Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
21. feb 2013

holky, tak jsem to tu pěkně zaplevenila svými myšlenkovými pochody a zase mizím, takhle se vážně dělat nedá 😀 ....

lucula73
21. feb 2013

@zuzana_1 ZuZka neviem,ja vyšľahám šľahačku,nemusí byť ani úplne do tuha,potom prišľahám ten tvaroh a sypem olé.......ten olé to zahustí ,takže ak aj šľahačka neni celkom tuhá,neni problém 😉

zuzana_1
21. feb 2013

Baby a este jedna technicka otazka ...ked robim kavovy krem z vanilk.pudidingov ,kolko cukru vyslahat s maslom?

zuzana_1
21. feb 2013

@lucula73 ehm 😀 ok...tak ja som vyslahala slahacku a ostatne som priniesala 😀

timotejkabrejkova
21. feb 2013

@patka6 Ano maslo s cukrom so vyšľahala natrela tortu a dala do chladničky na tri hodiny.

lucula73
21. feb 2013

@zuzana_1 podľa chuti 😀 😀 😀 .daj nejakých 100gr a potom možeš pridať,ak bude málo..........ja to ani nevážim už potom

zanet2009
21. feb 2013

@florentina
@ajka82

Moc děkuji za inspirativní foto + rady. 😉
Ještě dotaz-ta želatina skrz piškoty neprotekla? 😕

lucula73
21. feb 2013

@zuzana_1 dá sa aj primiešať,ale na jednotke mixerom ak to budeš pomaly šľahať,sa ti všetko krásne spojí 😉

patka6
21. feb 2013

@timotejkabrejkova a netreba tu tortu aj zatazit niecim? a to si hned po upeceni natrela aj plnu aj to maslo? vdaka🙂a po 3 hodinach v chladnicke to ides obalit marcipanom uz?

patka6
21. feb 2013

Korpus sa pecie ale to je riadny kopec na vrchu, to aj vy mavate take nepodarene korpusy ci len ja? 🙂

ajka82
21. feb 2013

@zanet2009 ja som davala ovocie aj zelatinu este vo forme, v ktorej som piekla, ked zatuhla potom som davala piskoty 😉

zuzana_1
21. feb 2013

@lucula73 dakujem! No,tak som chcela aby mi to super vyslo a prd ☹ este aj z korpusu mam tatry a vrchny plat na "mindar"..musim nejak pozliepat strednu cast...pomoc ☹

zuzana_1
21. feb 2013

@patka6 aj ja mam velhory 😀

ajka82
21. feb 2013

babule prosiiim, nemate nejaky pekny obrazok " piratskej lode"? nemusi byt torta, len to na nu potrebujem premietnut... mne sa paci cierna perla, ale neviem ci je to to spravne, tak ci vam nahodou nejaka neudrela do oka, ze by som to mozno zmenila 😕 dakujem vopred

patka6
21. feb 2013

@zuzana_1 no a co s tym? do kelu :(

timotejkabrejkova
21. feb 2013

@patka6 Nie netreba zaťažiť ničím neviem síce akú tortu pečieš aký tvar ale netreba.Ja som korpus piekla včera ale keď ti vychladnú tak môžeš plniť.

patka6
21. feb 2013

@timotejkabrejkova no ja mam obycajny kruh, mramorovy korpus peciem 🙂

patka6
21. feb 2013

@timotejkabrejkova a hned si ho narezala ked si ho upiekla? ci ako to mam robit?

zuzana_1
21. feb 2013

@patka6 orezat...len davaj bacha,aby si to rozkrajala rovno,nie ako ja ☹ mam z toho puzzle nepodarene ☹

timotejkabrejkova
21. feb 2013

@patka6 Keď vychladol tak som ho orezala.

lucula73
21. feb 2013

@patka6
@zuzana_1 musíte to piecť pomaly a ak máte kopec,tak skuste otočiť tú tortu po vybratí z rury,ešte kým je to teplé,tým kopcom dolu,ak sa to dá a ono sa to trochu vyrovná....... 😉

patka6
21. feb 2013

@zuzana_1 no budem musiet , ale idem to robit prvy krat tak neviem ako to dopadne :D

patka6
21. feb 2013

@lucula73 hned ako ju vyberiem z rury otocit? cize vyklopit ?

tinki
21. feb 2013

ahojte babenky, objednala som si Smart flex velvet. Ešte nikdy som nerobila so žiadnou poťahovkou..Čo teraz? Je to nejaké tvrdé..Mám to dať do mikrovlnky, aby to zmeklo, alebo len vaľkať v rukách..?

lucula73
21. feb 2013

@patka6 ano,aby chladla tak otočená..... 😉 ,tým že to zaťažíš,tak to splasne........

lucula73
21. feb 2013

@tinki musíš si to nožom na menšie kusky pokrájať a ja to v rukách rozpracujem,ide to v pohode.....niekto to dáva na chvílku do mikrovlnky,aby to zmäklo a povolilo 😉

patka6
21. feb 2013

@lucula73 ok uz je dole hlavou vyklopena 🙂 vdaka za super radu 🙂

wera.g
21. feb 2013

ahojte babule, pridávam najnovšiu, škaredo odfotená, fotená v noci, lebo ráno už 5:45 musela odísť z domu 🙂

zanet2009
21. feb 2013

@tinki nene, do mikrovlnky ne, stačí propracovávat rukama, poddá se to a dobře se s ní pracuje.

zuzana_1
21. feb 2013

@lucula73 a mozem dat pribinaka pod potahovku?