Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
11. apr 2013

@elienka ten robot vyzerá super.ty ho tiež máš???

dm1
11. apr 2013

tak som merala tie moje pocinovane formy a maju 8cm rovnako ako rafiky 🙂

iwulka23
11. apr 2013

Ahojte kočky 🙂
prosím,nenašla by sa u vás inpirácia na Torty PSP..v ružovo bielej farbe,niečo jednoduche,2posch. okruhle?? 🙂 dakujem 😝

aduskatt
11. apr 2013

@dm1 sa mas🙂) aj ja scem take vysoke formy

elienka
11. apr 2013

@lucula73 nie nemám, ja mám kenwood kmix 61, ale ja nepečiem torty len tak zo dve do roka. ale suseda oproti má tiež ten môj kmix a nemôže si vynachváliť a to pečie priemerne 3 torty týždenne. ja som si ten môj robot kúpila hlavne kvôli kysnutému cestu. teda mám ho necelé 2 mesiace a som strašne spokojná, vždy keď idem okolo tak ho pohladkám 😅

vlada111
11. apr 2013

@aduskatt super, si poklad 😉

aduskatt
11. apr 2013

@vlada111 dufam, ze bude aj skladom🙂 zajtra alebo v pondelok by sa mali ozvat

lucula73
11. apr 2013

@elienka a ten tvoj má tiež takú veľkú misu?tá sa mi asi najviac páči.......a kysnuté robievam aj ja často 😉

elienka
11. apr 2013

@lucula73 niekde uvádzajú, že má 4,9l, niekde 5l, ale v návode (naschvál som si ho našla) je že je max na 12 bielok a to kysnuté - max 1,3 kg múky. akože pre mňa je tá misa veľká hocikoľko, ja som zatiaľ robila kysnuté max z 1 kg. a rovno to tam nechám aj vykysnúť. mne sa ten kmix strašne páčil dizajnovo, mám dosť spotrebičov červených a mám ho stále na linke vystavený (aby som ho používala, je ťažký na schovávanie a vyťahovanie). no mám z neho radosť takú, ako som už dávno z hocičho nemala. stále len rozmýšlam, čo v ňom zasa pripravím. inak robila som grilážky a ten tuk sa mi do toho ťažko vmiešaval a ako som to tak miešala, tak som sa tresla po čele, že načo mám robot - dala som to tam, dala tú K metlu a za minútu bolo hotovo - to čo som predtým pri telke aj 30 min. miešala. a kysnuté cesto jedna báseň.

pralinka25
11. apr 2013

@elienka mne sa tento typ tiez straaaasne dizajnovo paci. ja kysnute vobec nepeciem este som to v zivote nerobila a na tych par toriet a kolacov neviem ci by sa mmi oplatil ale vyzera uuuuuzasne 😵 uz dlho po nom poskulujem

elienka
11. apr 2013

@pristela a nechcem ťa dráždiť ale na heuréke sa dá nájsť ešte lacnejší:
http://www.heureka.sk/?h[fraze]=kenwood+km+636

@pralinka25 aj ja som po ňom dlho pokukovala, splnila som si tajný sen

woman04
11. apr 2013

@pristela tu je ešte lacnejší ten od @elienka http://www.hej.sk/vyhladavanie/?q=Kenwood+KM636... ,teda myslím ,že je to on 🙂

woman04
11. apr 2013

@pristela ozaj,teraz ma napadlo,že mi z Telekomu prišla zľava do Hej.sk ,7% z celého nákupu,tak,ak by si sa rozhodla ,pošlem ti kód...platí do 15.4...píšu,že doprava zdarma... 😉 a zabudla som ti napísať,že sa mi o tebe snívalo..odkladala som ti buď hmotu,alebo farbu telovej farby ...nechápem 😀 😀 😀 😀

florentina
11. apr 2013

@pristela ten, co ti dala odkaz již elienka. Dokonce z těch samých stránek v české verzi, kuk
http://www.vzdy.cz/kenwood-km636 ...našla jsem ho dokonce i ještě levnější, tuším za 7120, ale zase tohle je od výhradního distributora a navíc dopravné zdarma, tak myslím se ten rozdíl vyrovná.
Ten co jsi dávala odkaz má vyšší výkon a navíc místo plastového mixéru skleněný a ten mlýnek na maso. Já to ale chci opravdu hlavně na ty dorty, mlýnek na maso určitě nepotřebuji a ten mixér mi bude stačit plastový. Doteď mi na nic nechyběl, tak asi ani teď nebude...já mám tyčový mixér s takovou malou miskou a v něm sekám ořechy, zeleninu, sýr a bohatě mi to stačí.
Jinak jsem teď večer zmizela, hned jak přišel manžel domů, jela jsem se podívat do elektra na roboty 😅 😀 ...Škoda, že ta Eta má tak špatné reference, viděla jsem ji tam naživo a moc se mi líbila /vzhledově/. @jakelina souhlasím, že s reklamacemi je to kus od kusu, ale naprosto ti věřím, že přes 20let strarý robot bez problémů běhá, mamka má taky doma 😎 a bez jediného zádrhele šlape roky. Problém je v tom, že se výroba přesunula do Číny a dnešní spotřebiče se dělají jen na pár let. To mi tvrdilo již několik opravářů praček, lednic, spotřebičů aj..., že se kvalita výrobků za posleních pár let rapidně a cíleně zhoršila. Já teda nevím, kde se vyrábí ten Kenwood, iluze nějak nemám, takže asi taky v Číně...to by mě docela zajímalo....ale měl by být prostě z těch kvalitnějších, že víc na to dávají důraz...tak snad. Já ti děkuji za rady, také doufám, že budu spokojená.
Jinak jsem tam viděla ten Kenwood KMX ...a pro mě to není, malá mísa a nízký výkon. Navíc proti tomu Majoru je ta hlavice, či jak to nazvat, na kterou se nasazují ty háky dost nízko a i přes objem té mísy, tam 5l, šahá ta metla jen do půlky té nádoby a výš se podle mě šlehat nedá. Ten major a Chef je v tomto řešen trochu jinak. Ale škoda, neb do něj jsem se zamilovala. Nešlo o tu barvu, ale o to provedení, celokoový, takový fakt pěkný. Jinak jsem tam viděla za pochodu tu balonovou metlu a to byl teda hukot...fakt to vypadalo dobře.
Tu řadu Major, co tam ale měli, to bylo pro mě velké zklamání, ale podle typu a ceny bylo vidět, že jsou to nějaké hrozně staré modely. Jako ta mísa a ostatní super, ale to tělo vypadalo hrozně plastově, nestabilně a ten čudlík co se s ním reguluje rychlost vypadal jak atrapa..fakt jsem tam na to čuměla s otevřenou pusou a nechápala. Teď jsem koukala na net na ten model, co chci teď koupit, je tam i video, tak doufám, že to vypadá jako na něm, ne to vypadá o tisíc procent lépe, stabilněji.
No ale už jsem rozhodnutá. Zítra se jdu podívat ještě do Makra, ale myslím, že tam levnější nebude, jestli ho vůbec budou mít a pak ho objednám....

florentina
11. apr 2013

@elienka naprosto ti rozumím, dnes jsem na něj slintala, vypadá fakt parádně! Jen já se prostě bojím toho výkonu, co jsem četla reference, tak na osatní věci super, ale že když je mísa plná tužšího těsta, tak se prý celý vrní a má s tím co dělat. Tak nevím, ale chci to hlavně na to, tak to mě trošku odrazuje. A ta velikost, velké dorty taky nedělám nijak často, spíš jsou v kurzu ty menší, ale prostě já bych už chtěla, aby to bylo na vše, když už kupuji domů takhle drahou věc...

evuska32
11. apr 2013

@aduskatt
@luciahromadkova
@florentina
kočky čo robíte s mliečnym poťahom, koľko ho budem potrebovať na potiahnutie torty obyčajnej o priemere 24 cm? mám recept 200g pr. cukru, 200 g suš. mlieka, 3 ČL oleja, 3 PL medu...to bude stačiť? či máte nejakú osvedčenú a odskúšanú dávku?

pristela
11. apr 2013

@woman04 oooo, strasne rada sa premŕvam ludom v snoch 😀 😀 😀 len škoda , že si ženska 😝 😝 😀 😀 😀
Ty si moooc zlata , v maji idem oslavovat do BA 😀 narodky, uz mame zakupene ubytko na lodiii, tak snad sa zadarí 😕 ešte ho musia odsuhlasiť a pojdem teda v sobotu pobehat nay alebo co v BA nech ho vidim na vlastne oči ako @florentina Kačka píše , na oko predsa len vypadaju veci inak a tiez musim nasporit, niesom velmi požičkový typ , tak musim setriť 😠 jedine co ma na nom stve je farba- biela , ale kaslat na to , mam bielu kuchynsku tak to je snad znamenie 😀 😀 😀

aduskatt
11. apr 2013

@evuska32 neporadim, ja pouzivam inu hmotu

zuzana92101
11. apr 2013

baby...s tymi robotmi pekne drazdite...som si ulozila stranky a zajtra idem vykukavat 😀, teraz uz dobruuu nooooc

tinamk
11. apr 2013

@vlada111 dakujem ti moooc🙂))))snazila som sa🙂

elisskah
11. apr 2013

pozerali ste spravy na markize, ze ake torty ficia vo svete kdesi? To bola ale inspiacia 😀 Ak niekto nevidel, tak odrezane casti tela, krv a ine rany a odreniny a poplnik so spackami a podobne iny hnus 😀

adrika202
11. apr 2013

pridávam dalsie šialene zadanie..teda ten chlap..nemam rada tieto výseky ludi ..to je ako v mäsiarni 🙂 a ta dalšia je darovacia na svadbu 🙂

adrika202
11. apr 2013

jaaaj aj foto by bolo pridať 🙂 🙂

artepf
12. apr 2013

@evuska32 já dělám s mléčným marcipánem, ale připravuju si ho z kupované směsi Montana. Na dort 25 cm průměr, který nejčastěji dělám, si připravuju vždycky 1 kg, po potažení ti z toho skoro polovina zbyde, ale musíš mít víc, aby ti to šlo dobře potáhnout a nebyly záhyby 🙂 . Takže když si spočítáš váhu jedné dávky, tak by tipla ty dvě dávky tohoto receptu 😉 .

artepf
12. apr 2013

chtěla jsem napsat bych tipla 😀

lucula73
12. apr 2013

@florentina prosím ťa,ktorý robot ideš pozerať ty?mám v tom teraz guláš 😀 .lebo ten čo tu včera naň hodili link,sa mi veeeľmi páči...tiež budem mať narodky..,tak poviem mm,nech mi kúpi 😀

@artepf ty používaš montanu??som kúpila jedno balenie minule,že to pre nás vyskúšam,možeš mi napísať ale,aké máš s tou hmotou skúsenosti?biela si nebude,ale ako sa s nou poťahuje a ako sa farbí??
mne ten smartflex začal liezť na nervy,hľadám niečo iné 😉

dm1
12. apr 2013

@florentina s tou zivotnostou spotrebicov bola dokonca jedna reportaz na to zamerana kde jasne ukazovali na konkretnych vyrobkoch ze su tam schvalne suciastky ktore maju odist za 2-3 roky a ze stacilo namiesto plastu dat kovovu a slapala by roky... dokonca na jednej tlaciarni objavili pocitadlo ktore pri vytlaceni urciteho poctu stranok bloklo celu tlaciaren a bolo treba kupit novu 😠 . vyrobcom hold nejde o nic ine len aby ti vyrobky vydrzali v zaruke a potom mas kupovat nove 😝

florentina
12. apr 2013

@dm1 je to hrozné, co...to přesně mi říkal opravář na pračku. Mám 8let starou a rozbila se, tak jsem ho zavolala. Byla v háji řídící jednotka a tak mi řekl, že ji vymění, ale je to na tom ta nejdražší část, jestli to chci. Nakonec to nebylo tak strašné, něco přes 2tisíce. Taky udělal nějaký menší servis ostatních věcí, no dohromady to stálo asi 3,5tis. Tak jsem se ho ptala, zda to má cenu a nemám si koupit raději novou, když ta se dá kolem 8tis. pořídit a já se původně bála, že ta oprava bude ještě dražší a je otázka, zda to pak bude zase fungovat. No a opravář mi na to řekl, že mi to jednoznačně doporučuje, že tahle pračka byla vyrobena z úplně jiných součástek, než se vyrábí dnes a po opravě mi bude fungovat dalších 10let i déle. Zatímco nová mi pravděpodobně tak dlouho nevydrží a hlavně už nepůjde opravit. Když jsem se ptala, jakou značku by mi doporučil, tak řekl, že by mi hlavně doporučil nějakou bazarovou, tak 5let starou pračku, že poseldní roky se to opravdu hrozně zhoršilo. A že jestli tuhle chci dát pryč, že jí ode mě koupí, že je dobrá...tak jí mám doma, opravenou a šlape, ale chvíli jsem nechápala.

jakelina
12. apr 2013

@makinka2 přilep jedlým lepidlem a nebo vodou

florentina
12. apr 2013

@lucula73 rozhodla jsem se nakonec pro tento:
http://www.vzdy.cz/kenwood-km636

no co vám budu povídat, honilo se mi to v hlavě celou noc... 😵 ale už jsem definitivně rozhodnutá. O tu velkou mísu stojím, nechci si koupit něco za 8 tisíc a pak na míchání těsta používat ruční šlehač, to bych asi byla naštvaná. Nejde jen o dorty, ale také o vánočky, na vánoce jich dělám i 20 a je strašně otravné to dělat v ruce, což jsem dosud dělala, neb robot to neutáhl a nevešlo se mi to tam /dvě najednou, co dělám na jeden plech)....padlo tu, že se ta investice né každému vyplatí, souhlasím, ale i přes to, že jsme tu řešily tu životnost těch spotřebičů, tak v tomto případě sázím i na to, že tento model je od Kenwoodu, samozřejmě vylepšený, na trhnu už hodně dlouho a věřím, že i doplňky aj. budou použitelné léta a další obměna by pak případně nemusel být už tak drahá....prostě i když nepeču tak dlouho, tak předpokládám, že to bude můj koníček tak nějak na celý život a prostě kvalitní robot se do kuchyně hodí. A doufám, že tímto si ho pořídím a kdykoli můžu dokoupit, co budu potřebovat. Na druhou stranu mixér to má, odšťavnňovač mám doma solo, mlýnek na maso nepotřebuji a tak jsem v noci ještě zvažovala, zda k tomu nedokoupit ještě struhadla a měla bych kompletní výbavu a mohla bych dát pryč i ten starý robot, co mám doma. Jen mají ty struhadla dvě a nějak nevím, jaký je v tom rozdíl....přikládám, kdyby někdo věděl, který a proč koupit, prosím o názor:
http://www.vzdy.cz/kenwood-at340
a
http://www.vzdy.cz/kenwood-at643