklad..ide mi o tie labky 🙂

lifinka
12. mar 2013

ahojky, musím se pochlubit, co jsem si koupila v KIK 😀 velikonoční silikon. formu za 105kč.Se těším na veikonoce si ji hned vyzkouším a zkusím potahnout 😝

gabkostanka
12. mar 2013

@lifinka pekny zajko🙂 inak ja som pozerala v lidli podobne, ale ako s ato dava do rury? treba este na plech polozit, alebo staci na mriezku? 😕

anelehka
12. mar 2013

ahoj sikulky,prosim Vas,nedavno tu bol postup na spider-mana-postavicku,nemate to nahodou niektora po ruke,dakujem 😵

aduskatt
12. mar 2013

@iwulka23 malovat je lepsie praskovou farbou rozpustenou v troske alkoholu, to uschne, gelovka bude dllllho lepkava

denuschka7
12. mar 2013

@79zuzana dakujeeem, a ja teda potom vyskusam dat menej kakaa a viacej farby a dam vediet co to spravilo 😎

lifinka
12. mar 2013

@gabkostanka asi by bylo vhodné na plech, na mříšce nevím, zda by dno dobře drželo, když není rovné.uvidíme 😉

iwulka23
12. mar 2013

@aduskatt božinku..fakt..a to ma vobec nenapadlo 😀 a čierna práškova je taka poriadne čierna??

aduskatt
12. mar 2013

@iwulka23 podla toho, aku kupis a ako ju nariedis....ja mam ciernu dost podla mna.......🙂) toto som malovala ciernou prachovou v alkohole.......a nejavila sa vobec domodra alebo do zelena........ len je pravda, ze podklad nebol biely, ale sivy

mamina1978
12. mar 2013

@jenie123 Krasne torticky , no ten sumec a raketa perfektne 😵 🙂

iwulka23
12. mar 2013

@aduskatt uf no skusim s prachovou..ked ju zohnám lebo v našom e-shope ju ma vypredanu...a ked nezohnam tak nedám labky a vybavene 😀

aduskatt
12. mar 2013

@iwulka23 v drogerii, alebo v hypermarketoch pri veciach na pecenie mavaju🙂 ked nezozenies, daj vediet

coko.joko
12. mar 2013

Ahojda holky,prosim o radu...jsem uplny zacatecnik a chtela bych zkusit dort panenku barbi....hledam nejaky jednodusi postup....poradite me jak na to....dekuji moc

iwulka23
12. mar 2013

@aduskatt maju v drogerke ?? no skusim zajtra alebo štvrtok pokukať 🙂 dakujem za tiip

lifinka
12. mar 2013

našla jsem pár receptů, na korpusy, krémy.
http://www.eshop-olja.cz/rady-s-postupy-s-pecen...

např, mě zaujal tento krém:
-jahodový se salkem...vynikající...jahody scedíme a ze šťávy uvaříme hustý puding (dělám z půl litru štávy a dvou van.pudingů či přímo jahodových) po vychladnutí vyšleháme s jedním salkem, a jahodami(dobře okapané)+1 jedno málo (cukr se už nemusí přidávat..je to od salka a štávy sladké)..já přidávám jen jeden vanilkový cukr. áte někdo vyzkoušené, zda je opravdu mňam 😀

dajna11
12. mar 2013

@mamina1978 akoby som videla našu 😀 😀 😀----ešte aj ten fliačik na chvoste má taký....

lokalistin
12. mar 2013

Moja dnesna,kakaovy korpus,parizska slahajda z kinder cokoladiek,potahovana mmf,4x korpus 3x plnka priemer korpusov 26,vaha 4,45kg.Mozno to niekomu pomoze 😀 myslim tie udaje.To fotenie mi teda vobec nejde,nech robim co robim,nevyzera to dobre,s bleskom boli strasne tmave,bez blesku rozmazane 😝

zuzana92101
12. mar 2013

@iwulka23 ja by som tie labky robila tak, zeby som si vykrojila z hmoty maly kruzok a z neho tym istym kruzkom kusok "odkusla". a tie pazuriky ciernou fixkou na potah nakreslila. 😉

iwulka23
12. mar 2013

@zuzana92101 aj to je jedna z možností 🙂 dakujem 🙂

jenie123
12. mar 2013

@mamina1978 dakujem.. 🙂

barborkam
12. mar 2013

Dievcata, rozbieham torticky a neviem, ako ich mam predat/inzerovat a ziskat nejakych zakaznikov. Ako ste zacinali vy? Znami si chvalia, ze torticky su vyborne a aj krasne, len akosi to stoji a ne sa pohnut dalej.