Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
20. nov 2013

@jakelina so smartom som este nepotahovala, nekupujem to, lebo ked som si spocitala naklady tak je 2x drahsi ako mmf, proste sa to neoplati, ak chcem aby som z toho aj nieco mala...este zajtra ide muz sluzobne mimo okres tak ma nakazane obehat kauflandy, verim ze daco donesie 😅

maya30
20. nov 2013

@lawli na torty od mamy daval niekto info ze tento rok uz nebude, tak potom bohvie kedy...ja som naposledy kupila asi 70 balikov a minula som ich pred mesiacom 🙄

aduskatt
20. nov 2013

@lucula73 naposledy som davala tortu na lepenku tu "kimono", mala skoro 7 kg a udrzalo to

matpaj
20. nov 2013

Ahojte. Obkukavam tu vase krasne torticky 🙂 a idem si k vam po radu. Moja dcera ma v piatok 10 rokov..... aku tortu jej upiect???????? Nic ma nenapada.... 😒 poradte......

tertery
20. nov 2013

Ahoj holky, dotaz: Někde jsme viděla dort, dke marcipán byla nařízlý a ohutný a bylo vidět jakoby dovnitř dortu. Chtěla bych udělat aby vykukoval marcipán jiné barvy, nemáte někdo foto nebo typ jak na to? Díky

lawli
20. nov 2013

@maya30 uha ,to mi ani nehovor....čo budem potom robiť ??? ☹ Ja som si kúpila, keď bol poslednýx americký týždeň 80 balíčkov a 5ks mi ešte kúpila milá susedka...a ešte som mala asi 6-7 zo starej zásoby...teraz mám 14ks ,to som v nedeľu počítala...tento týždeň iba jedna tortička ,tak hádam kým bude zase americký...to vydržím 😕

woman04
20. nov 2013

@tertery ja som robila takúto a tu je postup http://www.tortysnov.sk/fotopostup/otvorena-tor... 😉 😉

tertery
20. nov 2013

@woman04 Jooo supr, to je přesně ono 😉 děkuju

nika266
20. nov 2013

@maya30 už som pisala Lidlu a to iste mi odpisali ,tak to aj ja sa musim obzerat po cukrikoch,pekný deň prajem

blcha
20. nov 2013

ahojte aj ked teraz som ziadnu torticku nepiekla mam tu aspon potiahnute rolady moje prve kreslene pre svokru na oslavu do prace 😉

marianabila
20. nov 2013

@blcha 😲 super,to ako si robila?podla nejakej sablony alebo len tak...

blcha
20. nov 2013

@marianabila kresila som to len tak teda v obyvacke mam vankus s takym vzorom tak som sa nan pozrela a potom som to uz len take neako dokreslila som si myslela ze sa mi to vobec nepodari a celkom sa poradilo a plnku mi poradila @sisix dakujem pekne za recept na gastanovu ja som tam pridala este aj tvaroh a bolo to super 😉

pristela
20. nov 2013

@blcha uuzasne to mas namalovane , vypada to super!

gelinka75
20. nov 2013

baby potrebujem poradit plnku aka je v kindercokoladkach, viete taku nejaku podobnu?

blcha
20. nov 2013

@pristela dakujem pekne od teba pochvala sak ja dnes asi nezaspim a cely den budem chodit hore nos 😀 😀 😀
este som robila aj medovnicky ale tie niesu nic moc este mi to nejde tak ako by som chcela ale pridam fotecky kuknite
ked nemam ziadne objednavky na torty nech sa doma nenudim 😀 😀 😀 😀

mamina1978
20. nov 2013

@lokalistin @maya30
Ano je to tak Zanet...... (krabicka , skrinka ,sperkovnica ) ,,skryvajuce sa tajomstva 🙂

zuvinka102
20. nov 2013

ahoj prisla som pri pre radu.. chcela by som robit tortu s tvarohovo- vanilkovym kremom a plnenu ovocim (lesne plody).. potrebovala by som recept na ten krem. dakujem

mamina1978
20. nov 2013

@blcha Tie roladky vyzeraju perfektneeee 😵 😵 😵

pristela
20. nov 2013

@zuvinka102 ahoj , v nasej druhej teme je milion plniek , skus mrknut , vsetky su odskusane , tui od holiek co ich pravidelne davaju do torticiek : https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

@blcha 😀 😀 😀 😀 trdloooo 😀 😀 idem ti hned zmazať pačitka na fb co som ti dala za roladky aj medovničky 😀 😀 😀 perfekt su aj medovniky, hlavne ze su doma a kuria 😀 bo mne je v pracovni taka desna zima, ze potrebujem aspon na monitory ohen sálavý 😀 😀 😀 😀 😀

zuvinka102
20. nov 2013

@pristela velmi pekne Ti dakujem nevedela som o tej teme

mamina1978
20. nov 2013

@jakelina Majka,prosiiiiiiim ten recept na pernicky, co si sem teraz davala, je vhodny aj na domceky a svietniky ??? A este ,ci sa to musi potierat vajickom, alebo nemusi, lebo ja sa strasne bojim surovych vajec. A este ked uz ta tu tak vyspovedavam,nevedela by si mi poradit cim, by som mohla urobit tu glazuru, ale nejaku bez vajecnych bielok nepoznas??? Dakujem vopred , vies este som nikdy ziadne pernicky nepiekla som uplny zaciatocnik v tomto. 😝 Ale tvoj recept mi pride taky jednoduchsi , tak by som ho aj ja rada skusila....... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

makinka2
20. nov 2013

Ahoj holky prosím o radu, vydrží dort v pohodě do neděle (i třeba do pondělí-úterý) když ho ve čtvrtek naplním krémem?? krém bude asi pribináčkový, vždycky jsme plnila až v pátek tak nevím, děkuji moc za radu 🙂

zuzana92101
20. nov 2013

ahojteee, po sto rokoch som sem zase nakukla a potrebujem babule poradit. Idem robit prvy x puncovu tortu a chcela som sa spytat, ci bude ok v sobotu, ak ju spravim vo stvrtok. Ja robievam torty vzdy den pred odovzdanim a toto neviem, ako sa zachova, ked je to macane v tom rozvare a je to mokre... Dakujem za kazdu radu, cmuk

luciahromadkova
20. nov 2013

@mamina1978
pises sice majke ale skusim aj ja... /majkin recept na medovniky poznam, neskusala som) ja robim tento

1050 g hl. muky /najlepsie chlebova T650/ ale da sa aj hladka...a treba preosiat
6 stredne celých vajec
360 g medu (moze byt aj lesny alebo aj kvetovy, treba ho rozpustit ak je krystalicky)
450 g praskovy cukor
4 PL medovnikove korenie (kupujem uz hotove napr. Kotanyi)
nastruhana citronova kora /ja kupujem ako korenie/
2 cajove lyzicky sody bicarbony

Cesto spracovavam takto:
vyslaham metlickou rucne vajcia s cukrom, pridam med, sodu, korenie a postupne muku. Cesto treba vypracovat rukami, nesmie byt riedke, lebo by sa roztekalo a ani huste, lebo by tam boli pory. Cesto treba nechat odlezat aspon 12 hod. ale aj dlhsie. Toto cesto mozes mat v chladnicke aj 2 mesiace. Treba ho dat do mikrotenoveho sacka dat do hrnca prikryt pokrievkou.
Po vykrojeni potieram rozlahaným vajcom a dam piect, takze ked sa pecie tam ta salmonela nehrozi. Zdobim bielkovou polevou z praskoveho cukru a bielka ale minuly rok som si kupila normal kralovsku glazuru ten prasok a zmiesala s vodou a bolo to fajn.
Co sa tyka robenia krajiniek a tak, robila som z tohto cesta aj na velku noc a aj vianoce, kukni si kludne album, tam su, v pohode to drzi.

tinamk
20. nov 2013

dievčatá citam, že máte taký istý problém s cukrikmi moj muz pobehal celu ba, pezinok malacky modru a nikde nic ja som si teraz od hariba kupila v kauflande tie biele co su po 100g. tak som zvedava ako sa s tym bude pracovať. .kupovala som smart. a to sa fakt neoplatí co zarobím ide na hmotu..☹(

pristela
20. nov 2013

@mamina1978 Zlatko , na svietniky je uuplne jedno ktory recept budes robit , tam je dolezite aby boli pernicky malinko tvrdsie nie tie co su makkucke hned a mierne sa "rozteču" napučia pri peceni, cize len pridas trosku viac muky do akehokolvek receptosu aby boli pevnejsie , ked potries žltkom zmiesanym z trochou kakaa/vdaka tomu kakau su tmavsie na com krajsie vyznie biela poleva/ horuci medovnik prave vytiahnuty z rury, to vajko sa tam zpecie cize absolut nieje surové, je to len slabunka vrstva a sama uvidíš ako sa ti to "spečie" pred ocami este nestihnes ani dotrieť 😀 aaale pokial budes davat polevy viac ani nemusis potierat , a ked nechces bielkovu polevu/ktora sa da slahat nad parou cize tiez tie bielka nebudu surove/ tak to rob kralovskou glazurou z e shopov 😉

kacen84
20. nov 2013

ahoj holky, prosím o radu. budu dělat svůj první potahovaný dort jednopatrový. chci udělat pribináčkový krém, co jsem tu vyčetla. je ze 2šlehaček a 2 tvarohů. poraďte, jestli ho udělat z téhle dávky nebo z poloviční, když budu potahovat fondánem a pod ten prý tenhle krém být nemůže a musím udělat jiný máslový. děkuji za odpovědi Káťa

blcha
20. nov 2013

@pristela ne ne nic mi nemaz na fb ja sa im velmi tesim 😀 😀 😀

bimbas
20. nov 2013

babenky prosím prosíííím , mám objednávočku na tortu s HUSLICKAMI, z čoho mám urobiť struny??? dakujem mooooc za rady

mamina1978
20. nov 2013

@luciahromadkova @pristela
Dievcata dakujeeeeeem krasne za perfektne podrobne vysvetlenie . 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Rada by som to tento rok aj ja skusila ....... 🙂