Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
21. aug 2010

a teraz v pondelk si idem objednavat veci z shop svet peceni....ma s tym nekdo skusenosti stihnou to do patku???? 😕 🙂

vinka
21. aug 2010

@hejdita tak pritlačíš ale nejakú extra silu nepotrebuješ nato.Ide to super. 🙂

hejdita
21. aug 2010

tak to je fajn 🙂 dekuju tesim se nato cim daal viiic uz zitra 😵 jirkuv strejda jich ma doma pry koopec tak su zvedava 🙂 libili by se mi nejake aj jenom klikyhaky a pak kytky kdyby mnel a listky jak mas ty....ale to je jedno hlavne neco aby to nebylo jenom rovne 🙂
jo a na jakou hrubku je to pak potreba vyvalet aby se to neotlacilo moc a netrhalo se to??? 😕

vinka
21. aug 2010

No ja som mala včera asi 2 mm 3 mm a bolo to asi málo.Alebo som dlho s tým pracovala.Lebo potom už ku konci sa mi trhalo tam kto to bolo odtlačené.Ale dalo sa to spojiť bez toho aby si to niekto všimol 😉

reruna
21. aug 2010

Ahoj, popřidávali jste nádherné dorty.
Já dělala svůj třetí pokus pro mm na narozeniny, moc se mi nedařilo, MMF bylo jakési suché a praskalo mi to, představu jsem měla úplně jinou, ale mm se výsledek líbí, tak ještě aby chutnal...

reruna
21. aug 2010

na mašli jsem otlačila svůj náramek a ty medaile po stranáích to jsou lvíčci, není to vidět, jak jsou ty fotky zmenšené

nelika666
21. aug 2010

@lucula73 ja robim takou tou malou vidlickou "mam" zo sady pribor pre deti na prve prikrmy 😀 ale odtlacat mozes hocico.. tie miesadla co davaju do napojov, bizuteriu, lyzicky, vidlicky.....

a postupujem rovnako ako dievcata vraveli - urobim si dlhy sulanec, obtocim okolo torty a otlacam 😉

reruna
21. aug 2010

@lucula73 na ten okraj dole na dortu jsem použila dřívko z playdoh sady na plastelínu a ty lvíčky jsem taky dělala z otoho, vinka radila naolejovat a vtalčit, šlo to super, play doh má v těch sadách na plastelínu seupr věcičky...vykrajovátka, vytlačovátka, kostice, nožíky atd.

nelika666
21. aug 2010

@reruna tak tak, ja som kupila plno tych plastelinovych pomocok, ktore vyuzivam na marcipan, vsetko bolo za 2eura aj nieco... dokonca aj celu abecedu vykrajovacky 😉

zuzanka.j
21. aug 2010

@alionuska dakujem. presne tie ruzove pampuchy v lidli som kupila 🙂 oni v tej mikrovlnke nejako zmenia tvar,ked su hotove? myslim ci sa nejak nafuknu, alebo roztecu... tej kys. citronovej 2 lyzicky to mas na mysli tu praskovu, alebo tekutu? ach som totalne zvedava co mi z toho vznikne 😕 😀

meinkonka
21. aug 2010

ahojte, len pridam svoj vytvor 🙂

nelika666
21. aug 2010

@meinkonka 😀 😀 😀 super

anibas
21. aug 2010

Ahojte kolegyne od pečenie. Čítam, že pribudli nové cukrárečky.
Torty krásne - Meinkonka, Reruna, Dm, Vinka, Alenka ... 😵 😵 😵 😵
Moje víkendovky : čoko je pre manžela - on neznáša MMF 😝 😝 😝, ale z čoko sa robí strašnééé zlééé ....

alionuska
21. aug 2010

@zuzanka.j ano zmenia tvar...mne zo zaciatku napuchali,ale asi ich robia uz nejak inak..teraz sa mi rozpustia..citronku tekutu!!!!! Lebo ked das suchu,.tak sa bude hmota drobit a nebude pouzitelna a cukor iba Povazsky praskovy...tmavomodry obal: Ked sa ti to zohreje,mozes to aj premiesat...to budes vidiet,ci su uz roztopene...ale neprehrej to velmi! 😉

jakelina
21. aug 2010

@anibas strašně se mi líbí ta košile. 😉

sisa.b
21. aug 2010

holky, teda ja len oci otvaram nad tymi vasimi tortickami 😵

@meinkonka co ta zabavna torta predstavuje? 😀 je to nejaka postavicka, ktoru nepoznam?

ja pridavam svoje dalsie auticko 😝 😅 ale zas som pri nom pekne nestihala - kamaratka uz pod oknom, ked som hadzala nan posledne odzoby 😅 nastastie ma teraz obislo niekolkonasobne lakovanie. musim uznat, ze tmavoruzovy potah staci raz pretriet, aby bol cerveny a bez flakov 🙂 inak uz robit nebudem.

rybca
21. aug 2010

@sisa.b raz pretriet cim?..🙂))

reruna
21. aug 2010

@zuzanka.j ne kyselinu citronovou, ale citronovou šťávu - citronku

reruna
21. aug 2010

@sisa.b krásné, čím jsi potírala?
@anibas ale ta čoko vypadá super, mňam!
@meinkonka krásné 😀

maca77
21. aug 2010

torty krásne.... @meinkonka to nemá chybu 😀 😀 @reruna super nápad otlačiť náramok @sisa.b farbila si červenou gelovkou? krásne sa leskne 😉 @anibas košeľa vydarená a do tej čokoládovej torty by som rada zahryzla 😅

anibas
21. aug 2010

@maca77 keby si zahryzla do čokohmoty - tak ti vypadnú zuby 😀 😀 😀 😀 asi tak ...
ďakujem dievčatá 😵

nadulici
21. aug 2010

ahoj baby, no vsetky torty krasne, ako vzdy, sa nemozem dopozerat na ne.... 😵 😵
a pridavam moj dnesny vytvor....akurat odovzdany.... 🙂

zlatat
21. aug 2010

@nelika666 Ja som vtedy poťahovala PDT a mašľa mi nenavlhla - ale neviem, ako to dopadlo po svadbe, keď boli torty dlhšie na stole - to sme už odišli a švagriná mi nič nevravela.

Tak dievčatá, tu je moja torta - moja prvá ozajstná zákazka. Bože, aká som bola pri pečení nervózna, vyklepaná, nedarilo sa mi, korpus som piekla na 2x lebo sa mi prvý nechcel ani zasvet upiecť, nakoniec boli kraje veľmi upečené, vysušené a stred akurát, no toto som nemohla dať, tak poputoval do mrazničky - bude inokedy pre nás.
Snáď sa im bude páčiť a hlavne bude chutiť, lebo ani krém som kôli mojej alergii nemohla ochutnať - no poviem vám, mám riadne bobky.

zlatat
21. aug 2010

@sofi07 Ďakujem spravila som tých 24 cm a celková váha je 3,15 kg. Takže som sa trafila.

Pozerala som si fotky a všetky torty ako zvyčajne sú excelentné. 🙂 🙂 Chýba mi tu tlieskajúci smajlík. 😒

zuzanka.j
21. aug 2010

no tak moj prvy pokus o tortu je na svete. isteze s vasimi sa nemoze porovnavat, ale milo ma potesilo aj to co som dokazala. 😀

maca77
21. aug 2010

@anibas to vážne je také tvrdé, že sa nedá zjesť 😝 😕 nie je to jedlé ako marcipanové figurky prípadne z MMF?

zlatat
21. aug 2010

@zuzanka.j a kde je fotka?

anibas
21. aug 2010

@maca77 je to naťahovacé ako karamelový cukrík a nedá sa dobre rezať na torte

petusko
21. aug 2010

ahojte babule, krasne torticky ste zasa nepiekli, ozaj nadhera 🙂
a idem si k vam aj po radu, idem teraz dokoncit to auto a chcem nan malovat, v com mam rozmiesat gelovku? vo vode ci v alkohole?
potiahnutu ju mam uz od obeda, tak snad sa mi to bude dobre robit aj na take uz stuhnute.

benjik
21. aug 2010

@petusko holky dělají s alkoholem